Премини към съдържанието
CAKA

Избор между MAZDA 6 и OPEL ASTRA H

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да ми помогнете с една дилема. Навил съм се да си взимам употребяван автомобил до 8000 лв. и се колебая м/у

MAZDA 6             2006, Бензин, 4 doors, Седан

или

OPEL ASTRA H   2007, Бензин, 5 doors, Хечбек

Интересуват ме + плюсове и - минуси за всеки модел, като цена на части, честота на повреди, видове проблеми.

Лек ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до колкото знам еквивалента на ASTRA H е MAZDA 3

ако искаш провери тук

http://www.used-car-report.com/index.php?id=12&no_cache=1

и виж как са на 100-150хил километра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до колкото знам еквивалента на ASTRA H е MAZDA 3

ако искаш провери тук

http://www.used-car-report.com/index.php?id=12&no_cache=1

и виж как са на 100-150хил километра

Да гледах и преди този сайт но незнам дали цената за поддръжка (части) на Маздата е много по скъпа от на опела или са почти еднакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не искам да давам мнение защото аз съм с OPEL ASTRA H

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И според мен ще е по нормално да сравняваш Астрата с Мазда 3! Мазда 6 с Вектра или нещо подобно. Тя тройката си има и хечбек и седан астрата също, но мисля, че са в съвсем различни класове! Аз карам мазда, но по стара година и съм изключително доволен! Върху 6-цата нямам наблюдения... в крайна сметка успех с избора си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mazda 6  дори и при по-новите поколения, има проблеми с ръждата. Така зададен въпроса, ми изглежда нелогичен. Няма място за сравнение между двата автомобила както казаха по-горе. Ако ти трябва голяма кола, вземай Маздата. Ако искаш хечбек, то изборът е съвсем малък  - Astra. Когато аз тръгвам да купувам кола, първо се питам какъв размер да бъде. Дали ще събера в нея, дали ще се събере материала, дали някой ще се вози отзад и ей такива житейски нещица. С брат ми избирахме кола, но той искаше комби и само комби. Затова и търсихме между различни класове както ти. Само че търсенето на комби има смисъл, докато сравнението между малък хечбек и голям седан няма. Ако ти трябва кола за каране, то лично аз бих предпочел колкото се може по-малка кола в която да се побирам, защото по принцип по-ниския клас автомобили се намират в по-запазено състояние на старо, като в същото време могат да не отстъпват изобщо на по-големите, но по-стари и вероятно с по-калпави мотори ( ще трябва да теглят и по-високо тегло) модели, които ще намериш за същите пари. Ако ти трябва кола за багаж, вземаш комби. Ако ти трябва за бебето, вземаш ван, може би SUV.  А ако искаш колата да е за другите, гледаш какво харесват другите и дали няма да ти се смеят примерно на розовата Микра.   Ако прецениш, че ще ти се смеят, просто вземаш BMW  или Golf,  та едните дати се възхищават, а другите псуват. Между другото, аз се хващам, че ако псувам някой на пътя, то това е водач на БМВ( днес двама напсувах) или на Golf 2, 3, 4( за 5 чорапите миришат още). Само че днес за сефте се хванах, че похвалих един Голф 4, който се движеше по същшия начин, както се движа и аз! Не можах да повярвам, че там, къдевто аз карам с 90 и той кара с 90. Там където намалявам пред радара с 60 и той намалява точно толкова. После след радара си казах, ей сега тоя ще ускори до 70 и той го направи! Евала на Голфаджията! Не бих се учудил, ако просто в деня на покупката са липсвали добри Фордове на пазара, та е скочил директно на най обичаната и в същото време мразена кола. 

Извинявам се за лириката, аз тия теми ги приемам точно така. 

По втората част от питането...ето малко инфо за това, коя кола как се представя. Избираш си класа, модела и четеш. Може да смениш и езика, ако ти е непонятен немския. 

А ето и малко инфо за разходът на гориво. Пак по същия начин си избираш марка, модел, двигател, километри... и четеш. Тук вече съм избрал английския ( :P

И още малко инфо от TuV. Пак избираш и пак четеш. 

Ако не ти харесват резултатите или ти се сторят много различни, грешката не е в твоя телевизор. Така е, TuV  и DEKRA  имат съвсем различен метод на класиране. Едните класират по години, без да се съобразяват с изминатите километри и моделите, другите класират автомобилите по изминати километри и модели. Кое е по-точно не знам, но пък питаш за недостатъци. DEKRA  за всеки автомобил е написала положителните и отрицателните страни, като е драснала и два-три реда за най-честите проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от Божидар Борисов
      Здравейте!
      Въпроса ми е следния: имам бюджет 5000лв.(+~1000 за обслужване).
      За сега съм се спрял на следните автомобили: Renault Megane II Diesel(тук съм в дилема 1.5 или 1.9), Mazda 3 1.6D, Volvo S60(като цяло волво като модели по голямата част ми допадат), Alfa Romeo 147 1.9 JTD, Opel Astra 1,6.
      Това, което търся в една кола е да е удобна от към интериор,да има някой екстри(климатроник,мултиволан), не търся супер мощна печка, порядъка на 110-130 коня 1.6-2.4 е достатъчно за да може и да не харчи твърде много.
      Спрял съм се предимно на дизелови двигатели и ги предпочитам, затова съм писал опела като краен вариант тъй като те вътре са като каруци имат 2 "врътки"   и седалките са :X.
    • от Mariya4494
      Скоро взех книжка и сега съм пред дилема каква кола да си взема. Искам да е икономична, по възможност хечбек,газ или дизел, да е с евтина поддръжка и да е до 2000лв. Знам, че за тези пари не мога да очаквам кой знае какво, но все пак искам да избера нещо що-годе добро. Засега съм се насочила към Opel corsa 1.4 1994-1998 и Fiat bravo/a до 101к.с 1996,97,98. Четох много и за двете, но реших все пак да попитам и вас. Ако може да ме насочите коя има повече недостатъци и като цяло кой е по-добрият избор. Приемам и други предложения за модели. Благодаря ви предварително за отделеното време и съветите!
    • от Qdrenchev
      Здравейте, тръгнал съм да си купувам автомобил, насочил съм се към опел зафира 2006, 2007 1.8 двигател ( бензин). За да си сложа газова уредба. Искам да попитам дали някой е карал, и ако може да ми каже колко е разхода(на газ) и дали е добър избор.
    • от ScD
      Здравейте,

Наскоро попаднах на една интересна обява за Mazda RX-8, 2008г., на 61000км със страшно много екстри. За тези, които не знаят обаче, въпросната количка е с Ванкелов двигател, който е със скромните 231 животни под капака...

Всичко звучи чудесно - цената е страхотна, гледах няколко ревюта (в т.чис. на ТопГиър), където така хубаво похвалиха колицата. Отделно от това изчетох доста материали за това чудо на техниката - роторния двигател. Все пак някои въпросчета продължават да ме глозгат.

1. Какъв ще е данъка? (една колежка ми подшушна за някаква далавера с данъка на маздите, защото били сертифицирани по някакви европейски критерии, но предполагам ще важи само за нови автомобили, понеже не успях да открия подобна информация в нета)
      2. До каква степен е надеждна колата и особено двигателя?
      3. Поддръжката при повреда предполагам ще ми обере и последните стотинки в джоба (и едва ли ще мина само със стотинките...), но все пак ако някой има наблюдения - да сподели.

Ще се радвам да разбера вашите мнения относно този модел.

// Има още неща, но като за начало нека е това.

ПП: Ако ще цитирате статия, моля дайте само линк и вметнете 2-3 изречения за какво става на въпрос, за да не се получават разни "безкрайни" мнения... Благодаря
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.