Премини към съдържанието
Любен Николаев

Зарядно за лаптоп - не прави нужния ампераж

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем - бях оставил латопа без батерия включен и на  сутринта видях че само премигват лампичките. После разбрах че изпълняват даден код от таблица с кодове (от сорта на 011001 - всяко премигване се смята за 0 или 1) Понеже  не успях да разбера какво точно се "опитва да ми каже"  замерих U= 19(+-)   ампеража беше от сорта на 0.1А.. Пробвах с друго зарядно и лаптопа тръгна Замерих ампеража и показа 1,5-1,6А  (на зарядното с което лаптопа тръгна) 

Въпроса- Може ли да се поправи зарядното? - Не искам да вземам заместител а  не ми се дават и 50 лв за оригинално..:S

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следния проблем - бях оставил латопа без батерия включен и на  сутринта видях че само премигват лампичките. После разбрах че изпълняват даден код от таблица с кодове (от сорта на 011001 - всяко премигване се смята за 0 или 1) Понеже  не успях да разбера какво точно се "опитва да ми каже"  замерих U= 19(+-)   ампеража беше от сорта на 0.1А.. Пробвах с друго зарядно и лаптопа тръгна Замерих ампеража и показа 1,5-1,6А  (на зарядното с което лаптопа тръгна) 

Въпроса- Може ли да се поправи зарядното? - Не искам да вземам заместител а  не ми се дават и 50 лв за оригинално..:S

Обикновено са запечатани и заляти. Така че е по-добре да не се пробвате с ремонта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... замерих U= 19(+-)   ампеража беше от сорта на 0.1А..

Извинявам се че питам, но как измерихте, че тока е 0,1A?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

без товар..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

без товар..

ТОгава това не означава нищо. И без това ако мерите ток най-много да изгорите уреда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на обхват 10А при максимални 3,95 от адаптера?

Любене не се занимавай с глупости ако си нямаш хабер че да не замине зарядното за коша. Макар че те са със защити против малоумници но за всеки случай.

Пробвай с ампер клещи че ще е по безопасно в твоя случай.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш и да срежеш единия проводник на кабела и там да включиш амперметъра под товар :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

на обхват 10А при максимални 3,95 от адаптера?

Правиш нищо друго, освем късо съединение на зарядното. По този начин ще изгориш и другото зарядно а и често измервателния уред. Токът се мери - през консуматор момче. Май много често не си в час по...кой предмет?

Абе хора! Поне в техническите раздели се старайте  да не пишете такива велики глупости. За какъв чеп ходиш на училище, а не си купиш ски и да идеш на Банско да се попързаляш. Те и компютрите не са за много от ВАС!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш и да срежеш единия проводник на кабела и там да включиш амперметъра под товар :)

Не карайте човечеца да реже кабели.От километър се вижда, че не му е по силите.

Щом мери тока на захранването без товар значи работата е ясна.Ще направи някоя глупост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@LZ4JW , Прав си! Всъщност  съвсем не зная кви съм ги вършил преди 1,2 часа (много ми се спеше.. :cant believe: ) Това че АМ се свързва последователно се учи в... (забравих кой клас) тази година завърших гимназия - Техник на компютърни мрежи и си взех практиката с 6.00 а теорията с 5,60, както и да е. От тази случка ще си взема поука - не прави нищо когато ти се спи!  :brick wall:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@LZ4JW , Прав си! Всъщност  съвсем не зная кви съм ги вършил преди 1,2 часа (много ми се спеше.. :cant believe: ) Това че АМ се свързва последователно се учи в... (забравих кой клас) тази година завърших гимназия - Техник на компютърни мрежи и си взех практиката с 6.00 а теорията с 5,60, както и да е. От тази случка ще си взема поука - не прави нищо когато ти се спи!  :brick wall:

Не се притеснявай! Човек се учи докато е жив, но....за какво му е после...Като чета малко неясното ти описание на случая, мисля че се касая за окисляване на жака към лаптопа. Окиса е диод с високо съпротивление и не позволява зареждане. Пробвай, често това е причината,но

може и да е друго нещо

Не се притеснявай! Човек се учи докато е жив, но....за какво му е после...Като чета малко неясното ти описание на случая, мисля че се касая за окисляване на жака към лаптопа. Окиса е диод с високо съпротивление и не позволява зареждане. Пробвай, често това е причината,но

може и да е друго нещо

Т.е. почисти добре жака

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

без товар..

Точно такъв отговор се опасявах да не получа. Някои правят същата грешка само, че с акумулатор на автомобил и последствията за пагубни за мултицета.

Това което си измерил, е тока при който захранването разбира, че има късо на изхода и изключва напрежението. Когато махнеш уреда вече се възстановява.

Наистина е възможно зарядното да изключва при натоварване от лаптопа, но това най-вероятно ще е заради остарял елемент по платката му вследствие на стареене.

Ако бях аз щях да опитам да сменя всички кондензатори и да измеря транзисторите на мултивибратора дали са здрави. Ако пак не тръгне тогава вече щях да го запазя за части(елементи, кутийка, кабел с букса и др). Много полезни неща понякога, особено за проекти тип "Направи си сам".

Ако не разбираш не се занимавай. Има високо напрежение вътре (малко над 300V) и не е сигурно дали кондензатора ще се разреди в повредена схема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Заради този ти коментар, където обясняваш че съм прав, че ти се е спяло и т.н ти обещавам от тук нататък, че лично на теб ще ти помогна във всеки един момент с това, което зная и мога.Сега, ако искаш, можеш да ми пратиш импулсното си и ще ти го направя безплатно а после ще ти го пратя по куриера. Ще се уточним, ако решиш да постъпиш така. Такова момче е за уважение и аз ще го направя.Ако имаш друго, работи с него ако ще ми пращаш това за ремонта.Отварят се много трудно и са залети, но след като сте сменяли кабел, значи вече един път е "разпечатано" и няма да ме узори. Любчо, пожелавам ти лека вечер!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...