Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден, 

Налага се да сменям захранването, защото китайската бомбичка започна да отказва. Сегашният ми компютър е много зле, така че каквото и да му сложа ще тръгне. Но въпросът е, че това захранване ще го ползвам и в бъдещ компютър (след 1-2 месеца), който най-вероятно ще е с i5 и r9 270 (ако до тогава не излезе нещо по-хубаво), което значи, че ще ми трябва сносно захранване. 

Та, въпросът ми е има ли някой впечатления от Super Flower SF-550K12XP? Модулно е, 550W, а и съм чувал, че SF са качествен производител като цяло, но все пак реших да се допитам до вас.

Забравих да спомена, че това е кутията - с горен монтаж на захранването. Знам, че е много лошо, но предполагам, че за 2 месеца нищо няма да му стане.

Благодаря предварително! :)

Редактирано от TheLion17 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден, 

Налага се да сменям захранването, защото китайската бомбичка започна да отказва. Сегашният ми компютър е много зле, така че каквото и да му сложа ще тръгне. Но въпросът е, че това захранване ще го ползвам и в бъдещ компютър (след 1-2 месеца), който най-вероятно ще е с i5 и r9 270 (ако до тогава не излезе нещо по-хубаво), което значи, че ще ми трябва сносно захранване. 

Та, въпросът ми е има ли някой впечатления от Super Flower SF-550K12XP? Модулно е, 550W, а и съм чувал, че SF са качествен производител като цяло, но все пак реших да се допитам до вас.

Забравих да спомена, че това е кутията - с горен монтаж на захранването. Знам, че е много лошо, но предполагам, че за 2 месеца нищо няма да му стане.

Благодаря предварително! :)

На мен ми се струва много добре 528 вата по 12 волтовата линия и полумодулни кабели за 90 лева няма какво да искаш,защитите си ги има...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да съм "специалист" и без да съм гледал тестове на съответното захранване, лично аз съм попадал на отлични отзиви за SF. Изчакай все пак някой запознат да си каже мнението. Но ми се струва, че и сам може да се поразтършуваш в Google  за отзиви, свързани с тая серия, ако няма за точно определения модел. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранване от доказала се марка, с добро качество, въпреки сплитнатата +12V линия. 

РевюСнимка отвътре

Без проблем се справя с i7-4770K и GTX 760. С твоята машина няма да има проблем. 

Много по-добър избор е малко по-скъпото Super Flower Golden Green HX, 500W, със златен сертификат и без конкуренция за тия пари.

Ако искаш модулен вариант Fractal Design Integra M 450W също е чудесен вариант. Лично аз бих взел FSP Raider 550W от iskampc.com с 5г. гаранция или SEASONIC SS-520GB BRONZE от никем.

Все пак което и да избереш няма да сбъркаш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам модулен, просто това ми хвана окото. Колко и малко да ви се струват 25 лв, вмомента ги нямам. Максималният ми бюджет е 90-95лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам модулен, просто това ми хвана окото. Колко и малко да ви се струват 25 лв, вмомента ги нямам. Максималният ми бюджет е 90-95лв.

В първият си пост пишете,че захранването от което се интересувате,е модулно.

А сега казвате,че не искате модулно.

Последно какво искате?

И какви са процесора и видеокартата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах впредвид, че не е изискване да е модулно. Да, захранването, за което питах, е модулно, но като цяло нямам предпочитания.

SgU8wl6.png

Както казах е много зле и почти всяко захранване ще стане, но въпросът е да може да се използва за бъдеща конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако смятате да ъпгрейдвате след 2-3 години,никой не може да гарантира,че което и да е захранване ще е читаво тогава и ще може да ви върши работа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написал съм, че ще взимам нова конфигурация след максимум 2 месеца. Много се съмнявам за толкова време да се скапе някое захранване,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

83.5 процента ефективност звучи добре за захранване от 90 лева.44 ампера са добре за такова захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера беше на 75лв захранване и веднага го поръчах. Днес по обед дойде. 

Монтирах го и си работи перфектно засега. Почти не се чува. Освен това температурите на процесора паднаха с десетина градуса откакто съм го сложил. ^^ (предишното захранване беше такъв тип и в горната част на кутията ставаше сауна)

Забравих да го снимам като го сложих, а сега ме мързи да отварям пак кутията, заради това имам само една снимка, като го отворих. (извинявам се за potato quality)

10942792_495554590582323_389956135_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.