Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам външен хард диск Samsung M3 1TB USB3.0

Идеята ми е ако е възможно да махна стария диск от компа и да го заместя с този ,като го разделя на две. Може ли да се инсталира WIN 7 на външен диск и ако да какъв е начина. Четох най различни работи в нета и се обърках тотално.

Някой предлагаше да се извади харда от кутията му и да се сложи в компа ,като вътрешен,но тогава би му отпаднала гаранцията, нали така.

Дайте идеи,какво мога да направя в случая за да използвам този диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си един малък и евтин с гаранция за вътрешен а тоя като ти е толкова зор да го ползваш го ползвай за външен.

И най важното не се занимавай с глупости ако не е наложително какъвто е случая.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го четох но не разбрах със сигурност дали се получава,а и не ми дава да изтегля този инструмент с който казват,че става работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го четох но не разбрах със сигурност дали се получава,а и не ми дава да изтегля този инструмент с който казват,че става работата.

Вземи си едно 128 гигабайтово SSD за 100-120 лева и си свиркай,няма по-добро от това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих се съгласил с горното мнение, обаче кому са достатъчни тези 128 GB в днешно време ? Какво искам да кажа - за същите пари се взима 1TB чисто нов диск с 3 години гаранция.

1T SG SATA 6G 7200 64 3Y WARR

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих се съгласил с горното мнение, обаче кому са достатъчни тези 128 GB в днешно време ? Какво искам да кажа - за същите пари се взима 1TB чисто нов диск с 3 години гаранция.

1T SG SATA 6G 7200 64 3Y WARR

Той вече има диск от 1TB.

Аз съм с 256гб и ми е много добре на лаптопа с SSD. Никога повече няма да се върна към механични дискове с въртящи плочи от сорта на 1тб.

... е и NAS имам (два броя) 2 и 3TB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той вече има диск от 1TB.

Аз съм с 256гб и ми е много добре на лаптопа с SSD. Никога повече няма да се върна към механични дискове с въртящи плочи от сорта на 1тб.

... е и NAS имам (два броя) 2 и 3TB.

Е да но аз говоря за съотношение цена - пространство, а и автора казва че неговия диск е стар. Този външния да си го ползва като такъв. Ясно е че SSD е с предимство, но за сметка на пространството, а и говорите сякаш досега сте живели с SSD-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл, като че през usb скоростта на usb е много по-малка от тази в сравнение със sata.

С прости думи, ако се ползва през usb скороста на системата ще е много по-малка и още повече защото диска се върти на 5400rpm(оборота в минута).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а и говорите сякаш досега сте живели с SSD-та.

Трябва да се в крак с технологиите. Тя SSD не е новост просто сега е на по достъпни цени за обикновените потребители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл, като че през usb скоростта на usb е много по-малка от тази в сравнение със sata.

С прости думи, ако се ползва през usb скороста на системата ще е много по-малка и още повече защото диска се върти на 5400rpm(оборота в минута).

Моята идея е просто да забърза системата,а харда няма да е проблем,щом има SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чул недочул и нищо не си разбрал накрая. С това USB3.0 след като зареди драйверите хич няма да му е малка скоростта. Тоест пълния капацитет от скоростта на диска че минава през порта че ще пита и за още. Но не е това идеята. Няма смисъл от тази гимнастика.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чул недочул и нищо не си разбрал накрая. С това USB3.0 след като зареди драйверите хич няма да му е малка скоростта. Тоест пълния капацитет от скоростта на диска че минава през порта че ще пита и за още. Но не е това идеята. Няма смисъл от тази гимнастика.

И аз това имам впредвит, няма смисъл.

Няма смисъл особено като може да си вземе едно ssd и този диск да го ползва като storage.

Ако има 3.0 може да го ползва и за игри, примерно/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз това имам впредвит, няма смисъл.

Няма смисъл особено като може да си вземе едно ssd и този диск да го ползва като storage.

Ако има 3.0 може да го ползва и за игри, примерно/

Точно и аз това казвам,3.0 е бързо,погледни си правописа,защото правиш брутални грешки.

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така,явно никой не може да даде решение на въпроса ми. Тогава ще взема да оставя стария диск целия за системен,а новия през usb3 ще бъде за данни и така. Идеята ми беше да сложа стария диск,на стария комп,а новия който е 1ТВ да бъде разделен и да е на новия комп,но уви. Явно мяма да стане.

Впрочем никъде по кутията на външния диск не видях някакви белези оставени с цел, да личи ако кутията е отваряна.

Дали ще се разбере, ако внимателно го отворя и ползвам,като вътрешен чрез sATA кабел?

Редактирано от NAKATA1972 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така,явно никой не може да даде решение на въпроса ми. Тогава ще взема да оставя стария диск целия за системен,а новия през usb3 ще бъде за данни и така. Идеята ми беше да сложа стария диск,на стария комп,а новия който е 1ТВ да бъде разделен и да е на новия комп,но уви. Явно мяма да стане.

