Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за SSD

Препоръчан отговор

Искам да попитам има ли смисъл да взема SSD, след като е с ограничен брой записи ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам има ли смисъл да взема SSD, след като е с ограничен брой записи ? 

Да, определено има достатъчно предимства, а и има повече от сериозен запас от клетки, които да се използват, след като някои от използуваните отначало, завършат жизненият си цикъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прецени си сам. Ето информация по твоето запитване. Така или иначе SSD си има гаранция, ако нещо се повреди ще ти го сменят с нов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има смисъл,ако се изпозва за системен дял.Системата ще работи много по бързо,от който и да е нормален хард диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ми е, че ще работи много по-бързо, но колко живот ще има ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами има повече от достатъчно и техническа информация на страниците на всеки от моделите SSD устройства които си харесаш, за да можеш да направиш конкретен избор, ако се колебаеш между няколко модела. В интернет мрежата има и ревюта на повечето от наличните модели, има и отзиви на потребители...Общо взето с понижението на качеството на произвежданите серии HDD устройства, което се наблюдава в последните няколко години...Излиза че SSD, вече имат по-дълъг(реален) "живот" от HDD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко живот ще има това никой не може да каже. За тази цел има гаранция. Поне за хард дискове и за SSD до момента лично аз не съм имал проблеми, ако се наложи да се сменят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако качваш и триеш постоянно, ще му скъсиш живота. За мен още няма смисъл от ssd.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако качваш и триеш постоянно, ще му скъсиш живота. За мен още няма смисъл от ssd.

А след като ще бъде системен диска, то кеширането по същия начин би го съсипал. Както по-нагоре са казали има си гаранция за тази работа. Дали има или няма смисъл вече е друг въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А след като ще бъде системен диска, то кеширането по същия начин би го съсипал. Както по-нагоре са казали има си гаранция за тази работа. Дали има или няма смисъл вече е друг въпрос.

Е две години ще изкара, ама после... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

После нов.

OFF:// Лично аз бих купил един нов 1TB, че даже и 2TB HDD за тези пари, пък дали системата ще стартира за 15 или 30 секунди ми е все тая. Лично мнение...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятел. Гаранцията на най-евтините серии и то в налични бройки от стари модели е от порядъка на 3 години от производителите. По-добрите серии са с по 5, а има и с 10 години гаранция Примерно Самсунг 850 Про серията, е с 10 години гаранция по западните онлайн магазини, вероятно и други производители имат серии с такива дълги гаранционни периоди. Не съм се задълбочавал в търсене, нашите търговци дали не са си отрязали някоя и друга година...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има някои оптимизации ,като преместване на юзер папките ,както и ограничаването на някои системни операции ,които съкращават живота им. Аз съм с SSD от доста време ,ползвам го за системен дял ,и съм много доволен.

Ако се интересуваш какво точно се оптимизира ето материала: http://www.overclock.net/t/1156654/seans-windows-7-install-optimization-guide-for-ssds-hdds

Относно живота ,и гаранцията ,мисля че 3 години е предостатъчно ,като се има предвит ,че един HDD може да се скапе също ,и то за много по-кратко време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ти се радвай ако изкара 2 години. Ако мислиш, че в момента хардуера се прави да държи 4-5 години отсега си се излъгал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

После нов.

OFF:// Лично аз бих купил един нов 1TB, че даже и 2TB HDD за тези пари, пък дали системата ще стартира за 15 или 30 секунди ми е все тая. Лично мнение...

Взех си нова конфигурация и сега се чудя дали и SSD да си взема. Иначе имам хард Barracuda 1TB. А колкото до мненията ви останах с извода, че и да взема SSD трябва да гледам на първо място да има повече години гаранция. Ще следя темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да й следите на темата. Не сте ни указал че ще купувате, не сте представил бюджет за покупката. Само сте попитал, дали има или няма смисъл. Че има смисъл, е еднозначно според мен. Преди 4-5 и повече години, съотношението цена/обем при тези устройства все още беше не особено изгодно за обикновените потребители, но нещата вече с промениха и макар единица обем все още да е доста по-скъпа отколкото при традиционните HDD-та, а и след като такова имате в наличност, това отпада като отрицателно обстоятелство, що се отнася до избора. Та ако искате темата да има развитие, ако модераторите нямат против, чакаме да се представи бюджет и да се почнат с предложенията. Макар че защото става въпрос за избор на нов компонент, май е по-добре създаване на тема в Нови конфигурации и части, въпроси, препоръки и мнения

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам SSD най-нисък клас на 2 години и никакъв проблем не е направило... Adata SP600 128G е модела...С 5 години гаранция е перфектно SX910 е най-добре.Самсунг не мога да препоръчам освен 850про серията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване