Премини към съдържанието
2249

Как да клонирам интернет сигнал ?

Препоръчан отговор

Привет.

Не съм убеден, че точната дума е "клонирам", но ...

Имам рутер TP Link TL-WR1043ND - 2 версия. До детската има опънат кабел, но децата не го харесват, защото местят лаптопа си. Безжичния сигнал е слаб. Имам идея в детската да сложа друг рутер с включен кабел от TP Link за да усиля сигнала. Но настройките са сложни. Четох и за репитър. Моля за вашите съвети. Общо взето предпочитам нещо като репитър. Да му бодна кабела и да ми разпръсне сигнала.

Поздрави

Редактирано от 2249 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет.

Не съм убеден, че точната дума е "клонирам", но ...

Имам рутер TP Link TL-WR1043ND - 2 версия. До детската има опънат кабел, но децата не го харесват, защото местят лаптопа си. Безжичния сигнал е слаб. Имам идея в детската да сложа друг рутер с включен кабел от TP Link за да усиля сигнала. Но настройките са сложни. Четох и за репитър. Моля за вашите съвети. Общо взето предпочитам нещо като репитър. Да му бодна кабела и да ми разпръсне сигнала.

Поздрави

Гледай тук  няма нищо сложно, от тук излизат най- на сметка, стига да ти се чака. Аз лично имам опит с този модел и съм изключително доволен, разбира се от значние е и за какви разстояния става дума.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично бих си взел един TP-LINK TL-WR740N за до 30.00 лв. и бих го ползвал само като АП. Няма нищо сложно в настройката. Ето нагледно с картинки, директно от извора :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като идея само - вариант е TP-Link TL-WA750RE ако не искате да взимате цял нов маршрутизатор. Мисля че ще свърши повече от нужното за целта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично бих си взел един TP-LINK TL-WR740N за до 30.00 лв. и бих го ползвал само като АП. Няма нищо сложно в настройката. Ето нагледно с картинки, директно от извора :)

Според мен така се клонира само WIFI сигнала и се дава достъп до кабелните изводи на рутер 2 за интернет по кабел. Идеята ми е рутер 2 да взема по кабел сигнал от рутер 1 и да го разпространява по WIFI. Или греша ?

Като идея само - вариант е TP-Link TL-WA750RE ако не искате да взимате цял нов маршрутизатор. Мисля че ще свърши повече от нужното за целта.

Идеята е чудесна, но лееко скъпичка. Но ще се замисля сериозно. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен така се клонира само WIFI сигнала и се дава достъп до кабелните изводи на рутер 2 за интернет по кабел. Идеята ми е рутер 2 да взема по кабел сигнал от рутер 1 и да го разпространява по WIFI. Или греша ?

Не точно, но да кажем че е така. Идеята на колегата е да се ползва само безжичната мрежа.

Идеята е чудесна, но лееко скъпичка. Но ще се замисля сериозно. Благодаря.

Идеята беше да се усили сигнала, без да се налага ползването етернет кабел (този единия порт е за жично свързване на машина ако се наложи).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешиш!

Напълно правилно съм ти разбрал идеята. По показаният от мен начин точно рутер 2 взема Интернет от рутер 1 по кабел и може да си го "разпространяваш" безжично както си се изразил.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еййй, до вчера го имаше в емаг, а днес го няма ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еййй, до вчера го имаше в емаг, а днес го няма ...

Не е задължително да е от Емаг. Може примерно и от Jar да го вземеш, цената не е лоша - цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и в OLX - има и по-евтини оферти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутерът вече е у дома. Довечера ще го инсталирам и ще докладвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

exwol, настройките на рутера съм направил както са указани на ръководството, но резултатът е негативен. На практика мрежата е видима, но след написване на паролата устройство не се свързва.

Въпрос: мога ли да задам име на мрежата като на рутер 1 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

exwol, настройките на рутера съм направил както са указани на ръководството, но резултатът е негативен. На практика мрежата е видима, но след написване на паролата устройство не се свързва.

Въпрос: мога ли да задам име на мрежата като на рутер 1 ?

Какво значи видима - от втория рутер или от друго устройство?

Не е добре мрежа 2 да е със същия SSID като мрежа 1.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

jhoro, днес купих нов рутер TP-Link WR740D и го настроих по указанията.

Пробвам с един телефон. Той открива wifi от новия рутер, но не може да се свърже към нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвам с един телефон. Той открива wifi от новия рутер, но не може да се свърже към нея.

Знам, че си го купил (следя темата) и че си го настройвал.

Какви настройки правиш на телефона? Да не би просто да бъркаш паролата?

Изтрий мрежата от запомнените и пробвай пак - с ново въвеждане на данните.

Ако искаш - дай да видим настройките.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както е казал jhoro, на рутер 2 трябва да зададеш друго име на мрежата различно от на рутер 1, за да не се бъркат устройствата. Освен с телефон с друго у-ство пробва ли да се свържеш? Ако ти се занимава снимай и покажи какви настр. си направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С телефона проверявам наличието на wifi. Откривам мрежата, но не мога да се вържа.

Върнах заводските настройки на новия рутер и направих настройките отново като не зададох парола. Дадох ново име на безжичната мрежа. Включих и един лаптоп. Откривам мрежата с него, но не мога да разбера какво се случва. Изписва ми No internet Access.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С телефона проверявам наличието на wifi. Откривам мрежата, но не мога да се вържа.

Върнах заводските настройки на новия рутер и направих настройките отново като не зададох парола. Дадох ново име на безжичната мрежа. Включих и един лаптоп. Откривам мрежата с него, но не мога да разбера какво се случва. Изписва ми No internet Access.

ЗНачи не е настроен добре втория маршрутизатор. Ако няма да ползвате в мостов режим има специална тема по въпроса

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7797704h.jpg

7797707f.jpg

7797708L.jpg

7797709e.jpg

Това са настройките на рутер 2. Нарочно не съм сложил парола. ИП-то на рутер 1 е 192.168.0.1.

Капитане, не съм наясно какво е "мостов режим"...

Редактирано от 2249 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са настройките на рутер 2.

КАпитане, не съм наясно какво е "мостов режим"...

А какви са настройките му за WAN? И първия маршрутизатор коя мрежа ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са настройките на рутер 2. Нарочно не съм сложил парола. ИП-то на рутер 1 е 192.168.0.1.

От първата картинка настрой ип-то на рутер 2 да е 192.168.0.2. После дай име на мрежата различна от на рутер 1. От картинка 3 wireless security избери WPA/WPA2 - Personal, Version: WPA2 - Personal, Encryption: AES и си задай парола с най-малко 8 символа. DHCP си остава Disable.

п.п. И спази свързването между двата рутера да е ЛАН-ЛАН порт т.е. от жълт на рутер 1 в жълт на рутер 2. Рестартирай накрая и двата рутера за всеки случай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LAN настройката на NETWORK ти дава адреса на самия рутер. 

WAN - ще зададеш от кой адрес да взима нет. 

DNCP - на кои адреси да раздава нет. Тук присъства Gateway-я - адреса на рутера.

Мостовия режим - при включен WDS - ти позволява втория рутер да се логне към първия и да препредава. Ето ти автоматичен превод на указанията (има ги вдясно в страницата на рутера - при включен WDS)

