Премини към съдържанието
Marown

Купих нова игра която не работи добре на моя компютър. Какво да правя?

Препоръчан отговор

Здравейте. Скоро си купих Fifa 15 за компютър и понеже не разбирам много в последствие разбрах, че моя компютър не може да я поддръжка. Оказа се че едно от изискванята е четириядрен процесор, а моя е двуядрен. Играта тръгва но забива толкова че не може да се играе  :(. Питам ви какво мога да направя да подкарам играта без да забива? Това са изискванията на играта: 
Операционна система: Windows V/7/8/8.1 -64-bit

Процесор: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2.4Ghz
RAM: 4GB
Свободно пространство на твърдия диск: 15.0 GB
Видео карта: ATI Radeon HD 5770 / NVIDIA GTX 650
DirectX: 11.0
Това са характеристиките ма компютъра:
Acer Aspire M1935
Операционна система: Windows 7 64 bit
Процесор: Intel Celeron CPU G550 2.6 GHz
RAM: 6GB
HDD: 1TB
Видео карта: Nvidia GeForce GT 620
DirectX: 11.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом играта изисква 4 ядрен процесор си сложи 4 ядрен процесор :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но разбрах, че за да сложа нов процесор трябва да смена дъното и видео картата. Не знам колко е вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом играта изисква 4 ядрен процесор си сложи 4 ядрен процесор :D

Новодошлият, ако само ще спамиш по-добре не пиши.

Колкото до питащият, никога не се взима готов компютър, особено за игри!

А и Викторе, случайно да ти хрумна че ако смени процесора губи и гаранцията?

Сега кажи и какви температури държи под товар(можеш да видиш с програма като speccy Или AIDA64).

А само като видях как са наблъскали рам и място все едно ще го ползва некав от наса, а са турили нескопосан процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото до питащият, никога не се взима готов компютър, особено за игри!

А и Викторе, случайно да ти хрумна че ако смени процесора губи и гаранцията?

Сега кажи и какви температури държи под товар(можеш да видиш с програма като speccy Или AIDA64).

А само като видях как са наблъскали рам и място все едно ще го ползва некав от наса, а са турили нескопосан процесор.

7795283Q.jpgНа минималните настройки е играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взел си грешно решение при закупуването на този комютър.Доста е слаб!За игри с тази видеокарта да не говорим.Може да си го ползваш за интернет, музика и някоя стара игрица и до там.

П.П

Все пак от настройките на играта, всичко на минимум и резолюцията намали!

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ти пък сякаш написа нещо смислено ...  :slap1: От какъв зор да си проверява температурите?...

Не само процесорът е слаб, но и видеокартата. Просто компютърът не е за тежки игри.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взел си грешно решение при закупуването на този комютър.Доста е слаб!За игри с тази видеокарта да не говорим.Може да си го ползваш за интернет, музика и някоя стара игрица и до там.

П.П

Все пак от настройките на играта, всичко на минимум и резолюцията намали!

Не е чак толкова слаб. Играх DotA 2, League of Legends, CS:GO Battlefield 3 и 4 вървят си добре. Всичко е на минимум .

То ти пък сякаш написа нещо смислено ...  :slap1: От какъв зор да си проверява температурите?...

Не само процесорът е слаб, но и видеокартата. Просто компютърът не е за тежки игри.

Може ли да ми препоръчаш от къде мога да си купя нови и дали ще мога да ги сменя сам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво мога да направя

1. Продаваш го на някой които търси офис машина и си сглобяваш нов.

2. Запазваш паметта, харда и записвачката а останалото продаваш на части.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Продаваш го на някой които търси офис машина и си сглобяваш нов.

2. Запазваш паметта, харда и записвачката а останалото продаваш на части.

