Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за рутера, който използвам

Препоръчан отговор

Каква е причината на настолния компютър, който е свързан в интернет с кабел да тегля със скорост 7-8 mb/s, а на устройство свързано посредством WiFi повече от 2.1-2.2 mb/s да не се дига?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква е причината на настолния компютър, който е свързан в интернет с кабел да тегля със скорост 7-8 mb/s, а на устройство свързано посредством WiFi повече от 2.1-2.2 mb/s да не се дига?

Защото вероятно маршрутизатора ви е с G стандарт

И какво не ви хареса в специализирания раздел за маршрутизатори?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото вероятно маршрутизатора ви е с G стандарт

И какво не ви хареса в специализирания раздел за маршрутизатори?

Извинявайте, за грешката ми. 

Щом е с G стандарт, освен скоростта на теглене, сигурно и цялата интернет скорост се ограничава?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте, за грешката ми. 

Щом е с G стандарт, освен скоростта на теглене, сигурно и цялата интернет скорост се ограничава?

Не. Свързаните по кабел могат да постигнат максималната, която ви доставят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не. Свързаните по кабел могат да постигнат максималната, която ви доставят

Значи, ако сменя рутера с такъв който е N стандарт, нищо няма да се промени?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За кабелните не. Но за тези, които ползват безжична връзка зависи. АКо техния безжичен контролер е с N стандарта ще има повишаване на скоростта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как няма да промени!Ще вдигне значителни скороста,но трябва също WiFi  мрежовият адаптер на устройството(не си го уточнил),да поддържа N стандарта.Аз поне съм с такъв рутер и безжично с лаптопа,тегля със скорост до 7-8 mb/s.,а с кабел ми вдига 9.5 mb/s

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как няма да промени!Ще вдигне значителни скороста,но трябва също WiFi  мрежовият адаптер на устройството(не си го уточнил),да поддържа N стандарта.Аз поне съм с такъв рутер и безжично с лаптопа,тегля със скорост до 7-8 mb/s.,а с кабел ми вдига 9.5 mb/s

Какво ще рече WiFi  мрежовият адаптер на устройството?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече WiFi  мрежовият адаптер на устройството?

Това е едно устройство, което ви позволява да се свързвате с безжични мрежи. Лаптопите го имат вградено, за десктоп компютрите е под формата на платка или USB стик

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл да купувам рутер с N стандарт?

Това вие трябва да прецените. Но ако е вярно това, което колегата по-горе написа  (за 150 мбс) то с N маршрутизатор ще имате по-висока скорост за безжични връзки (ако наистина имате нужда от нея)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това вие трябва да прецените. Но ако е вярно това, което колегата по-горе написа  (за 150 мбс) то с N маршрутизатор ще имате по-висока скорост за безжични връзки (ако наистина имате нужда от нея)

Да искам да мога да използвам пълноценно интернета за когото плащам, а не постоянно да се връзвам за кабела. Значи ще се търси нов маршрутизатор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами установих, google. И да, драйвъра също е проблемен (изхождайки от предположението ми, че става въпрос за лаптоп, най-вероятно тошиба). Там, където установих, препоръчват да се деинсталира тоя драйвер и да се ползва уйндоуския драйвер. Но и това няма да оправи нещата. Автора нека каже за какво устройство иде реч, и какъв му е маршрутизатора.

Иначе накратко, тоя адаптер е single channel на 20 mhz или на 40 mhz. В първия случай скороста ще е 72.2 mbps а във втория 150 mbps (Lite-N). Но не знаем автора с какъв маршрутизатор е, така че нека първо осигури тази информация, пък после ще видим има ли нещо нужда от смяна или не.

P.S. Аз лично не виждам смисъл от маршрутизатори с безжична скорост над 150 mbps, така или иначе капацитета ѝм не може да се запълни с интернет трафик, а само с локален.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Аз лично не виждам смисъл от маршрутизатори с безжична скорост над 150 mbps, така или иначе капацитета ѝм не може да се запълни с интернет трафик, а само с локален.

Зависи колко маймунки ще се накачат на клончето - нали не мислиш, че ако раздава на 10 устройства - за всички ще има по 150 mbps ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, това не го отчетох като фактор, на моя клон съм си само аз.

Случва се - казах го, защото в момента съм през екстендър. При мен са две машини, едната с три адаптера. При основния рутер има два лаптопа, ТВ и няколко андроида. Познай понякога колко нет се раздава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл да купувам рутер с N стандарт?

Щом искаш да имаш по голяма безжична скорост има смисъл.Само,че твоят wi fi мрежов адаптер,няма да може да позволи максималната скорост.С него може да се вдигне малко ,защото му дават максимална скорост 150 mbps,но реално пропуска половината.Моя рутер е настроен само на N стадарт.Имам лаптоп със същия драйвър Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter.Показва състояние на връзката 75 mbps.Свалянето с него е около  3 до 4,5 mb/s.Но имам купен отделен TP-LINK 300Mbps Mini Wireless N USB Adapter,който използвам.С него вече нещата са съвсем други.Той показва че връзката е 150 mbps(по характеристика е до 300),а свалянето с него стига до 8 mb/s.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване