Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Начлна страница:http://imakesoft.com/index.php/2012-02-13-22-25-13/usb-manager

Лиценз:Безплатна

efdcbb07da6fd84a.jpg

С тази програма можете лесно да управлявате свързаните USB устройства. Например, можете само с едно щракване да изключите или включите нужния ви USB порт. Те са разделени по вид на свързаните устройства, като например скенер или принтер, флаш-памет и така нататък.

Основни функции:

Включване|Изключване на USB портове по тип на устройството;

Лесен интерфейс;

Скриване в системата;

Защита с парола;

Бързи клавиши за лесна употреба;

Автоматично стартиране с Windows

61a5fb248e8fdd61.jpg

Ако не сте единственият потребител на компютъра, а във ваше отсъствие не искате някой да може да използва USB портовете, задаването на парола прави мениджърът на USB устройства много полезен инструмент.

От следващото издание на програмата ше бъде добавен български интерфейс.

За нетърпеливите - изтеглете и заместете руския файл в папката Language и в избора на език на програмата, изберете Русский.

http://dox.bg/files/dw?a=746f62c05d

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както винаги колега си на ниво. Отново похвално за съответната тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много полезна възможност е защитата с парола, особено за служебни машини - предотвратява се възможността за копиране/печат на USB устройство.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да кажа нищо , но не намирам абсолютно никаква полза от това да се слагат пароли на портове където и да било , у дома или в офиса .

Портовете са за това да се ползват външни носители или устройства , каква е логиката портовете да са паролирани ?

Това единствено би отказало някой да ползва компютъра да си отвори някой документ евентуално в офиса на дадения компютър ,което по скоро би създало проблеми , отколкото да е полезно .

Човек ако иска да защити компютъра си от достъп си има акаунти .

Програмата няма почти никакво практическо приложение , имало е и други такива във времето и всичките са изчезнали от " небосклона " , или се ползват толкова рядко че дори в търсачката трудно се открива нещо подобно .

Единствената полза от тази програмка е в офиса случайно да не би някой колега да си донесе флашка която е заразена и да стане беля , но със или без кодиране на всички портове вирус може да се " прихване " от 100 места при работа и при не добра антивирусна защита

Поздрави за belivakov  че си е направил труда , но така стоят нещата по въпроса с това приложение .

Успех желая .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята на защитата с парола, е да не могат да се поставят устройства/да се копират данни, да не може да се печатат документи. За такъв тип превенция иде реч!

Има много офиси, които са чувствителни на тема сигурност. в коитодори са изключеи USB/1394/Firewire портовете.

имало е и други такива във времето и всичките са изчезнали от " небосклона "

А по-конкретно, а не голословно?! Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам прекрасно за какво иде реч , но пак казвам , практически програмата се обезсмисля  дори само от поставянето на акаунт на системата . Поставяйки акаунт край и със достъпа до всичко .

Чудя се кой е този идиот който ще иска в офиса му да има компютър от който не могат да се печатат документи от служителите му по всяко време , защото евентуално видиш ли някой щял да му разпечати тайната и секретна информация .

Фирмите който имат такава информация и използват поверителни неща през системите си , изобщо дали разчитат на някакви такива програмчета детски ?

Чувствителността на тема сигурност в офисите изобщо не е такава каквато я казваш . Ако има някой маниак на тази тема , почвайки да прави всевъзможни опити като с тази програма , има-няма след няколко дни я маха , защото в офис компютрите са работно средство и всяко "осакатяване " на достъпа от служители до тях води до неприятности , забавяне на работа и т.н .

Посещавам доста офиси , поне 50 в София , винаги питам и предлагам начини на защита , включително и с програми като тази , нито един не пожела компютрите му да бъдат с блокирани усб-та с пароли.

Единствено в един офис на строителна фирма човека се замисли за това по начина по който казваш ти и му сложих USB Port Locked на единия от компютрите на проектанта му . След 2 дена ме викна да го разкарам "това " нещо .

Това е практиката ,а добри пожелания има за всяка програма .

Програми не ми се ровят да търся стари , отдавна съм спрял да правя такива откровени " изгъзици " по компютрите на хората които работят с тях .

Ако някой толкова се страхува за информацията си , мисля че тази келава програмка едва ли ще му реши въпроса , още повече че под DOS въпросните програми в 99% от случаите не работят .

Ако човек спазва правилата за работа на системата и защитата на същата , нещата ще са си ок и без тия кръпкоретини

Това с тази програма си е чиста форма както казах с извинение изгъзица , която някой някога някъде слага и след няколко дни разкарва .

В нета има не повече от няколко такива програмки да циркулират , никой не разработва такъв сериозен софтуер , защото е безсмислен .

Толкова по темата от мен .

Който има желание и вижда полза от това , негова си е и волята,  и преценката .

Аз казах моето мнение доказано от практически опит , а не от това какво евентуално , може би , ама то и т.н .

Лек ден на всички чели и писали по темата .

Уважения към belivakov

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
    • от Greak
      Здравейте,
      Сдобих се наскоро с една стара клавиатура, която бих искал да използвам, но ме спира преходника, който използва:

До колкото можах да се информирам, клавиатурата ми използва DIN 41524, което за жалост не ми помогна особено в търсенето. Търсих и в Aliexpress, както и в други сайтове, но не мога да намеря подходящия преходник към USB, с който да мога да използвам въпросната клавиатура. Бихте ли ми помогнали?

Благодаря

• от Семка
      Цялостно флашката съм я отписал и нямам надежда, че ще се оправи, въпреки, че този номер не го прави за първи път. Преди около година пак си промени обема от 8GB на няколко мегабайта, форматирах я напълно под Windows 10 и чудо, оправи се. Преди няколко месеца пак същото, обаче Windows не спаси положението. Пингвина (Linux) оправи нещата. Сега обаче каквото и да я правя, стои си с обем 3MB и до там. Наясно съм, че китайчета имат такива навици, но тва е флашка на HP закупена от легитивен магазин за техника, не помня за колко пари но не беше по малко от 20 лева. Та, преди да съм я хвърлил в кофата ако може да предложите някакво решение, ще се зарадвам. Реално веднъж да се оправи ми стига. Слагам и някаква ОС ако се наложи да преинсталирам и повече проблеми няма да имам с нея, защото проблема се опявява след форматиране, колкото и странно да звучи.
    • от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Mlechko
      Моля, оставете вашия вот, за да преценим интензивността на употреба на такъв род инструменти.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.