Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте форумци, вероятно може да има подобна тема или дори конкретно за този модел но аз лично не намерих нищо :(  Та на проблема ми, на скоро се уредихме с пътуване то Гърция за ваканция, но поради незнанието а може би и факта че за първи път семейно ще излизаме сами извън страната, решихме да се сдобием с навигация в помощ за пътя. И така взех от един приятел въпросното устройство, но в него има карта само за България.
След продължително търсене в нета нищо не намерих като карти. След дълго четене по форуми и сайтове стигнаг до заключението че е по добре не да се смени, а да се добави втора OC с прилежащите за нея карти чрез добавяне на карта с памет.
Та, карта с памет имам но не и способността да се справя. За това и пиша тук, ако някой се е сбъсквал с това или просто знае как да се случи, моля да сподели. Модела е GOCLEVER Navio400, Операционната система е Windows CE Core 5.0.
Предварително благодаря ако някой отдели от времето си за да помогне. Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се сменя операционната система на устройството. Тя си е една - Windows CE 5. Сменя се програмата за навигация, ако е необходимо. Може да пробваш да добавиш други страни, освен България, но първо трябва да кажеш в момента с каква програма за навигация е устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Срам не срам, дали може да ми кажете как да видя с каква програма за навигация е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова ли нямате в семейството поне един смартфон с Android и GPS приемник, че се мъчите със стари устройства с Windows CE?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме да, но държа да имаме поне още един вариант освен телефона, защото наистина за първи път ще излизаме на път извън страната, и без GPS ще сме буквално като в задънена улица защото и никой в семейството не владее достатъчно добре английски, да се оправим без навигация. Моля ако някой знае нещо по темата, нека сподели. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не претендирам за изчерпателност, но доколкото виждам проблемът е трудно решим - очаква се карти (безплатни) да могат да се теглят от сайта, но информацията е доста стара, а и с тоя полски език, който не се прехвърля лесно и бързо в преводача...

Ако имате възможност, вземете си малък таблет с Андроид, поддържащ GPS, инсталирайте си някоя навигация и си ходете из Европа. Не ви е нужна кой знае каква мощност и скорост, ще го ползвате само за из пътя.

Ако пътувате често, считам за най-удачен вариантът с навигационните таблети (има голям избор на съвсем прилични цени), предлагащи гаранционно (обикновено 2 г.) безплатно осъвременяване на картите (обикновено iGO, които са много добри). А и пак можете да си инсталирате допълнителни навигации за всеки случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай, може ли да ме осветлите че не ги разбирам много. Навигацията на телефона Самсунг галакси дуос мисля че е при нас, след като излезем извън България не губи ли обхват, само със GPS респективно сателита ли работи, или му трябва мобилен нет или обхват от оператор. Обяснете като на пълен новатор ако е възможно :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай, може ли да ме осветлите че не ги разбирам много. Навигацията на телефона Самсунг галакси дуос мисля че е при нас, след като излезем извън България не губи ли обхват, само със GPS респективно сателита ли работи, или му трябва мобилен нет или обхват от оператор. Обяснете като на пълен новатор ако е възможно :shy11:

Не е задължително да ползвате мобилната мрежа. Отнема по-дълго време за локализация но си работи. Аналогично (без мобилна мрежа) работят всички навигационни устройства

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

... или му трябва мобилен нет или обхват от оператор...

Не е задължително да ползвате мобилната мрежа. Отнема по-дълго време за локализация...

Не само не е задължително, ами е и силно непрепоръчително да се ползва нет в режим на роуминг, защото ще ревете на касите на оператора. Има и тук варианти (един от операторите предлага нет в чужбина срещу 6 лв на ден, вероятно и другите два имат подобна опция), но всеки са прави сметката. Принципно, навигациите не изискват нет, освен при ползване на някои специфични опции (проследяване, да речем).

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.