Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

конфигурация за разработчици и игри

Препоръчан отговор

Здравейте това е поредна ми тема във този раздел.Този път съм дал някой от програмите със който ще се работи.
Имам и мое мнение по този въпрос но искам да чуя и вашите .Вече съм събрал парите това са 900 лева без видео .Видео картата да е до 400 лева задължително на инвидя .Процесора да е на интел.
Аз съчиних това ..
Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600  от plesio.bg 109 лева по другите сайтове е до 170 лева.
1000GB WD GREEN SATA3 64 MB
ASUS B85M-E /B85/LGA1150
PSU CM B700W (ще има 4 вентилатора бели)
RAIDMAX Vortex_V3
I5-4460
=======Това е от мен .Също така ще се използва за игри на 1080p може и на средни настройки но по добре на максимални.Както казах долу има някой от програмите .Благодаря да всички.

3D Studio Max
Cry Engine 3
photoshop
notepad++
razer surround pro
cinema 4d
 Adobe Reader

Adobe After Effects

µTorrent

CCleaner

KMPlayer

FileZilla

Steam

WinRAR

Aartform Curvy 3D 3.0
Axis Game Factory's AGFPRO v2
GameMaker: Studio
Mozilla Firefox
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зеленият WD е много лош избор за системен а доколкото разбирам нямаш друг та го замени със "син" или Seagate 7200.14

Паметта е изгодна стига от Плесио да не са объркали нещо с цената. Ама е хубаво да вземеш две такива плочки. 

Дъно и процесор добре. Захранване лошо. За кутията нямам мнение.

пс. Видеокартата щом ще е на Nvidia и до 400 лв. 450W читаво захранване те оправя.

Всъщност и 970 която е над 600 лв. да вземеш става. Даже е по-икономична от 760.

Ако искаш евтино виж за EVGA 500W ако искаш по-добро и модулно виж за Fractal Design Integra M.

Други варианти са FSP Raider 550W или Seasonic 520W. 

Промоция: Super Flower Golden Green HX 500W - 114 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GB B85M-HD3 /1150
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
Thermaltake VN900K1W2N Commander GS-II Black USB3
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE
I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

Обща стойност - 786.32 лв. с ДДС
Линк:
http://nikem-bg.net/cart/49179p1r46943p1r1127p1r46974p1r49043p1rf.html

И си взимаш паметта от плесио.
ПП: За видео по-доброто е това, не разбирам каква е тая мания "марки"...:
SAPPHIRE R9 280 3G GD5 OC W/BO

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 756.70 лв. с ДДС
малко ме съмнява да е 109 лв. на още едно място я има същата за 179.

Видео под 400лв.
Asus NVIDIA GeForce GTX 760

или

Quadro k620

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Авторе, уверен ли Сте че можете да работите с изброения софтуер? Няма да питам как ще си го набавите, предвид това че струва значително повече от бюджета за хардуера. Какво е това "инвидя"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Авторе, уверен ли Сте че можете да работите с изброения софтуер? Няма да питам как ще си го набавите, предвид това че струва значително повече от бюджета за хардуера. Какво е това "инвидя"?

Хванал е някоя промоция. В крайна сметка човек купува най-напред това, което му трябва и чак след това останалото, което не е толкова важно. Какъв е смисълът да се наливат пари за нова конфигурация, след като не може да се купи софтуера ;)

Логиката да се взема NVIDIA  вероятно е в поддръжката на CUDA. Ако не е така, не виждам особен смисъл и аз. За РАМ паметта ще кажа, че лично аз бих предпочел една плочка 8 GB  за микродъно и след това друга. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ASUS B85M-E е микро дъно ама има 4 слота за рам и DisplayPort освен останалите видове изходи за графиката та нормално цената да скача.

Та спокойно може да се вземе GB B85M-D2V за 99 лв. и да се спестят 39 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хванал е някоя промоция. В крайна сметка човек купува най-напред това, което му трябва и чак след това останалото, което не е толкова важно. Какъв е смисълът да се наливат пари за нова конфигурация, след като не може да се купи софтуера ;)

Логиката да се взема NVIDIA  вероятно е в поддръжката на CUDA. Ако не е така, не виждам особен смисъл и аз. За РАМ паметта ще кажа, че лично аз бих предпочел една плочка 8 GB  за микродъно и след това друга. 

Аха, загрях че ставало въпрос за NVIDIA, колко странно беше го написал. Ами разните там  Open GL ,Open CL изчисления, в които  АМД картите са много добри и   които ядат хляба на NVIDIA CUDA?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да не се правим на интересни. В България страшно много разработчици(прохождащи и не само) работят с хакнати програми поради разбираеми причини. Стандарта ни е изключително нисък. Разбиранията ни също в много случаи са доста примитивни. Въпреки това сме умни и креативни и няма кой да ни стъпи на малкия пръст. Не разбирам вас какво ви интересува автора как си набавя нужния софтуер! И какво ви интересува дали може да работи с него.  Защо не си спестите злободневните мнения и да се съсредоточите над основната цел - да се помага на нуждаещите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да не се правим на интересни. В България страшно много разработчици(прохождащи и не само) работят с хакнати програми поради разбираеми причини. Стандарта ни е изключително нисък. Разбиранията ни също в много случаи са доста примитивни. Въпреки това сме умни и креативни и няма кой да ни стъпи на малкия пръст. Не разбирам вас какво ви интересува автора как си набавя нужния софтуер! И какво ви интересува дали може да работи с него.  Защо не си спестите злободневните мнения и да се съсредоточите над основната цел - да се помага на нуждаещите.

За много години :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване