Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпроси за закупуване Windows 8.1 Pro Student от Microsoft store

amadeusbg

Препоръчан отговор

Здравейте!smile.gif
Стигнах до важната стъпка да си купя Windows. Преди да тръгна по магазините за щастие погледнах сайта на Microsoft и видях, че има отстъпка за студенти за Windows 8.1 Pro Student версията, която ми казаха, че била като Windows 8.1 Pro.
http://www.microsoftstore.com/store/...ctID.288573500
Тъй като посочената цена е валидна само , ако си студент (минах верификацията им) ми идва на ум какво се случва, след като завърша? Предполагам няма да ме карат да си доплащам разликата?
Гледах и че пише, че въпросната верификация се прави веднъж годишно - това предполагам, че е за да можеш да купиш отново нещо с намаление ? Казаха ми, че важало и главно за офиса, а не толкова за Windows-a?
Главно притесненията са ми това
1. Дали след като завърша или в един момент няма да ме карат да доплатя разликата, тъй като вече не съм студент.
2. Дали лиценза не е с някакъв срок и след това да трябва пак да доплатя нещо
3. Разбрах, че е онлайн и се получава по мейл ключа и линк за сваляне - не ми е проблем и мога да инсталирам/преинсталирам от флашка и да си направя нещата, предполагам и че е за многократно използване и може да го правя колкото пъти искам (стига разбира се лиценза да се използва на 1 компютър?)
4. Доколкото разбрах тази версия не е за надграждане, а си е цял Windows, нали така или се бъркам? Идеята е да се инсталира на чисто нов компютър без ОС.
Много ще съм благодарен, ако хвърлите малко яснота.
Поздрави и благодаря!smile.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм студент в СУ "Св. Климент Охридски". Идеята ми обаче е, да си имам легален Windows и след като завърша, а предполагам този се преотстъпва само за срока, докато си студент по въпросната Microsoft DreamSpark програма?

Имам желанието да си закупя (за да мога да ползвам буквално вечно - макар, че все някога ще спрат актуализациите на въпросната версия), но просто търся за най - евтиния вариант.

Поздрави!:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко е това "вечно" - ако не тази година, догодина ще пуснат windows 10, а след някоя друга година ще спрат поддръжката на 8.1 - ти ако искаш си го ползвай без поддръжка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е ясно, както казах - идеята ми е да имам лицензиран продукт, чиито лиценз да не изтече, след като престана да бъда студент и да не трябва да доплащам за това. Наясно съм, че всяко нещо остарява - съвсем нормално е:) Просто попаднах на въпросната оферта, която съм описал в 1вия пост и тъй като имах доста въпроси реши да пиша тук, в случай, че някой може да внесе малко светлина:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

3. Разбрах, че е онлайн и се получава по мейл ключа и линк за сваляне - не ми е проблем и мога да инсталирам/преинсталирам от флашка и да си направя нещата, предполагам и че е за многократно използване и може да го правя колкото пъти искам (стига разбира се лиценза да се използва на 1 компютър?)...

Не знам как е при другите, пиша за себе си, защото съм го изпитал на гърба си - по подобна линия получих 3 безплатни ключа от Майкрософт и линкове за сваляне на 3 броя 7 Pro. Всичко безпроблемно, онлайн активация и т.н.

След година и нещо преинсталирам профилактично единият компютър и хооп - "този сериен номер е използван многократно и вече е невалиден. За подробности се свържете...". Свързах се...

Останалите 2 компютъра не смея да преинсталирам, не и с официално дадените ми ключове.

П.П. С оглед недопускането на грешки, след изтеглянето на първия образ си направих буутващ диск и върху него написах ключа. После повторих процедурата с втория, после - потретих. И пак, за да не стават грешки, след инсталирането, надписвах кой диск на кой компютър е инсталиран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми обаче е, да си имам легален Windows и след като завърша, а предполагам този се преотстъпва само за срока, докато си студент по въпросната Microsoft DreamSpark програма?

Имам желанието да си закупя (за да мога да ползвам буквално вечно - макар, че все някога ще спрат актуализациите на въпросната версия), но просто търся за най - евтиния вариант.

Да, веднага след като завършиш Microsoft ще изпратят наказателен отряд, който ще влезе у вас и ще ти конфискува компютъра.

А по-евтино от безплатното има ли? Както и да го погледнеш 85 лева са повече от 0 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах в предвид по - евтиния от нормалната цена по магазините, която е около 200лв. . 85лв е перфектно, стига да мога да го преинсталирам в бъдеще, тъй като както знаем след определено време преинсталацията е неминуема. Имам намерение също така да го ползвам и евентуално като служебна машина в бъдеще,а съответно там трябва да си е изряден софтуера и затова търся и оригинален/лицензиран вариант на Windows в който, да инвестирам така да се каже.

Поздрави!:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С преинсталирането няма да имаш проблем, стига да си пазиш ключа - да не го даваш на приятели или да активираш други Уиндоуси с него. Не виждам какъв е проблема да ползваш този Уиндоус на служебна машина - Microsoft не ги интересува дали си намерил кода на хартийка в контейнера, дали си го взел от DreamSpark или си платил 1000$ за него, важното е да е валиден. По един или друг начин, за този ключ някой е платил - в случая университета, така че по-добре се възползвай, докато имаш тази възможност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да стане с университета, а това което получих от кол центъра на майкрософт като информация е следното:

Значи след като говорих с кол центъра им нещата седят така:
1. Майкрософт имат правото да проверяват периодично студентския статус (и след като вече вече не си студент) имат правото да искат да се доплати или да деактивират лиценза). От кол центъра не можаха да ми отговорят дали това въобще става и как точно става, тъй като са отдел продажби и нямат общо с поддръжката.
2. Лицензът (студентския) излиза, че е за срока на обучението и след това не се знае какво се случва, но ако ти проверят студентския статус и вече не си студент стават горепосочените неща.
3. Има възможност да се закупи и Windows-а на носител, като ми отговориха, че той струва 14$ допълнително (конкретно ги питах за нестудентската версия, която е 170лв електронната +14$ за да я доставят на диск).
4. Казаха ми, че версиите, които предлагат стават както за надграждане , така и за чиста инсталация (каквато ще ми трябва и на мен)

Дано съм успял на някой, който в бъдеще ще закупува Windows (като студент).
Да попитам - тъй като явно ще се насоча към нормална не студентска версия (защото не искам да спре да работи по някое време) - къде са най - добрите цени за закупуване на такъв Windows? (с и без носител) ? oт Майкрософт магазина излиза 170лв. (електронно копие) и нещо от сорта на 192-3лв. с физически носител.

Поздрави и благодаря!:)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване