Премини към съдържанието
jufo

Засичане и бавене на целият компютър.

Препоръчан отговор

Здравейте , изключих компютъра от копчето докато се изключваше при Update... и след това почна мъката... едва се пускаше след 20 мин. зареждане на логото Windows... целия сечеше и забиваше.
Преинсталирах го , малко по-добре се държи но определено си сече и лагва... даже в играта Counter Strike 1.6 ми сече... а когато си беше нормален компютъра си вървеше повече от перфектно на 100 fps.

Процесор : Intel Core 2 6420 (2x2,13GHz)
Рам памет : 2Gb DDR2 (една плочка)
Видео : NVIDIA GeForce GT 220 1GB

Твърд диск : 500GB

Windows 7 прясно инсталиран...

Минах и през антивирусният отдел и съм чист отвсякъде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е преинсталиран тествай харда с HD Tune.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай харда със Hiren Boot CD под DOS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах го днес HD Tune , но не можах да го изчакам и трябваше да заминавам... като си лягам днес ще го направя и утре ще кажа какво е станало.... аман от проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Driver Booster 2.1 от Iobit????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изтече Error scan не забравяй да пуснеш и Speed map иначе ще трябва всичко отначало да направиш.

пс. В началото като пуснеш Error scan ако ти излезнат червени квадратчета може и да не го чакаш очевидно ще умира.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си чист от вируси е Рам или Хард или бъгави драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изтече Error scan не забравяй да пуснеш и Speed map иначе ще трябва всичко отначало да направиш.

пс. В началото като пуснеш Error scan ако ти излезнат червени квадратчета може и да не го чакаш очевидно ще умира.

Чаках го до 30% и само едно червено квадратче имаше... след малко го пускам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , значи сканирах го само 1 квадратче червено имаше.. мисля ,че не е фатално.

Това Speed Map го нямах в моята версия на HD Tune , сега си изтеглих най-новата и го има... ще пускам теста пак... но пък ако не е от хард диска от какво може да е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Омазана операционна система, но червеното квадратче подсказва, че е възможно да е от хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Омазана операционна система, но червеното квадратче подсказва, че е възможно да е от хард диска.

Чисто нов Windows 7 съм сложил... е само 1 червено квадратче , даже няма и 0,001% damaged.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова колегите ви казаха да погледнете Speedmap - това е карта на скоростта на секторите. Може да имате 1 повреден и 100 бавни (в червено на спийдмапа). Това си е доста вече.

Ами все тая е, че е нов Уиндоуса, като сте го изключил по време на ъпдейт! Напълно възможно е да е за преинсталация. Неслучайно като тръгне да иснталира ъпдейти казва: "Please, do not turn off your computer". Тва образно казано е като да правиш хирургическа интервенция на някой важен орган и да дръпнеш шалтера на захранването в операционната зала. В случая хубавото е че винаги може да преинсталирате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова колегите ви казаха да погледнете Speedmap - това е карта на скоростта на секторите. Може да имате 1 повреден и 100 бавни (в червено на спийдмапа). Това си е доста вече.

Ами все тая е, че е нов Уиндоуса, като сте го изключил по време на ъпдейт! Напълно възможно е да е за преинсталация. Неслучайно като тръгне да иснталира ъпдейти казва: "Please, do not turn off your computer". Тва образно казано е като да правиш хирургическа интервенция на някой важен орган и да дръпнеш шалтера на захранването в операционната зала. В случая хубавото е че винаги може да преинсталирате.

Не съм се изразил правилно... като го изключих по време на ъпдейт , не беше преинсталирван поне 3-4 месеца... след тази случка го преинсталирах и пак си ми сече... само ,че по-малко..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите как са? Можете да ги проверите с AIDA 64.

Личният ми лаптоп е с Уиндоус, койот не е преинсталиран от 2 години и нямам такива проблеми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

post-95851-0-61956900-1421518858_thumb.jpost-95851-0-66124100-1421518859_thumb.j

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда че всичко ви засича, защото процесора тротва. Температурата е много висока за десктоп кмпютър. Моят десктоп в момента при пуснат Аутокад и Хром с 25 таба държи 25 градуса....

Вашият процесор има максимална работна температура от 60 градуса, след това почва да тротва и евентуално да се гаси.

Възможни решения: 

1/ Лош въздушен поток в кутията - добавяне/премахване на вентилатори (понякога повече вентилатори е по-лошо), подреждане на кабелите
2/ Замърсяване с прах в кутията, пречещ на охлаждането на процесора да си върши работата - Радиатора на процесора се сваля измива се и като изсъхне се монтира обратно, задължително се сменя термопастата на процесора. Цялата кутия се изчиства внимателно от прах. Ако не разбирате -> най-добре сервиз.
3/ Отишло захранване, което подава високи напрежения към процесора, в следствие на което работи на завишени температури- смяна на захранване.
4/ Отишло дъно поради 3/ - смяна на дъно
5/ Засъхване на термопастата под капачката на процесора. Това е предположение, не съм наясно до колко е характерно точно за този модел процесор. Обикновено процесора се "разглабя", в който процес лесно можете да го съсипете.

Започнете с точка 1, най-вероятна е.

ПС: Хард диска, не е в перфектно състояние, но не е толкова зле, че самостоятелно, без други фактори да причинява забавяне на системата.

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо евереста показва само едно ядро :(?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо евереста показва само едно ядро :(?

A, вярно, не бях забелязал. Паралелно засичане на температурите ще е полезно. HW Info e приятна програма за целта. Пуснете снимка от Таск мениджър и вижте натоварването на ядрата. Може да свалите Cinebench теста от тук. Той тества скоростта на процесора. Тества скоростта, както на едно ядро, така и на две. Трябва да извършите и двата теста. На теста за многоядрен режим, трябва да покаже приблизително два пъти по-висок резултат. Ако двата резултата са еднакви (от едноядреният тест и от многоядреният), то вероятно имате "изгоряло" ядро на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този компютър има някакъв сериозен проблем!!!!

Някои дъна имат настройки в БИОС за мултипроцесор ,аз за тва му казах дефаулт настройки да сложи!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го водя в сервиза утре вдругиден... ще го изтърпя още малко.

Имаше прах , махнах я горе долу но нямам нищо под ръка ,нито въздух с която да издухам пръхта нито нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят десктоп в момента при пуснат Аутокад и Хром с 25 таба държи 25 градуса....

N?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблема беше в процесора. Охлаждането е спряло да работи направо , нещо се счупило ... както и да е с чисто ново охлаждане е. Върви си компютърчето вече що горе добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.