Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

в предната тема ми помогнахме за избиране на телевизор. Спрях се на Panasonic TX - 650E.

Благодаря на всички коментирали и помогнали ми.

Но се нуждая от съвет за проблема при свързването на настолния ми компютър с телевизора.

Картата на настолния компютър е Radeon HD 7700 с 1 gb памет.

Има 1 HDMI изход, 2 DPI и 1 displey port (ако не бъркам името).

Кабела е HDMI към HDMI. Ако го свържа телевизора с лаптопа, образа се предава веднага на екрана.

Но когато го свържа с компютъра, не става нищо.

Настроил съм телевизора да е на съответни HDMI, на които е включен телевизора.

Няколко потребители от предната тема ми дадоха съвет, че трябва да стане с extended display.

Съответно през AMD Cataclysum (нещо подобно е името на програмата), правя настройките.

Компютъра ми разпознава че има втори дисплей, вижда телевизора, когато го свържа, но не предава никаква картина.

Включвам екстендед диспкей, настроил съм да се пада отдясно на монитора ми, когато отида там с мишката, тя видимо изчезва и отива някъде навътре, но не се появява нищо на телевизора.

Пробвах и завлачих плейър, той също изчезва там, но на телевизора няма нищо, екрана си е черен.

Монитора ми е свързан с пц-то чрез DPI, ако има значение.

Това е общото състояние, което открих до момента, АКО някой е имал подобен проблем, ще съм благодарен ако ми помогне.

Весели Празници :)

Редактирано от Sobieskimania (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно липсва драйвър на ПС-то. или не е точния.Би трябвало с кабела HDMI към HDMI ,да си излиза образа без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвахте ли с друг кабел?

Опитайте с друг и кажете дали е проработило.

Иначе се опитай да изключиш и телевизора и компютъра от контакта и да се опиташ да ги свържеш.

А може и самия порт да е повреден, за да проверите ако искате вземете преходник dvi - hdmi.

П.П. Не се казва DPI i DVI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не би трябвало да е в кабела проблема, щом на лаптопа захапва?

Относно проблема в изхода, все пак трябва да прави някакъв контакт, щом компютъра отчита през extended display че има втори монитор и именно panasonic?

За драйверите ги преинсталнах 2 пъти :(

Иначе при първа възможност ще взема DVI* към HDMI да видя какво ще стане :)

Но все пак си се чудех защо HDMI към HDMI не става..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да се похваля че го оправих :D

Ще обясня и как, или поне така си мисля.

Още онзи ден когато гласяхме extended display, ми направи впечетление, че монитора ми е 75 херца, а Телевизора е 50 херца, според тази програма AMD Catalyst.

Сега се опитах да си намаля херците на монитора, на 30 беше мега зле, трепереше всичко, пробвах 50, но ми изписа съобщение че мога да дам най-малко 60, сложих 60, след това включих екстендед дисплей и се появи на телевизора.

Сега с влачене си заведох плейъра и си пуснах каквото искам :)

Честно казано обаче не мога да разбера, защо телевироза, който е 2014 г. е с по-малко Херци, от Монитора ми, който е на 7-8 години? О-о

И лошо ли е че намалих монитора от 75 на 60 Херца?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да се похваля че го оправих :D

Ще обясня и как, или поне така си мисля.

Още онзи ден когато гласяхме extended display, ми направи впечетление, че монитора ми е 75 херца, а Телевизора е 50 херца, според тази програма AMD Catalyst.

Сега се опитах да си намаля херците на монитора, на 30 беше мега зле, трепереше всичко, пробвах 50, но ми изписа съобщение че мога да дам най-малко 60, сложих 60, след това включих екстендед дисплей и се появи на телевизора.

Сега с влачене си заведох плейъра и си пуснах каквото искам :)

Честно казано обаче не мога да разбера, защо телевироза, който е 2014 г. е с по-малко Херци, от Монитора ми, който е на 7-8 години? О-о

И лошо ли е че намалих монитора от 75 на 60 Херца?

Защото китайците в днешно време си спестяват всичко.

Не, не е лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демек монитора ми е по-вече херци, от телевизора, който е47 инча?

Че на описанието в технополис, пишеше че е 1200?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора ти е реален 100 Хц панел. Доколкото знам hdmi кебелите версии 1.3 и 1.4 потдържат резолюция 1080p Full HD 60Хц.

Ако искаш да сравниш монитора си с телевизора включи някои от тестовете с японката на въже и други подобни и ще видиш разликата ................. и колко зле в действителност ти е монитора на фона на телевизора  ;) !!!!!

A ако ти се занимава прочети по-достоверна и подробна информация за hdmi кабелите тук:

http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Specifications

и тук е пише следното което е едва за версия hdmi 1.4b :

HDMI 1.4b was released on October 11, 2011.[142] One of the new features is that it adds the abiltity to carry 3D 1080p video at 120 Hz – allowing frame packing 3D format at 1080p60 per Eye (120 Hz total).[143] All future versions of the HDMI specification will be made by the HDMI Forum that was created on October 25, 2011.[37][144]

Редактирано от pepy86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честита Нова Година :)

В крайна сметка си взех кабел DVI към HDMI и сега нямам проблеми.

Исках да попитам още нещо за този телевизор, ако някой иска да ми помогне.. :)

Първото нещо е как мога да си инсталирам различни от показаните приложения, защото ми показва възможни само 15-на приложения, и то са някакви странни и световни...

Другото което не знам дали мога да го обясня правилно, всеки с една програмка на телефона си може да ми изклюва/вкл. телевизора, казаха ми че мога да си сложа парола?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честита Нова Година :)

В крайна сметка си взех кабел DVI към HDMI и сега нямам проблеми.

Исках да попитам още нещо за този телевизор, ако някой иска да ми помогне.. :)

Първото нещо е как мога да си инсталирам различни от показаните приложения, защото ми показва възможни само 15-на приложения, и то са някакви странни и световни...

Другото което не знам дали мога да го обясня правилно, всеки с една програмка на телефона си може да ми изклюва/вкл. телевизора, казаха ми че мога да си сложа парола?

Tова все пак е телевизор,а не компютър,на който можеш да изсталираш приложения,каквито си поискаш!Първо трябва да е свързан с интернет.Второ,тези приложения които ти набутват,ще установиш,че не са ти нужни.Единствено е хубаво да ти работи браузъра,за да си търсиш и гледаш видео клипове.Трето ако използваш сайп ,също можеш да го инсталираш.А за телефона и програмката за изключване от него с парола,си е най голямата щуротия!Да не би да няма дистанционно телевизора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.