Enable SSID Broadcast - If you select the Enable SSID Broadcast checkbox, the wireless router will broadcast its name (SSID) on the air.
Enable WDS Bridging - You can select this to enable WDS Bridging, with this function, the Router can bridge two or more Wlans. NOTE: If this checkbox is selected, you had better make sure the following settings are correct.
SSID(to be bridged) - The SSID of the AP your Router is going to connect to as a client. You can also use the survey function to select the SSID to join.
BSSID(to be bridged) - The BSSID of the AP your Router is going to connect to as a client. You can also use the survey function to select the BSSID to join.
Survey - Click this button, you can search the AP which runs in the current channel.
Key type - This option should be chosen according to the AP's security configuration.It is recommended that the security type is the same as your AP's security type
WEP Index - This option should be chosen if the key type is WEP(ASCII) or WEP(HEX).It indicates the index of the WEP key.
Auth Type - This option should be chosen if the key type is WEP(ASCII) or WEP(HEX).It indicates the authorization type of the Root AP.
Password - If the AP your Router is going to connect needs password, you need to fill the password in this blank.

Активиране на SSID Предавания - Ако изберете Enable SSID Предавания квадратчето, безжичен рутер ще излъчи си име (SSID) на въздуха.
Активиране на WDS Замостване - Можете да изберете това, за да се даде възможност на WDS Замостване, с тази функция, маршрутизаторът може да свърже две или повече безжични локални мрежи. ЗАБЕЛЕЖКА: Ако е избрана тази опция, добре ще е да се уверите, следните настройки са правилни.
SSID (Замостване) - The SSID на АП си Router ще се свърже с като клиент. Можете да използвате функцията за проучване, за да изберете SSID да се присъедини.
BSSID (Замостване) - The BSSID на АП си Router ще се свърже с като клиент. Можете да използвате функцията за проучване, за да изберете BSSID да се присъедини.
Проучване - Кликнете върху този бутон, можете да намерите на АП, който работи в текущия канал.
Ключ тип - Тази опция трябва да се избере според конфигурацията на сигурността на АП. Препоръчително е, че вида на сигурност е същата като тип сигурността си на AP
WEP индекс - Този вариант трябва да бъде избран, ако ключовата тип е WEP (ASCII) или WEP (HEX) .Той показва индексът на ключа на WEP.
Оторизация Тип - Този вариант трябва да бъде избран, ако ключовата тип е WEP (ASCII) или WEP (HEX) .Той посочва вида разрешение на Root АП.
Парола - Ако АП си Router ще свързва парола нужди, е необходимо да попълните паролата в това поле празно.

ps. Капитане - моите уважения, ама хич не ме интересува първия откъде взима нет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LAN настройката на NETWORK ти дава адреса на самия рутер. 

WAN - ще зададеш от кой адрес да взима нет. 

DNCP - на кои адреси да раздава нет. Тук присъства Gateway-я - адреса на рутера.

Мостовия режим - при включен WDS - ти позволява втория рутер да се логне към първия и да препредава. Ето ти автоматичен превод на указанията (има ги вдясно в страницата на рутера - при включен WDS)

ps. Капитане - моите уважения, ама хич не ме интересува първия откъде взима нет.

Недоразбрал. Нали за да се свържат двата трябва да свържеш ЛАН към ВАН. Освен ако не играеш АП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недоразбрал. Нали за да се свържат двата трябва да свържеш ЛАН към ВАН. Освен ако не играеш АП

А ако малцинствата са ти гепили "жицата"  :huh:  Скоро го играх този филм - бридж м/у два рутера без възможност за кабел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От първата картинка настрой ип-то на рутер 2 да е 192.168.0.2. После дай име на мрежата различна от на рутер 1. От картинка 3 wireless security избери WPA/WPA2 - Personal, Version: WPA2 - Personal, Encryption: AES и си задай парола с най-малко 8 символа. DHCP си остава Disable.

п.п. И спази свързването между двата рутера да е ЛАН-ЛАН порт т.е. от жълт на рутер 1 в жълт на рутер 2. Рестартирай накрая и двата рутера за всеки случай.

Направих необходимото и в момента нещата са наред. Това жълто-жълто ме разби. Никога нямаше да се сетя.

Само за последно да уточня: в момента ретур 2 взима нет по кабел от рутер 1 и пуска безжичнет сигнал ? Или в момента уловя безжичната от рутер 1 и я препредава ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.