Та колко пари мога да му взема горе долу? И кое от двете ще е по-евтино, защото нямам много пари :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо говорите за Aspire  като за компютър. Какво се готвите да запазва от лаптопа? Вариианите са 2 - продава този, вкарва още пари (поне два пъти по толкова) и си купува гейминг лаптоп. Или продава тоя дава още 10% поне и с икупува стационарен компютър с характериситики, подходящи за игри. Видяхте ли температирата на GPU? И това сигурно не е мерено в игрови режим. Не искам да си мисля, какво пише там в игрови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо говорите за Aspire  като за компютър. Какво се готвите да запазва от лаптопа? Вариианите са 2 - продава този, вкарва още пари (поне два пъти по толкова) и си купува гейминг лаптоп. Или продава тоя дава още 10% поне и с икупува стационарен компютър с характериситики, подходящи за игри. Видяхте ли температирата на GPU? И това сигурно не е мерено в игрови режим. Не искам да си мисля, какво пише там в игрови.

Не е лаптоп и снимах температурите докато играта вървеше..

Редактирано от Marown (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За не разбралите  специално клипче  :) Пита какво може да направиш  и ти казвам ,че може да пиеш една студена вода  и до там .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми каже дали ако сменя процесора и видеокартата дали ще стане. И ако може да ми предложите добри видео карта и процесор защото много не разбирам.
П.П.
Благодаря за бързите отговори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 200 лв не можеш да смениш видеокартата и процесора с хубави. Ще стане от трън та на глог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 200 лв не можеш да смениш видеокартата и процесора с хубави. Ще стане от трън та на глог.

Ясно ми е. Колко горе-долу ми трябват ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно ще трябва да се смени и захранването а и кутията понеже и сега температурите не са добри.

За 200 лв. няма как да стане. Запазваш паметта, харда и записвачката и гледаш като някакъв възможен минимум -

PALIT 1024M GTX750 StormX OC PCI-E 3.0

AMD Athlon II X4 Quad Core 860K, 3.70GHz, BOX, FM2+

ASUS A88XM-A, AMD A88X, DDR III 2133/1866/1600/1333, VGA, DVI, HDMI, FM2+

EVGA Захранване 430W Active PFC, 100-W1-0430-KR

COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU

Крайна цена 618,63 лв.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно ще трябва да се смени и захранването а и кутията понеже и сега температурите не са добри.

За 200 лв. няма как да стане. Запазваш паметта, харда и записвачката и гледаш като някакъв възможен минимум -

Крайна цена 618,63 лв.

Това ми трябваше! Мерси. Цената също е добра

Крайна цена 618,63 лв.

Може ли само да ми кажеш кое какво е :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта

Процесор

Дънна платка

Захранване

Кутия

пс. В Скай и Никем сглобяването е безплатно та ако им закараш при поръчката харда и паметта

вероятно ще се съгласят да ти го сглобят без пари. Проблема е по-скоро дали си от София.

Иначе не е проблем да го сглобят и без тях а ти после да ги добавиш - лесно е.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми каже дали ако сменя процесора и видеокартата дали ще стане. И ако може да ми предложите добри видео карта и процесор защото много не разбирам.

П.П.

Благодаря за бързите отговори :)

Общо взето, полезните ти ходове са два::

1. Или добавяш още парички и вземаш това CPU и това видео GPU и играеш с кеф новата FIFA. Този процесор може да го потърсиш и в "продавалника".

2. Или продаваш този компютър на някой, добавяш още повечко парички и правиш чисто нова конфигурация.

И никога повече не купувай готови настолни компютри от технобакалиите!

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта

Процесор

Дънна платка

Захранване

Кутия

пс. В Скай и Никем сглобяването е безплатно та ако им закараш при поръчката харда и паметта

вероятно ще се съгласят да ти го сглобят без пари. Проблема е по-скоро дали си от София.

Иначе не е проблем да го сглобят и без тях а ти после да ги добавиш - лесно е.

От София съм няма проблем. Мерси за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Или продаваш този компютър на някой, добавяш още парички и вземаш това CPU и това видео GPU и играеш с кеф новата FIFA. Този процесор може да го потърсиш и в "продавалника".

Те това нещо не го схванах. Съветвате човека да си продаде целия компютър, да добави пари и да си купи процесор и видео и кво ше ги прави????

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те това нещо не го схванах. Съветвате човека да си продаде целия компютър, да добави пари и да си купи процесор и видео и кво ше ги прави????

Хаха...Така е, когато човек прави 100 неща на компа си едновременно. Благодаря за забележката, ще се коригирам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от barbuncela
      Здравейте!  Не знам какво да правя!
      Имам два лаптопа, единия в стаята, другия в кухнята. Рутера преди време го смениха тези от Мтел, някакъв HUAWEI, нямам достъп до него. От известно време този в кухнята започна да губи сигнала. Излиза удивителна на иконката за мрежата. Забранявам адаптора на WI-FI, разрешавам го, оправи се, кара няколко минути и пак удивителна! Хванах се за драйверите...и по-стари, и по нови, никаква промяна. Помислих си...мамка му хардуер! Сложих една флашка WI-FI, работи на пушка! Лаптопа е на три метра от рутера, през вратата на кухнята, стени няма.Другия лаптоп в стаята на около 5-6 метра през стената, няма проблем. Преди няколко дена спря нета, някакъв проблем...Реших да се вържа с тоя на съседа...Правим си тази услуга когато някой не си е платил сметката!    Хвана веднага. На 15 метра през 4 стени панел. По едно време нещо се сетих, махнах флашката и включих неговият си WI-FI. Моментално свърза, без проблем! И си работи! Пуснаха нета. Въртях антените на моя, нищо и половина. А онзи в стаята си работи.
      Естествено се обаждам На Мтел и обяснявам случката. Слушах 5 минути музика, обажда ми се мацката и ми обяснява, че са проверили, да включа и изключа рутера и т.н. Тоя номер съм го правила много пъти не става. При тях всичко било наред!?   Тръгна нета за около час и пак удивителната!   Пак се обадих, пак същото, при тях проблем нямало?!?! С този на съседа връзва моментално хем е доста далече!
      Тая сутрин кара 30 минути, и сега съм пак с флашката! Домашния комп дето си е с кабел от рутера, проблем също няма! 
       Не знам какво да правя?                                                                
    • от илия кочев
      Купих си нов но на новия като искам да му инсталирам линдолс ми изписва Windows cannout be installed to this disk. Setup does not support configuration of or installation to disks connected through a usb or IEEE 1394 port. Какво означава?
    • от tsvetomir0
      Може ли малко помощ или съвет да ме насочите кам евентуално решение?Благодаря на отзовалите се! Таблет Acer Iconia B1-733-K3G3,  с процесор 4x Cortex-A7 (1.3 GHz), 7.0", 1 GB DDR3L, 16 GB EMMC, Android 6.0 Marshmallow                Таблета работи нормално докато не го изключиш .пробвам да включа и светва екрана с логото на acer и се изключва.така около1ч,1:30ч и да се изключи сам. После го стартирам и трагва нормално да работи,правил сам му хард ресет ама пак го прави този проблем.някои път без да искам го изключвам и влиза в този режим . 
    • от Mantano Mantano08
      Здравейте. От скоро използвам Note 4, N-910F, прекрасен телефон но имам проблем с него. За съжаление работи само на 2g. Не знам какъв е проблема но сменя ли на 3g или 4g не може да се проведе нито разговор, нито да се влезе в нета. Четох в нета всякакви теории и начини но уви нищо не се получава. Влизах с някакви кодове в системни менюта, пробвах но уви нищо. 

Ще съм много благодарен ако някой има информация от къде може да е проблема и какво е решението (ако има такова) 

За разговор не е проблем но за интернет 2g е невъзможно да се ползва, може да ти изкара нервите от всякъде. .
    • от asdfj
      Здравейте.
      Имам проблем със споделянето на интернет от лан кабел.Използвам програмата Connectify Hotspot 2018 при който ми изписва Wifi adapter driver not support AP mode.Моля за помощ как да го оправя.Тъй наречения драйвер microsoft virtual wifi miniport adapter липсва от лаптопа.Марката му е Lenovo thinkpad z60t.Имам друг Lenovo g50 на който няма проблем със споделянето на мрежата.Ако е възможно без този драйвер да мога да споделя интернет на други устройства в стаята,Благодаря предварително!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.