Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер другари!

Преди близо месец дадох колоните на една приятелка, че имаше рожден ден, а тя няма толкова мощни колони като мойте "не, че са много мощни, но....". Преди малко ходих да ги взема от тях, но тя ми каза, че е станал малък инцидент. След като употребили малко повече алкохол, едно от момичетата била непохватна и взела колоните да ги местила някаде, но изтървала едната колона, а самата мембрана е леко вдлъбната, ще покажа снимки за какво говоря. А след това, искала да премести бас касата, но нещо станало и сега колоните не искат да работят, а преди да ги дам на въпросното момиче, отпред на касата имам едни малки лампички, при мен си светеха всичко си беше ток и жица, но сега изобщо не искат да светят? Направих няколко снимки, ако искате някаква друга информация казвайте. Ще съм благодарен, ако някой успее да помогне. Не ми се дават пари за нови, а пък с тези вече карам 8-ма година и ми вършат работа. Колоните са; Privileg A-9505

IMAG0531QuS0owI_sredna.jpg42106562.privileg-a-9505.jpg

Преди така светеха отпред, а сега изобщо нищо не работи!?

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Високоговорителят на първата снимка е за смяна.

С това ще се справиш и сам - развърташ четирите винта, с които е закрепен, разпояваш кабелчето отзад, и със сваления вече високоговорител отиваш в магазин за резервни части и си купуваш същия размер и характеристики.

Със "светенето на лампичките" виж е малко по-сложно.

Причините са много - като започнеш от откъснат кабел на захранването вътре в колоната ( примерно някой пияна булка се е спънала в кабела) , та стигнеш до заливане на колоната  с водка, джин, мастика, уиски или вода -  вътре ти е усилвателната платка и може да се е стигнало до изгарянето на компоненти.

Тъй че, ако не можеш да замерваш с мултицет компоненти и откриване на порвреди по електронно оборудване - не се мъчи, ами занеси активната колона при майстор , в сервиз.

Редактирано от Trichocephalus
правопис (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти! За високогорителя, ще се справя сам, но в никога не съм работил с мултицет, смисъл когато имам проблем и трябва да използвам мултицет, баща ми ми помага, но сега го няма в нас. В утре ще обиколя сервизите, да видим какво ще кажат. Благодаря ти отново, не бях се сетил сам да сменя високоговорителя! Утре ще пиша какво е станало с сервизите и високоговорителя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В магазин или сервиз, ще ви изгледат най вероятно така: :shock11: .Смятам най отговорно,че говорителя не е за смяна, и мога да му върна оригиналния вид.Само ми драснете едно лично.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорителя,ако си свири нормално,също съм на мнение,че не е за смяна.Това натиснатото,служи само за защита от влизане на прах в бобината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закарах колоната в един сервиз, а от там ми казаха, че няма смисъл да се сменя, целия говорител. Но след като пробваха колоната, тя започна да пищи леко дрезгъв звук изваждаше. За смяна с нова ми поискаха 10 лв. Категорично им отказах, купих си високоговорител и успях сам да си го сменя. Но незнам как да оправя мембраната?

За усилватела ми казаха, че била му изгоряла някаква платка, а такава платка трябвало се поръча от ибей, казаха ми, че за днес съм им първия клиент и ще ли ми направят отстъпка, искат ми 45 лв. А иначе всичко струвало без отатъпката 55 лв. Сега незнам какво да предприема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени сервиза. Каквото и да е крайно стъпало - до 10 лв. И още толкова за смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В града имаме само 3 сервиза, 2 от тях не могат да сменят платката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен преди малко, закарах колоната на едно мое старо аверче, а той познавал един който се занимава с такива раоти, всичко ми оправи мембраната, от вътре почисти всичко. Всичко ми струваше една каса бира! Темата може да се заключи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.