Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги.разбирам от конфигурации но искам да видя и вашето мнение.значи трябва ми конфигурация за игри като. Battlefield 3 да мога да я играя на медиум настройки и да снимам клипове докато играя - стрййм,но да е приятно.при снимане може и на ниски настройки но да върви гладко. Монитор имам.моля предложенията да са с видео карта nvidia и процесор Intel. Cd имам. Може и предложения за лаптоп, но да е Asus.бюджета е ограничен и трябва да е възможно най малък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

e452e22f935f3a1b.jpg

пс. Лаптопа ще е към две хиляди лева.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пс. Лаптопа ще е към две хиляди лева.

Значи лаптопа отпада.

Само да кажа че не ми пречи и да е по-шумен.

П.с.:за хард ако става на въпрос ми стига и 320гб., може ли да сложим възможно най-евтиния,но пък и да не е боклук,че да замине бързо. :D

Редактирано от onufrii74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това е едно от най-евтините захранвания и кутия дето стават за нещо та е далеч от нещо тихо.

По-малък хард ще е с минимална разлика в цената та няма да спестиш кой знае какво а и гаранцията ще е по-малка не само размера.

Вариант е ако имаш стар хард да си го ползваш вместо да купуваш нов.

пс. Ето ти една Тошиба за 78 лв. Докато е на промоция ти е най-добрия вариант за нещо по-евтино.

На старо може да се вземе и нещо за 50 лв. ако ти се рискува...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Риск за старо.. Не

Имам 1 хард но не помна къф беше.маиче беше 80 гб и от старите

П.с.: най-добре нов.а можеш ли да дадеш предложение с по-смотана видео карта като за първо време за стрийм на майнкрафт,пък по-нататъка направо с една 760 тъй като е по-добре от 750ti.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Актуалните дискове вървят около 100-110лв за 1 терабайт. 500 гигабайта твърди дискове пък вървят около 90лв. Обикновено разликата между един и същи модел в двете модификации е десетина лева само...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Актуалните дискове вървят около 100-110лв за 1 терабайт. 500 гигабайта твърди дискове пък вървят около 90лв. Обикновено разликата между един и същи модел в двете модификации е десетина лева само...

Харда остава този които naruto е дал горе.

П.с.:та сега въпроса е да сложим по-смотано видео дето да мога да стриймвам майнкрафт а по-нататък да го смена направо с 760

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш вградена графика та нищо не пречи да си го поръчаш и така а между временно да си потърсиш нещо втора ръка.

Не виждам смисъл да се купува нова видеокарта ако ще е за временно ползване. Всъщност нищо не пречи да е в гаранция втората ръка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да става и нещо втора ръка,но въпросът е за какво да гледам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е втора ръка гледай само във форума hardwarebg.

7850/7870 за 120-150 лв.

7950/7970 за 210-260 лв.

R7 260X/R9 270/R9 270X за 150-200 лв.

R9 280/X за 280-300 лв.

От GTX750TI на GTX760 е смешен ъпгрейд освен ако не ти дават за без пари 760-ката. Направо взимай някоя от картите и след време ще ъпгрейдваш с нещо, което си заслужава.

Ето същия конфиг като на наруто, но с много по-добра видеокарта:

Обща стойност - 1 204.29 лв. с ДДС -----> Количка
Разликата в цената е 116 лв. но R9 280 е равна, а понякога и по-добра от GTX760.
Другия вариант е дъно с Z97 чипсет, i5-4670K с aftermarket охладител, мощно захранване и качествена кутия. Ще имаш възможност за клок и за много бърза видеокарта след време.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок значи това ще е конфигурацията ! 

Не разбирам от клокване и не съм се интересувал,но за какво ми е ? и за какво служи - знам че при клокването се овърклоква видео картата и до колкото знам може и процесора.. и има опасност от прегряване ? Някой ако може да ми обясни ще съм му много благодарен

п.с: пичове сега се допитох до един майстор от моя град да му дам частите и той да го сглобява и ми каза да видя цените тук :

http://www.mostbg.com/most/Configuration.aspx 

направих конфигурацията,но има един проблем - не намирам захранването само я вижте някое друго или ако става да си поръчам тва ще го питам. иначе тук цените са по-евтини и ако поръчам машината от него каза че няма да ми вземе за работа.. иначе 30 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е втора ръка гледай само във форума hardwarebg.

7850/7870 за 120-150 лв.

7950/7970 за 210-260 лв.

R7 260X/R9 270/R9 270X за 150-200 лв.

R9 280/X за 280-300 лв.

От GTX750TI на GTX760 е смешен ъпгрейд освен ако не ти дават за без пари 760-ката. Направо взимай някоя от картите и след време ще ъпгрейдваш с нещо, което си заслужава.

Ето същия конфиг като на наруто, но с много по-добра видеокарта:

GB H81M-D3H /H81/LGA1150

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

2х4GB DDR3 1600 A-DATA

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

SAPPHIRE R9 280 3G GD5 OC W/BO

EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR

CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU

Обща стойност - 1 204.29 лв. с ДДС -----> Количка

Разликата в цената е 116 лв. но R9 280 е равна, а понякога и по-добра от GTX760.

Другия вариант е дъно с Z97 чипсет, i5-4670K с aftermarket охладител, мощно захранване и качествена кутия. Ще имаш възможност за клок и за много бърза видеокарта след време.

Това захранване достатъчно ли е за тая карта, защото аз съм с почти същата конфигурация но я ползвам с вграденото видео и мисля да купя 280 но ме притеснява захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това захранване достатъчно ли е за тая карта, защото аз съм с почти същата конфигурация но я ползвам с вграденото видео и мисля да купя 280 но ме притеснява захранването.

Да, достатъчно е. Картата няма да премине 170-200W. Заедно с процесора консумацията едва ли ще надвиши 250-300W. Няма какво да се притесняваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, достатъчно е. Картата няма да премине 170-200W. Заедно с процесора консумацията едва ли ще надвиши 250-300W. Няма какво да се притесняваш.

Благодаря ☺

Благодаря ☺

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро 300-350,i5 3570+HD7950 300-350 вата.

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2014/05/19/amd-radeon-r9-280-review-feat-xfx/9

Ако се водим по това ревю достига 305 вата,с процесора стават към 400,а ние имаме 410.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок значи това ще е конфигурацията ! 

Не разбирам от клокване и не съм се интересувал,но за какво ми е ? и за какво служи - знам че при клокването се овърклоква видео картата и до колкото знам може и процесора.. и има опасност от прегряване ? Някой ако може да ми обясни ще съм му много благодарен

п.с: пичове сега се допитох до един майстор от моя град да му дам частите и той да го сглобява и ми каза да видя цените тук :

http://www.mostbg.com/most/Configuration.aspx 

направих конфигурацията,но има един проблем - не намирам захранването само я вижте някое друго или ако става да си поръчам тва ще го питам. иначе тук цените са по-евтини и ако поръчам машината от него каза че няма да ми вземе за работа.. иначе 30 лв.

В мост.бг са едни от най-високите цени, които може да намерите. В тая фирма, от която са ви рпедложили частите колегите сглобяват безплатно, ако им кажете при поръчката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей да купуваш кутии с горен монтаж на захранването!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали конфигурацията ще се побере в тази кутия : http://nikem-bg.net/computer-components/3R-SYSTEMS-R480-ATX-CASE-BLACK ?

Че ти за 10-ина лева взимаш тази какъв е смисъла ? Обаче трябва да си вземеш още един вентилатор за 7-8 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, да ви попитам това захранване добре ли е? http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-HYPER-700-700W/picture.html

post-311722-0-34578400-1419412623_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, да ви попитам това захранване добре ли е? http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-HYPER-700-700W/picture.html

Като цяло не е много лошо,но пък е по-скъпо от Evga-та,а повече от 400 реални вата не трябват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А реалните на това колко са?

420 вата на еданта 12 волтова линия излизат. Иначе защо пише сбор 630 вата на 12v1 и 12V2 и каква точно е разликата, трябва някой да сподели :Д

ПС: Я тука е обяснено.

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимайте евгата и не му мислете много по-добре е,иначе само си губите времето с тези най-евтини фортрони..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.