Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам следния хардуерен проблем или по-скоро въпрос, а можеби и двете. Имам подобна видео карта, изчетох доста за нея , но явно е късно вече защото разбрах че проблема с греенето на този тип видео карти е масов и решението му е смяна на стоковия охладител. Купих охладител който е съвместим с нея, но е спрян от производство (логично и пакетите от радиаторчета и т.н. са изчерпани).

https://www.kaldata.com/forums/gallery/album/1940-nvidia-xfx-gtx280-remove-stock-cooler/

Мога ли да използвам само черната шина на стоковият кулър без охладителя (на негово място да инсталирам Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus II)

Nvidia XFX GTX 280

Interface

Interface: PCI Express 2.0 x16

Chipset

Chipset Manufacturer: NVIDIA

GPU: GeForce GTX 280

Core Clock: 602 MHz

CUDA Cores: 240

Memory

Effective Memory Clock: 2210MHz

Memory Size: 1GB

Memory Interface: 512-Bit

Memory Type: GDDR3

3D API

DirectX: DirectX 10

OpenGL: OpenGL 2.1

Ports

DVI: 2 x DVI

TV-Out: HDTV / S-Video Out

П.С.: В имената на снимките съм написал точно кое искам (мога ли?) да ползвам.

Редактирано от dzhananov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самият охладител, Акселерото, трябва да е дошъл пълен комплект с всички радиатори за паметите, VRM-ите и т.н. Ако не са дошли и разполагаш само с охлаждането за чипа пак не е голям проблем. Могат да се намерят радиаторчета, които да бъдат ползвани за тази цел.

Ако не съм разбрал правилно въпроса - моля за извинение и пояснение...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не разбирам какъв е смисъла да се набутваш с този скъп охладител, като с тези пари и още толкова отгоре, ще вземеш нова карта, която ще е много по-добра от тази - във всяко едно отношение. Тази 280 си е за пенсия вече.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ги тези радиаточета от VR002. Ще съм много благодарен, ако ми кажеш от къде да намеря. А иначе се питам дали немога да ползвам черната шина само тя е пак радиатор само че трябва да се отдели самия охладител. По повод набутването, охладителя е взет втора ръка плюс невиждам защо да сменя картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта е да опиташ. Ако се налага да чупиш нещо - не насилвай.

Имаш вариант да вземеш нещо от сорта на това примерно:

8.jpg

Да ги нацвъкаш по чиповете, а трите вентилатора ще свършат другата работа...

От този сет можеш да вземеш заместител за квадратния радиатор:

REV_RS001_02.jpg

Знам, че са кръпки, но ще свършат работа...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали ще вършат същата работа. :) Благодаря ти много :yanim:  :yanim:  :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с радиаторчетата е 6. Ама искам сега като типичен българин да разчепкам темата още. Разгледах снощи някой варианти по охлаждането на тази карта и видях това клипче.

http://www.youtube.com/watch?v=qjZsPd7yQo4

Интетресно ми е дали вместо тези радиаторчета може да се ползва тази част от охладителя (цялата черна шина), само да отрежа медната тръбичка а черното да остане цяло (да се махне медната част).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с радиаторчетата е 6. Ама искам сега като типичен българин да разчепкам темата още. Разгледах снощи някой варианти по охлаждането на тази карта и видях това клипче.

http://www.youtube.com/watch?v=qjZsPd7yQo4

Интетресно ми е дали вместо тези радиаторчета може да се ползва тази част от охладителя (цялата черна шина), само да отрежа медната тръбичка а черното да остане цяло (да се махне медната част).

Искаш да отрежеш частта от охладителя,където е чипа,така ли?Може и да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, искам да знам дали мога ползвам радиаторната шина на стоковия охладител, без охладителя на процесора на карта който ще заменя с Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus II? По пътя на логиката би трябвало да стане, но логиката е едно, а дали ще охлажда е съвсем друго. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казно се замислям да пробвам, но за целта май ще трябва да спонсорирам идеята минимум с 20BGN (за некоя изп....ла енвидийка от същото котило), освен ако не се намери някой ентусиаст решил да изхвърли своята такава (Nvidia GTX280) с подобен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.