Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко ще расте инсталацията на Windows 8

borisfx

Препоръчан отговор

Имам един системен дял с Уиндоус 8 инсталиран отпреди 2 г. с разрешени ъпдейти на операционната система. Прясно исталиран Уиндоуса заемаше около 20 ГБ. С времето постепенно исталацията започна да расте - 25, 30, 35 ГБ.... Това без да има вируси и без да се инсталират програми в системния дял и изобщо без да се инсталира нов софтуер. Уиндоуса си расте от самосебе си без аз да слагам някакъв софтуер. Знам че от инсталираните ъпдейти всеки месец Уиндоуса си расте сам, аз обаче всеки месец след ъпдейтите използвам Disk Cleanup с включени всички опции, включително Windows Update Cleanup, която би трябвало да почисти излишните файлове след ъпдейтите. Освен това чистя излишните файлове с Ccleaner, кеш на браузърите и т.н....

Та, въпросът ми е - по принцип колко ще расте инсталацията на Уиндоус с времето и защо Disk Cleanup не помага да се изчистят всички излишни файлове. Защо прясно инсталиран Уиндоус е 20 ГБ, а след 1 г. ползване става 30 ГБ и нищо не помага пак да си стане 20 ГБ. Защо Disk Cleanup не може да почисти излишните файлове. Това говоря без вируси и без да се инсталира нов софтуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в папка C:\Windows\SoftwareDistribution\Download ... и погледни там съдържанието - това са ъпдейтите - може да ги изстриеш - поне аз така правя :)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

използвай програмката TreeSizeFree да видиш всички папки в системния дял.спри си хибернацията,че тя ти заема място колкото РАМ-та.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В C:\Windows\SoftwareDistribution\Download - нямам нищо

използвай програмката TreeSizeFree да видиш всички папки в системния дял.спри си хибернацията,че тя ти заема място колкото РАМ-та.

Най-много място заемат две папки - c:\windows\installer - цели 17 ГБ и c:\windows\winsxs - 8 GB. Другите папки са си нормални по размер.

Какво да ги правя тези двете горните папки. Да ги изтрия ли?

Disk Cleanup защо не ги чисти или трябва ръчно да ги изтрия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако изтриеш съдържанието на installers после няма да може да деинсталираш софтуера, който е инсталиран.

За winsxs:

http://support2.microsoft.com/kb/2795190/en-us

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако изтриеш съдържанието на installers после няма да може да деинсталираш софтуера, който е инсталиран.

За winsxs:

http://support2.microsoft.com/kb/2795190/en-us

Ок. Значи ще трия папката Installer.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си споменал дали си трил точки за възстановяване. Те също трупат гигабайти, защото често се създават автоматично при ъпрдейт на системата. Даже лично мое мнение, че тази безумно ненужна функция трябва да бъде напълно спряна, защото често не е адекватна след употреба, но ако не ти харесва това решени можеш да изтриеш всички без последната примерно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...можеш да изтриеш всички без последната примерно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок. Значи ще трия папката Installer.

Ако изтриеш папката installer няма да можеш нито да деинсталираш, нито да ремонтираш инсталиран софтуер. По-добре пренасочи библиотеките Video, Music, Pictures, Downloads на друг дял

Всъщност от какво е породена тая параноя за заето място на C:?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване