Премини към съдържанието
BozhidarB

Удряне на ток през мишката!

Препоръчан отговор

Знам, че темата не е за тук, но не намерих по-подходящ раздел. Не си правя бъзик! От скоро започна да ме удря ток  през scroll-а на мишката ми ( Hama Urage с USB ). Когато ме удари светлинките по мишката и копчетата на клавиатурата ( с подсветка е ) изгасват за секунда. Това започна от както си разкачих компютъра да оправя кабелите. Пробвах да обръщам щепсели на кабела за захранване на компютъра, разклонителя и др., но нищо не помага... Ползвам също така и ресивър + 2 тонколони и активен субуфер. Разклонителя ми е със защита против токови удари. От копчето за включване на буфера също ме удря ток. Ако питате с каква сила е, може би със силата на искрата на онези щракалки с кабелче вътре в запалките.

Всяка идея е добре дошла.

Редактирано от BozhidarB (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същата мишка и си нямам на идея как през скрола ще те бие ток като скрола е гума и пластмаса ? 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Знам, че темата не е за тук, но не намерих по-подходящ раздел. Не си правя бъзик! От скоро започна да ме удря ток  през scroll-а на мишката ми ( Hama Urage с USB ). Когато ме удари светлинките по мишката и копчетата на клавиатурата ( с подсветка е ) изгасват за секунда. Това започна от както си разкачих компютъра да оправя кабелите. Пробвах да обръщам щепсели на кабела за захранване на компютъра, разклонителя и др., но нищо не помага... Ползвам също така и ресивър + 2 тонколони и активен субуфер. Разклонителя ми е със защита против токови удари. От копчето за включване на буфера също ме удря ток. Ако питате с каква сила е, може би със силата на искрата на онези щракалки с кабелче вътре в запалките.

Всяка идея е добре дошла.

Написал сте, че имате ресивър. Това значи - тунер-усилвател. От там следва, че понякога слушате музика от тунера (FM радио, каквото и да е, е без значение) Което от своя страна значи, че за да работи тунера, последният трябва да има и някаква антена, закачена на него. ТЯ, антената къде отива и на какво е закачена? Сега да не кажете, че ползвате "тръбите на парното" за тази цел. Давай да помислим откъде се появява това електричество и то чак на скрол бутона, който предполагам, е...пластмасов!

Ами а де!  :D

А , ДЕЕЕЕ!

Щом си се скрил, значи и тук те е страх да не те удари тока!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извади щепсъла който взлиза в контакта на стената, завърти го на 180 градуса и го вкарай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ползвам тунера и затова не съм свързал антена. Scroll бутона е видимо пластмасов и отвратително поставен на мястото си ( дизайнерска грешка... ). Предполагам, че между разстоянието до копчетата има в близост нещо метално от платката, затова удря ток.

glen, направих това няколко пъти, пробвал съм и в други контакти в апартамента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко ли е включено към един разклонител? Имам предвид един контакт ли се ползва?

пс. Пробвай да включиш мишката в друго usb.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С друга мишка пробва ли ? Имам същата мишка и проблеми нямам. (освен,че трябваше да запоявам счупения скрол,но това е друга тема  :D  :D  :D )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А контактът, от който се захранва постановката, занулен ли е? Измери има ли напрежение между занулителната клема и другите линии.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

naruto, belivakov Да.
monicho - Не.

belivakov, нямам нужните средства за измерване на напрежение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да включиш компа директно в контакта и да видиш дали бие ток--с фазомер,не с ръка! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

naruto, belivakov Да.

monicho - Не.

Фазоуказател и една педя изолиран проводник няма ли? Или неинсталиран резервен ключ с глим-лампа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера нарочно ли използваш тази терминология? Нямам представа какво е глим-лампа или подобни. Аз съм просто един потребител със странен проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ключ за осветление, който свети, огато лампата е изгасена. Светещото нещо в ключа е глим лампа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, Извикай някой, който разбира да ти занули контактите... 6-7 пъти ми се е случвало познати да се оплакват от подобен проблем и почти винаги проблема е от НЕ занулени контакти и обикновенно напрежението идва по сигналния кабел на монитора... Пробвай да извадиш кабела на монитора от видео картата, пусни компа да работи без монитор и с един обикновен фазомер виж дали има ток на корпуса (кутията) на компютъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

naruto, belivakov Да.

monicho - Не.

Вземи една друга мишка и пробвай с нея. Не може да нямаш познат, приятел или комшия, който да не може да ти услужи с една мишка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

fe781bfa428695d0.jpg

Огледай се и с какво се обличаш  :D  възможно е статично електричество  :(

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

fe781bfa428695d0.jpg

Стига бе... :D трябва да се облича в метални гръмоотводни дрехи за да натрупа толкова статично електричество, че да се усети като от пиезокристал.

Ще следя темата да видя колко опита, идеи и време ще се похаби докато се усети да си занули контактите... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да не познаваш някой (приятел , съсед) , който да ти занули контактите.. става за минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

fe781bfa428695d0.jpg

Точно това се канех да напиша.Най вероятно е от дрехите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.