Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Получаване на пари от Чехия

Препоръчан отговор

Добър ден реших да си закрия дебитните карти и го направих сега разполагам с една виртуална ето тук http://virtualcard.ccbank.bg/index.php?lang=2

Та въпроса ми е какви начини има за получаване на парите си От Чехия да дойдат до България да не е по поща искат на карта да ми ги пратят.

Благодаря на отзовалите се акотрябва ще ходя до изипей да видя какво ще ми предложат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влизам си в акаунта онлайн а отделно имам лист който ми дадоха ,като я открих , но ми е неясно как да намеря bic ли iban ли се казваше за да ми преведат парите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...но ми е неясно как да намеря bic ли iban ли се казваше за да ми преведат парите

Принципно са нужни и двете, но и само IBAN е достатъчен - търси комбинация от 22 букви и цифри, като първите две посочват в коя държава е сметката - ако е българска, ще изглежда така BGxx...

BIC (8 символа) показва международния код на банката, но важната част от него се съдържа в IBAN-а. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съжаление няма такова нещо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо не идеш в най-близката банка, за да ти дадат максимално точна информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да го направиш и утре, защото е официален работен ден за сметка на 31 декември.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ми се наложи да проуча нещо такова. Презграничните банкови преводи са сравнително скъпи, примерно за сума под 100 евро ми искаха 23 евро за услугата. Друг вариант е Western Union, получаването на парите може да ставане освен в брой в техен офис също и по банкова сметка, услугата е една идея по-евтина - за същата сума таксата беше 10-15 евро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да благодаря ползвал съм доста услугите на уестърн юнион доста бързо става.Имаше една фирма подобна на тях монейграм ли как беше. Сега като се замисля преди 5 6 години ,като се разболях и излязох болнични шефа ми ме накара да си искарам сметка за да получа пари от болничните задължително било , защото нямали доверие на работодателите , че дават пари на работниците и така си получих болничните по банков път.Но истеглих всичките пари и не знам дали не са я закрили не знам как се казваше банкова сметка ли какво беше на един лист ми дадоха номерата IBAN и какво още беше .Помня ,че беше доста ефтино само на хартия без карта без нищо.

Ще отида и ще питам за условията какви са , че преди 5 6 години законите бяха други

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване