Премини към съдържанието
Todor91

Разрешено ли е носенето на метален бокс?

Препоръчан отговор

Искам да попитам дали е разрешено носенето на метален бокс (ако е забранено - пише ли го в някой закон) и ако при случайна проверка от страна на полицията, носиш в себе си какво могат да ти кажат? 

Видях го в друга тема, обаче е много стара. Не съм променял нищо ,защото въпросите ми са същите. 

Редактирано от Todor91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма конкретна регулация относно носенето на този тип "хладни оръжия", но със сигурност ще имаш проблем с обяснението пред полицията при проверка. Почти сигурно е, че ще бъдеш закаран до районното, за да дадеш обяснения и ако смяташ, че си заслужава да губиш по час-два - носи го.Ако държиш да имаш някакво средство за самоотбрана - по-добре се насочи към спрей или телескопична палка...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма конкретна регулация относно носенето на този тип "хладни оръжия", но със сигурност ще имаш проблем с обяснението пред полицията при проверка. Почти сигурно е, че ще бъдеш закаран до районното, за да дадеш обяснения и ако смяташ, че си заслужава да губиш по час-два - носи го.Ако държиш да имаш някакво средство за самоотбрана - по-добре се насочи към спрей или телескопична палка...

Палката е голяма и не се събира в джоба. Затова попитах за бокса.

П.С. Не съм агресивен човек!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мислиш, че бокса ще те спаси жестоко се лъжеш, най-много да ти го вземат и да го използват по теб.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мислиш, че бокса ще те спаси жестоко се лъжеш, най-много да ти го вземат и да го използват по теб.

Щом така мислиш. Тогава какъв съвет ще дадеш за самозащита? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсиш си белята ли? 

Ако някой те притеснява може да подадеш молба за ограничаване на достъпа му в близост до дома ти. Другият начин е да наемеш оторизирани лица да те пазят. Самоправството в това отношение ще изкара най-вероятно теб самият виновен....Ако оцелееш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип е разрешено и би било добре да имаш във себе си :) 

Ако нещо започват да те разпитват, се правиш на ударен самолет и тва е. Например ако бокса е в анцузната фанела викаш, че не е твоя и, че бокса е подхвърлен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип е разрешено и би било добре да имаш във себе си :)

Ако нещо започват да те разпитват, се правиш на ударен самолет и тва е. Например ако бокса е в анцузната фанела викаш, че не е твоя и, че бокса е подхвърлен. 

Я посочи закона, в който се разрешава. Със съответните членове и алинеи  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я посочи закона, в който се разрешава. Със съответните членове и алинеи   :D

А да ти го нарисувам искаш ли :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня колегата. Няма щото я счупиха с промените през 2010. Да им ги начукам реформите на политиците на челата. Май само в България не е подсъдно да се носят хладни оръжия на обществени места, поне по закон. Но това изрично го подчертавам, НЕ значи че е разрешено

Без значение от написаното, ако детето автор на темата и випкокаина, който го съветва как да бъде престъпник, ако носещият бокса направи някоя беля с него, особено убийство и не е някое богаташче, ще гние доста годинки в някоя килия.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма щото я счупиха с промените през 2010. Да им ги начукам реформите на политиците на челата. Май само в България не е подсъдно да се носят хладни оръжия на обществени места, поне по закон. Но това изрично го подчертавам, НЕ значи че е разрешено

По принцип боксът не е типово оръжие, което да подлежи на регулация с закон. Всъщност типичния бокс има кука, която спомага за пренасяне на ледени блокове. Всъщност именно липсата на ясно предназначение води до липсата на закон или наредба, която да забранява използването. Разбира се, това не значи, че на полицията не им е ясно за какво се ползва...

В Бургас и общината има местна наредба, с която "се забранява носенето на метални предмети и хладно оръжие" (описани са и двете) по време на обществени мероприятия.

Още веднъж повтарям - ако автора се нуждае от средство за самозащита, то препоръчвам носенето на спрей или телескопична палка. И двете са позволени за употреба и не биха създали проблем на преносителя при проверка от органите на реда.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма щото я счупиха с промените през 2010. Да им ги начукам реформите на политиците на челата. Май само в България не е подсъдно да се носят хладни оръжия на обществени места, поне по закон. Но това изрично го подчертавам, НЕ значи че е разрешено

Без значение от написаното, ако детето автор на темата и випкокаина, който го съветва как да бъде престъпник, ако носещият бокса направи някоя беля с него, особено убиство и не е някое богаташче ще гние доста годинки в някоя килия.

Съветвам го да го носи за да се защитава по някъв начин. Носиш си го в себе си без да знае никой (без да се хвалиш, че имаш и т.н) . Ако някой ти скочи на бой, вадиш бокса и го почваш ;) 

То па в тоя форум всички излязохте .................

Къде си видял убийство с бокс ? 

Иначе и палката е добро решение, даже още по-добре да си купи електрошок :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип боксът не е типово оръжие, което да подлежи на регулация с закон. Всъщност типичния бокс има кука, която спомага за пренасяне на ледени блокове. Всъщност именно липсата на ясно предназначение води до липсата на закон или наредба, която да забранява използването. Разбира се, това не значи, че на полицията не им е ясно за какво се ползва...

