Премини към съдържанието
g0dlik3

Смяна на части или нов компютър ?

Препоръчан отговор

Здравейте. Не разбирам много от компютри за това и пиша тази тема и се надявам да получа съвети и да добия представа за някой неща/  Когато съм свалял някоя по - тежка игра и съм се опитвал да играя - разбира се лагва. Ето обща информация за компютъра ми:

http://prikachi.com/images.php?images/775/7810775H.png. Нормално е с такава характеристика да имам лаг на по - тежки игри. До колкото знам главно зависи от процесора и видеокартата. Според вас ако си взема един хубав четириядрен процесор и една видеокарта с 2гб, проблема с игрите ще се оправи ли?. Но дали си заслужава да платя например около 700 - 800 лв за една видеокарта и един процесор ? Дали мога да си взема едно чисто ново PC, което поне ще може да покрива изискванията на повечето игри ? Все пак компютъра ми е стар на около 8 години . Хардуера вече е слаб. Сменял съм веднъж видеокартата, хардиска и дънната платка.Не мога да си позволя да дам пари за някаква мега мощна машина, на която и най - тежката игра ще върви .Как да постъпя според вас ? Да заменя ли видеокартата и процесора с нови по - мощни и по - качествени или нова машина ?

Редактирано от g0dlik3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно можете да си запазите старият хард.Както и кутията,надявам се.

Другото което имате е морално остаряло.Насочете се към нови части.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Не разбирам много от компютри за това и пиша тази тема и се надявам да получа съвети и да добия представа за някой неща/  Когато съм свалял някоя по - тежка игра и съм се опитвал да играя - разбира се лагва. Ето обща информация за компютъра ми:

http://prikachi.com/images.php?images/775/7810775H.png. Нормално е с такава характеристика да имам лаг на по - тежки игри. До колкото знам главно зависи от процесора и видеокартата. Според вас ако си взема един хубав четириядрен процесор и една видеокарта с 2гб, проблема с игрите ще се оправи ли?. Но дали си заслужава да платя например около 700 - 800 лв за една видеокарта и един процесор ? Дали мога да си взема едно чисто ново PC, което поне ще може да покрива изискванията на повечето игри ? Все пак компютъра ми е стар на около 8 години . Хардуера вече е слаб. Сменял съм веднъж видеокартата, хардиска и дънната платка.Не мога да си позволя да дам пари за някаква мега мощна машина, на която и най - тежката игра ще върви .Как да постъпя според вас ? Да заменя ли видеокартата и процесора с нови по - мощни и по - качествени или нова машина ?

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.