Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Заслужава ли си нов рутер

diablo123

Препоръчан отговор

Здравейте на всички искам да попитам заслужава ли си да вземам нов рутер, който поне малко от малко да ми увеличи Download & Upload Speed-a, в момента съм на Vivacom, в договора ми пише, че би трябвало максималната Download Speed, да е 10mbps, а Upload Speed-a до 1mbps, та въпроса ми е, заслужава ли си да си вземам нов рутер, да кажем засега съм избрал TP-Link Archer C2?

Благодаря предварително!

ПC:Видях, че има подобна тема, но реших да си отворя моя, съжалявам ако нарушавам нещо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички искам да попитам заслужава ли си да вземам нов рутер, който поне малко от малко да ми увеличи Download & Upload Speed-a, в момента съм на Vivacom, в договора ми пише, че би трябвало максималната Download Speed, да е 10mbps, а Upload Speed-a до 1mbps, та въпроса ми е, заслужава ли си да си вземам нов рутер, да кажем засега съм избрал TP-Link Archer C2?

Благодаря предварително!

ПC:Видях, че има подобна тема, но реших да си отворя моя, съжалявам ако нарушавам нещо!

Не, ако в момента успявате понякога да постигнете тези скорости няма смисъл от нов маршрутизатор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като доставчика ти дава този пакет никое устройство няма да увеличи скоростта.

Не е нужно да си купуваш рутер. Освен това услугата, която използваш е ADSL и се предоставя чрез АДСЛ модем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НО, получавам СЪВСЕМ малко от това което ми предоставя в договора, едва 1.1Mbps, от стеам максималното, което е отчетено е 1.2Mbps, ако извикам техници ,дали може да е по-добре?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НО, получавам СЪВСЕМ малко от това което ми предоставя в договора, едва 1.1Mbps, от стеам максималното, което е отчетено е 1.2Mbps, ако извикам техници ,дали може да е по-добре?

Кажи по договор каква услуга използваш? Там пише.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да не бъркате mbps в mb/s и да не ви излиза сметката защото разликата е голяма а аз за такива скорости никога не бих се върнал връщат ме в ерата когато за първи път си прекарах интернет

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@adersa

Mbps и Mb/s, не ли едно и също, защото Mbps (Megabytes Per Seconds) и Мегабайти за секунда, според мен е едно и също?

@Emokostov Ами аз съм със услуга телевизия, интернет и домашен телефон, за 20 Mbps, за 21,80лв., но няма как да съм със оптичен интернет

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да не бъркате mbps в mb/s и да не ви излиза сметката защото разликата е голяма а аз за такива скорости никога не бих се върнал връщат ме в ерата когато за първи път си прекарах интернет

Ами той АДСЛ колега не може по-големи скорости. Максимума e до 15 мегабита на Download и до 1,5-2 мегабита на Upload и то ако линията е хубава.

@adersa

Mbps и Mb/s, не ли едно и също, защото Mbps (Megabytes Per Seconds) и Мегабайти за секунда, според мен е едно и също?

@Emokostov Ами аз съм със услуга телевизия, интернет и домашен телефон, за 20 Mbps, за 21,80лв., но няма как да съм със оптичен интернет

Кажи ми точния пакет за който си се абонирал. Телевизията ти IPTV ли e или DTH?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз защо не взимам и половината от тези мегабайти?

Ей сега ще ти кажа секунда да го намеря

Ако IPTV ти минава през АДСЛ-а е нормално да получаваш 10 мегабита. Другите 10 мегабита отиват за Streaming на IPTV-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не беше лошо да кажеш и какъв ти е рутера, но като гледам какъв ти е интернета - адсл - проблема 99% не е в рутера, а в доставчика. Толкова си може услугата просто. Като изтече договора разпитай първо за доставчици в района и тогава подписвай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@adersa

Mbps, Mbit/s стои за мегабити/сек. MB/s стои за мегабайти/сек. Един байт има 8 бита. От там мегабитите се делят на 8, за да се получат мегабайти. Един мегабит е приблизително 125kB(килобайта)

Ако си на посочената от теб услуга, може да не си на оптичен интернет, но IPTV-то изисква стабилна връзка и със сигурност някъде има оптична точка и гигабитова мрежа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти си на ADSL  и не mbps не е едно и също с mb/s например по договор си 30mbps  бг пиъринга ти е 80mbps и дърпаш торенти с 11 mb/s недей се излага така  защо не ти излиза сметката искаш да дърпаш с 10mb/s торенти ли ? еми няма как да стане тряя да ти сменят технологията с оптика и тогава може да стане по коледа стават чудеса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зарежи ги тея от виваком - аз така направих, другата седмица отивам да им връщам модема. И аз бях/съм с тая услуга 10Mbps скорост, пък във всякакви сайтове за измерване на скоростта повече от 4Mbps не показва, и тегля едва с 500KB/s... големи мошеници са.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с план с който трябва да тегля до 10мб/с.6 години скоростта беше до 2.8мб/с,но откакто си купих въпросния рутер вече държа 5мб/с стабилно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е услугата ми, за рутера ми, той се казва comtrent ct 5367, от последният коментар виждам, че има подобрение, моля тук разбиращите да си изразят мнението.
Благидаря предварително!

post-338711-0-48761600-1418490620_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тази ли услуга става на въпрос, понеже от снимката трудно се вижда?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е ADSL маршрутизатор, кое да му е по-добре не мога да схвана. Каквото ви дава доставчика, това ще получавате независимо от модела на му. Самата технология на ADSL е такава, пък и скоростите не винаги се достигат. Отговора е - плащате за повече = получавате повече

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В кой град живеете ? Няма ли други доставчици ?

Ако аз лично имах възможност бих минал на оптика, но в нашия град не се предлага. Аз съм доволен и на 20 мбит/с на местния LAN.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да но за повече искат оптичен...

Тоест искаш да кажеш, че през АДСЛ модем ти минава и интернета и телевизията така ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоест искаш да кажеш, че през АДСЛ модем ти минава и интернета и телевизията така ли?

Това го видях у една позната в София. Противно на логиката, работеше си безупречно. Явно не им е с много висок битрейт на ИП телевизията, щом по една 10-15мбпс линия прекарват и нея и някакъв нет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема по-скоро е в това, че на места проводниците са много стари, и линията няма как да осигури по-висока скорост. Технологията е такава, също зависи и разстоянието до централата и т.н., просто няма как да се достигне на 100 процента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това го видях у една позната в София. Противно на логиката, работеше си безупречно. Явно не им е с много висок битрейт на ИП телевизията, щом по една 10-15мбпс линия прекарват и нея и някакъв нет.

Работи естествено, просто за да върви нормално IPTV трябват постоянна скорост от 10-12 мегабита.  Ако постващия е на 20 мегабита АДСЛ+IPTV се прави ограничение по следния начин. 10-12 мегабита за IPTV, а останалото за интернет. Така, че е напълно нормално да има скорост 1,2 Мb при тест. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване