Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здраейте ! Както много от вас знаят лятото иде а за машините става горещо ! Както и да е проблема при мен е при охлаждането на процесора AMD A8 4,2Ghz И както много от вас можеби знаят АМД ПЕЧЕ ЯКО ! И не се шегувам ! Трябва ми охлаждане за машинката защото загрява доста ! В момента съм с малко по-силно охлаждане от боксовото но пак не помага .... Търся нещо до 110 лв . Моля да помогнете ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж дали това няма да ти свърши работа:

http://bulinfo.info/public/thumbs/client_products/351/351-290.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си кутията ако искаш добро охлаждане. След това прави каквото искаш но ще установиш че няма да е необходимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами засега съм с една на TrendSonic До какви пари може да се намери една прилична ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно да е такава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи горещо? Аз имам един четириядрен FM2, който вдига над 70 градуса на боксово охлаждане при стрес тест, но иначе нищо му няма. Боксовото е слабо и шумно но и достатъчно, ако не е овърклокнат. И при това кутията е добре проветрена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..............И както много от вас можеби знаят АМД ПЕЧЕ ЯКО ! ........................

Не не знаем а и са митове от преди 20 години ...................

Вземи кажи все пак колко толкова яко пече. 

Смени си кутията ако искаш добро охлаждане.

И как решихте, че кутията му не става?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Очевидно след като е взел по-добро от фабричното няма как да пече освен ако няма проблем с въздушния поток.

Малко мисъл е нужна а не да се наливат пари в още по-скъп охладител. Приемам че е монтиран правилно и темата не е плюене срещу АМД.

пс. При клок не е задължително температурата да се дигне в определени случай даже може да падне. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз нещо не мога да се доверя на преценката му, това малко по-добро охлаждане докато не стане ясно какво точно е и какви са температурите е също толкова адекватно изказване за мене като АМД пече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При натоварване дига 85 градуса което си е топло и понякога исключва и не кутията ми не е тази на снимката 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде пак ще вадим с чингел.

Кажи какво е това по-добро охлаждане дет позволява на процесора да стигне 85 който са извънредно много. А ако и кутията кажеш каква е ........ ама вероятно много искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е слагано това охлаждане, поставена ли е прясна термопаста?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охлаждането е боксово но е от големите боксови ! Не е работило на друг процесор освен на моя си . Кутията ми е TrendSonic незнам точен модел но е с по-малки размери покрита с филтри за прах в кутията има 1 12 см вентилатор + 1 12см. за кутия 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почисти охладителя от прах. Смени термопастата. Ако трябва дръж кутията отворена. Аз бих си взел нещо като това и може би дори ще го взема за Athlon 760K.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.