Впрочем никъде по кутията на външния диск не видях някакви белези оставени с цел, да личи ако кутията е отваряна.

Дали ще се разбере, ако внимателно го отворя и ползвам,като вътрешен чрез sATA кабел?

Винаги има някъде нещо за гаранцията, защото нали трябва да се разбира дали е отварян.

По-добре си вземи един 3,5" 1TB Hard Disk с 3 години гаранция.

Точно и аз това казвам,3.0 е бързо,погледни си правописа,защото правиш брутални грешки.

На някой думи права тези брутални грешки, но правописа ми определено ми е по-добре от преди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми като ти се не дават пари  и ако  имаш сата портове на дъното  извади тоя външния от кутията му и го монтирай  на компютъра. Да инсталираш Windows на външен диск е загуба на време. Като ти  премигна USB -то  и  ти крашна целия компютър като стой та гледай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз този го взех тези дни, с цел да записвам на него от TV-то, но си намерих за целта друг 80ГБ,който мисля ,че ще ми е достатъчен и затова реших с този да ъпгрейдна по някакъв начин компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението за инсталиране на Windows 7/8 на външен HDD се казва WinNTSetup с маркирана поддръжа на Native USB Boot.

unbenannt79569.png

Добре е да се интегрират USB 3.0 драйвърите за разните чипсети (ASMedia, Etron,Fresco , Intel, Renesas, TI, VIA)

Другият инструмент, с който може да се инсталира на NT 6.x Fast Installer (елемент от Hiren's Boot)

Не помня от кога не съм ползвал Windows 7/8 install DVD/USB. (май никога :) ) Основно WinNTSetup от Hiren's

И при двата инструмента за източник може да се ползва монтиран iso файл.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението за инсталиране на Windows 7/8 на външен HDD се казва WinNTSetup с маркирана поддръжа на Native USB Boot.

unbenannt79569.png

Добре е да се интегрират USB 3.0 драйвърите за разните чипсети (ASMedia, Etron,Fresco , Intel, Renesas, TI, VIA)

Другият инструмент, с който може да се инсталира на NT 6.x Fast Installer (елемент от Hiren's Boot)

Не помня от кога не съм ползвал Windows 7/8 install DVD/USB. (май никога :) ) Основно WinNTSetup от Hiren's

И при двата инструмента за източник може да се ползва монтиран iso файл.

Това е отговора! Много благодаря колега!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една добавка:
USB3

Разархивирай в C:\USB3. Отвори regedit и иди в
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion и добави в стойността на
DevicePath низа ;c:\USB3

или стойността на DevicePath ще изглежда така: %SystemRoot%\inf;C:\USB3

Повтори същото тук:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion

DevicePath=%SystemRoot%\inf;C:\USB3

И инсталацията протича лесно, нали? :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една добавка:

USB3

Аз имах проблем с USB3 драйвера( ETRON) ,все ми излизаше,че Windows не може да го инсталира,но вчера сe взех в ръце и го инсталирах ръчно. Все пак благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може предварително да се интегрират USB3 драйвърите през WinNTSetup ->посочва се папката с разархивираните USB30 драйвъри и те се включват в инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така да кажа до къде стигнах. Значи с EASEUS Partition Master 9.1.0 Home Edition разделих харда на 2 дяла, след това с  WinNTSetup  тръгнах да инсталирам един .ISO файл на Windows, но програмата не искаше да го зареди. Тя е направвена да работи с файлове .Wim .В нета видях едно клипче как да се сдобием с такъв файл и го направих така . Разархивирах .Iso-то на win-a и го взех от там. Заредих го в WinNTSetup , тя го прие. След това по съвета на колегата , зададох драйверите за USB3 и натиснах inastall. Инсталацията завърши благополучно и трябваше да рестартирам компа. Влязох в биос-а и му дадох да зареди от външния диск. Рестартирах,започна да бута от него,но спря на логото на Windows.

До тук стигнах. А сега как да реша този проблем. Къде може да съм сгрешил?

Давайте идеи!

П.С. Вътрешния диск с  WIN-a не съм го махал. Да не би това да е проблем-а?

Ето това показва  EASEUS Partition Master

post-188293-0-16309300-1418903917_thumb.

Редактирано от NAKATA1972 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип няма нужда да се разархивира iso файлът - монтира се с някой от мениджърите на виртуални дискове. След монтирането в WinNTSetup се посочва пътят до install.wim (примерено F:\sources\install.wim)

Кой диск е външният? (Диск 3? Ако е той на кой дял е "насипана" инсталацията? Делът на който ще се инсталира Windows направен ли е активен?

Защо има 1,5GB неприсъединени?

Защо дял D: е активен?

Когато пусна WinNTSetup, в основния му прозорец маркира ли Drive letter preassignment?

Защо има дял с буква А:? По принцип А: B:  са запазени за флопи дискове.

Временно откачи кабелите за данни на всички вътрешни дискове или поне на вътрешния системен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.