В Бургас и общината има местна наредба, с която "се забранява носенето на метални предмети и хладно оръжие" (описани са и двете) по време на обществени мероприятия.

Още веднъж повтарям - ако автора се нуждае от средство за самозащита, то препоръчвам носенето на спрей или телескопична палка. И двете са позволени за употреба и не биха създали проблем на преносителя при проверка от органите на реда.

Ей преди малко попаднах на статия, как българин(предполагам от "братчедите) заловен в Италия с бокс са го арестували и подлежал на сериозна глоба и задържане от месец до година. Само защото го е носел.  Ние от `89 насам, не сме нормална страна. 

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей преди малко попаднах на статия, как българин(предполагам от "братчедите) заловен в Италия с бокс са го арестували и подлежал на сериозна глоба и задържане от месец до година. Само защото го е носел.  Ние от `89 насам, не сме нормална страна. 

Така е заради тошовото ви мислене. Къде си тръгнал да сравняваш Италия с България. Най-много да дойде кварталния да ти пее конско като поп и да си замине...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е заради тошовото ви мислене. Къде си тръгнал да сравняваш Италия с България. Най-много да дойде кварталния да ти пее конско като поп и да си замине...

Ми не са като в САЩ, там просто ченгето вади пищова и не му пука дали бягаш, дали се предаваш, дали кво, прави те на решето, особено ако си негър. Тук още не сме почнали да се избиваме толкова масово като там. Обаче заради такива като теб с хамериканско "мислене", явно скоро ще станем. Що ли те съкам да си човек, като си избрал да си вълк, да знаеш обаче, че винаги има вълк с по-големи зъби от теб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не са като в САЩ, там просто ченгето вади пищова и не му пука дали бягаш, дали се предаваш, дали кво, прави те на решето, особено ако си негър. Тук още не сме почнали да се избиваме толкова масово като там. Обаче заради такива като теб с хамериканско "мислене", явно скоро ще станем. Що ли те съкам да си човек, като си избрал да си вълк, да знаеш обаче, че винаги има вълк с по-големи зъби от теб.

Почна да говориш глупости. Само щи кажа, че не съм вълк.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да се защитаваш, ако искаш носи в себе си 2 бокса, ако решат ще те пукнат от бой. Един приятел направи тази грешка, скочил на някакви с един бокс и една бухалка, след това свърши с 3 пукнати ребра + целия натъртен от бухалката. Моя съве е, ако не можеш да се защитаваш с голи ръце, по-добре с никой не влизай в конфикт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стойте си у вас да не ви бие някой на вън. И докато гледате пор*но внимавайте някой да не излезе от монитора да Ви го на*ка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да се защитаваш, ако искаш носи в себе си 2 бокса, ако решат ще те пукнат от бой. Един приятел направи тази грешка, скочил на някакви с един бокс и една бухалка, след това свърши с 3 пукнати ребра + целия натъртен от бухалката. Моя съве е, ако не можеш да се защитаваш с голи ръце, по-добре с никой не влизай в конфикт.

Ти до къде го докара с тренировките по бокс. Почна ли вече и ти да биеш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, тая палка страшно нещо. Веднъж ни пуснаха демонстрация, тва нещо яко тепе. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който си търси майстора - намира го ! 547461.gif  :)

Това е достатъчно за мислещи ...!

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че ако видя срещу мен човек с бокс това ще ме провокира и вероятността някой да пострада нараства. Съветвам те да си намериш един бокс и да удариш боксов чувал няколко пъти , колкото и да можеш да удряш .... Босле си оцени ръката, чувала. Удари го и няколко пъти не много точно, щото те противниците не стоят мирно, пак огледай пораженията. Помисли и за ефекта ако попаднеш на някой файтър, който счете бокса за смъртоносно оръжие :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че ако видя срещу мен човек с бокс това ще ме провокира и вероятността някой да пострада нараства. Съветвам те да си намериш един бокс и да удариш боксов чувал няколко пъти , колкото и да можеш да удряш .... Босле си оцени ръката, чувала. Удари го и няколко пъти не много точно, щото те противниците не стоят мирно, пак огледай пораженията. Помисли и за ефекта ако попаднеш на някой файтър, който счете бокса за смъртоносно оръжие :)

Съмнявам се той да си носи бокса в ръката, ако е в джоба, как ще разбереш че го има ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти до къде го докара с тренировките по бокс. Почна ли вече и ти да биеш ?

Почнахнда ги бия,но се отказах от бокса. То това муай-тай е бахти бруталния спорт, вече ще тренирам само този спорт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Къде си видял убийство с бокс ? ...

https://www.youtube.com/watch?v=wDQ_SVz7emw

...Ако нещо започват да те разпитват, се правиш на ударен самолет и тва е. Например ако бокса е в анцузната фанела викаш, че не е твоя и, че бокса е подхвърлен. 

Да бе, остава и някой да ти повярва!

... Ако някой ти скочи на бой, вадиш бокса и го почваш ...

Ще почне, а после ще го довършат...

Май някои от изказалите се тук наблягат на петоразрядните екшъни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.