Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със единият слот за оперативна памет

Blue_Hulk

Препоръчан отговор

Здравейте!
Дъното ми е - вижте подписа.
Вчера си купих допълнителна РАМ памет - KINGSTON 4GB DDR III 1600 HyperX FURY.
Идеята беше да поставя новата РАМ-памет и да се възползвам от dual channel, но явно не е писано.
Проблемът е, че след като поставих новата памет в слот dimm b1, монитора не показваше картина.
Опитах да им разменям местата тоест старата памет да я сложа на мястото на новата, но отново не показваше картина на монитора.
Опитах да сложа само старата памет в dimm b1, обаче отново не показваше картина.
Накрая сложих само новата памет в първия слот dimm a1 и този път компютъра заработи нормално.
Отначало си помислих, че проблемът е в новата РАМ-памет, но грешах и се оказа се, че втория слот dimm b1 нещо не е наред.
Дъното няма и две години от както го купих заедно с другите части. Възможно е, проблема винаги да е бил налице защото досега не ми се е налагало да използвам втория слот.
Дъното има 3 години гаранция тоест още година и половина важи гаранцията.
Вие как мислите тоест каква може да е причина за това, че не работи слота и ако се окаже, че дъното е дефектно то тогава какво да предприемам?
Моля без идеи като "обнови биоса" и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз като ти казах да си купиш същата памет като твоята ти се направи на мъж  за цената и сега  имаш проблеми. Първо си намери от някъде 2 еднакви памети за тест  и  после ако действително има проблем си ползвай гаранцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нали обяснявам, че опитах да сложа само старата плочка в вторият слот за да видя дали ще тръгне компютъра, но очевидно не стана.
Опитах и също така да сложа само новата плочка обаче в първия слот и тогава работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да има прах в слота. Почисти го много внимателно с прегънат бял лист хартия. Ако проблема остане - възползвай се от гаранцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Модулите памет от различни производители ли са? Нищо не казваш за стария модул и за дъното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Модулите памет от различни производители ли са? Нищо не казваш за стария модул и за дъното.

Дъното е ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA1155, а старата РАМ-памет е 4GB (KVR16N11S8/4)

Може да има прах в слота. Почисти го много внимателно с прегънат бял лист хартия. Ако проблема остане - възползвай се от гаранцията.

Днеска половин ден прегледах цялото дъно под лупа и го чистих максимално и особено около слота въпреки, че дъното е сравнително чисто.

Мисля, че слота не работи и в понеделник ще се свържа с хората за да видя какво ще стане и ако приемат дъното, то най-вероятно няма да мога да го оправят и ще се наложи да ми дадат работещо такова, но не и нов по простата причина, че това дъно е от предишни години.

Само се опасявам от факта, че сигурно ще трябва да изчакам най-малко месец за да получа отговор за състоянието на дъното и през това време ще остана без компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти хубаво се тросваш

...без идей като "обнови биоса" и т.н.

обаче
BIOS
Version 1402
Improve memory compatibility.

Виж си модулите за съвместимост!
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1155/P8B75-M_LX/P8B75-M_LX_DRAM_QVL.pdf

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти хубаво се тросваш

обаче

BIOS

Version 1402

Improve memory compatibility.

Виж си модулите за съвместимост!

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1155/P8B75-M_LX/P8B75-M_LX_DRAM_QVL.pdf

Най-новата версия за биоса е P8B75-M LX BIOS 1403.

Искаш да кажеш, че трябва да обновя биоса от версия 0606 до най-новата, за да работи и вторият слот?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

я дай сега по една снимка от Еверест с таймингите и на двете памети на работещия слот/първо старата после новата/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-новата версия за биоса е P8B75-M LX BIOS 1403.

Зная коя е последната версия. Нарочно цитирах тази, която мисля, че би свършила работа.

Не, че 1403 не съдържа кода на 1402...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

я дай сега по една снимка от Еверест с таймингите и на двете памети на работещия слот/първо старата после новата/

Това е старата РАМ-памет. След малко ще направя снимка и на другата памет.

BWKK5WI.png

Ето как изглеждат нещата при новата памет:

kF1eAUG.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има известна разлика.Пипал ли си настройките в БИОС ,нещо да си клоквал?Я влез и дай заводските настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има известна разлика.Пипал ли си настройките в БИОС ,нещо да си клоквал?Я влез и дай заводските настройки.

Не съм пипал нищо!

Тия памети никога няма да тръгнат заедно заради таймингите.

Не разбирам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докато "Латентност на паметта"  не ти е с еднакви стойности  на всичките скорости  няма да работят  точно тези  две платки памет.  Аз не случайно ти дадох същата  памет да си купиш. Сега  сети ли се твоите 5 лева икономия до какво доведоха ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новата ти памет е с различна латентност от старата .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че таймингите са без значение в случая.
Мисля така защото както обясних щом и двете работят коректно в първия слот, а в втория слот и двете не работят значи проблемът е в втория слот.
Сега ме интересува ако обновя биоса ,ще отпадне ли по някакъв начин гаранцията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно ги разбираш нещата и няма нужда да ти се обяснява. Вземи си компютъра и го занеси  във някой сервиз да ти намерят още една плочка със еднакви тайминги ,че като те гледам какъв си пишман майстор така ше го оправиш та и дъното да замине .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно ги разбираш нещата и няма нужда да ти се обяснява.

Какво имаш предвид?  :no-no: 

Не звучи ли логично - щом пробвах само едната памет да сложа в втория слот и не работи компютърът значи, че проблема е в слота... на мен ми звучи някак логично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във тоя форум се пускат теми колкото да не е без хич и после всеки си прави каквото си иска.Очевадно е ,че не си силен във тая  материя  компютърната и недей да си правиш излишни експерименти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направо носи машината във фирмата, от където си закупил дъното.

ПП. Кажи им, че има актуализация на BIOS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом мислиш значи нямаш нужда от нашите съвети.Казах ти да дадеш дефаулт настройки в БИОС ,процесора ти работи само с едно ядро!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване