Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам съвет каква точно сметка в ДСК да си открия. Прегледах условията в сайта на банката, но нещо не мога да се ориентирам. Имам роднини в чужбина, и ми трябва начин да ми пращат пари, или аз на тях. И тъй като ползват услугите на банка, която е партньор на ДСК, и таксите за превод ще са много ниски, затова трябва да е в нея.

Най-лесният начин е разплащателна сметка, само че не съм много наясно какво ще плащам за поддръжка, и за преводи. Някой знае ли, и има ли по-евтин за мен вариант?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разплащателната сметка е 1,35 на месец, а за преводите мога да видя в договора, довечера....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Открий си разплащателна сметка. Може да добавиш и дебитна карта към нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много съм доволен от електронния им канал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дебитна карта си имам, към друга банка. Интересувам се от ДСК заради конкретната идея. Хората, които могат да ми пращат пари, работят с немска банка, партньор на ДСК, и имат много ниски такси при трансфер.

Днес обаче ходих в един офис, и служителката там ми препоръча спестовна сметка. Мнение - коя от двете да избера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

+1 за разплащателната сметка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-несигурните дебитни карти са на ДСК. И още - от разплащателна сметка на роднина пенсионер на няколко пъти се плащат нечии чужди сметки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-несигурните дебитни карти са на ДСК.

Как ги определи като такива? И кои от тях са несигурни? Мн. е лошо да се говори, както казваше баба ми "на аба"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дебитна карта си имам, към друга банка. Интересувам се от ДСК заради конкретната идея. Хората, които могат да ми пращат пари, работят с немска банка, партньор на ДСК, и имат много ниски такси при трансфер.

Днес обаче ходих в един офис, и служителката там ми препоръча спестовна сметка. Мнение - коя от двете да избера?

Каква спестовна първо? И имаш ли падеж по нея?

Защото при РС можеш да теглиш когато ти скмни и не нарушаваш някакви падежи и т.н. Но илихвата е най-ниска, естествено.

Най-несигурните дебитни карти са на ДСК. И още - от разплащателна сметка на роднина пенсионер на няколко пъти се плащат нечии чужди сметки.

В семейството баща ми и майка ми са на ДСК, до сега проблеми не е имало. Иначе режийните сметки са нередени за директно плащане (т.е. ВиК, енерго, автоматично си взимат дължимото и въобще не се разправяме с плащанията по този начин).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как ги определи като такива? И кои от тях са несигурни? Мн. е лошо да се говори, както казваше баба ми "на аба"!

Най-несигурни са, защото лично съм се убедил в това. Ако не ми вярваш, направи си собствено проучване. Освен това го знам И от човек, който се занимава с това (в друга банка). Да оставим настрана, че е достатъчно да имаш снимка на предната страна на ДЕБИТНАТА карта, за да и източиш всички пари.

quickJO, м/би са млади родителите ти и не са посмели. Разплащателната сметка за която говоря, е на майка ми... Да, ама майка ми съм я научил да ползва компютър, и въпреки че е на годините на бабите или прабабите на повечето от тук, не само че всекидневно ползва компютър, но го ползва и по-добре от една много голяма част от младите хора. Освен това си проверява сметките и разплащателните сметки без никакъв проблем, нещо, което служителките в банката няма как да знаят...

Да, плащат се сметки, уж същите, но не са... Тоест, примерно вода или ток, но не на този електромер... Този случай е един, но още два пъти платиха първия път някакъв наем на гараж (до колкото си спомням) с който нямаме общо, втория път нещо друго. Върнаха парите де, ама един път грешка, втори път грешка, ама три пъти е малко множко.

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...

Не ми отговори на въпроса по-горе!

да имаш снимка на предната страна на ДЕБИТНАТА карта, за да и източиш всички пари.

И как ще прочетеш чипа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

belivakov, имам конкретен въпрос. 

Да те помоля да отидеш да оспамваш някоя друга тема, какво ще кажеш?...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Смятах, че изясняваме нещо важнмо - сигурността на парите ни!. OK. Щом смяташ, че се спам, спирам да съм пунктуален и да пиша в темата ТИ! Лек ден! 

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ми отговори на въпроса по-горе!

И как ще прочетеш чипа?

Не е нужно да четеш никакъв чип. Писал съм го в друга тема, няма да се повтарям. Или хайде накратко... Преди около месец, два или три, не помня точно, прехвърлих колкото ми бяха нужни пари от дебитната карта във виртуална ВИЗА, без пароли, без нищо, само пишейки номера на картата. Какво повече да обяснявам... Сега ме питай нещо друго, но повече не ми се пише по темата, че си имам други задачи. Който където иска да си държи парите в края на краищата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Каква спестовна първо? И имаш ли падеж по нея?

Ами нямам идея :) . Затова пуснах темата, да събера колкото се може повече информация.

Към сметката нямам нужда от дебитна карта, не искам да плащам сметки, не искам интернет банкиране, и нищо друго подобно. Ако исках, щях да си го организирам към сегашната сметка. Целта е една - преводи на пари от чужбина, и в много редки случаи - обратно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами нямам идея :) . Затова пуснах темата, да събера колкото се може повече информация.

Към сметката нямам нужда от дебитна карта, не искам да плащам сметки, не искам интернет банкиране, и нищо друго подобно. Ако исках, щях да си го организирам към сегашната сметка. Целта е една - преводи на пари от чужбина, и в много редки случаи - обратно.

Ясно, разбрах те.

А на какъв принцип мислиш д теглиш пари от тази сметка. Когато ти потрябват - да ти е на разположение. Или мислиш да си заделяш сума там и да теглиш регулярно на определен период?

До колкото разбирам са ти предложили Безсрочен влог. Ако е така - ОК. Но иначе спестовни сметки имат няколко вида ( ЛИНК ).

Та, ако е безсрочен влог, ако не мислиш да теглиш непрекъснато пари (до колкото разбирам ти е намерението), а да се съхраняват там и при нужда да имаш достъп - да, това е добро решение.

Но ако мислиш да теглиш често, да се разплащаш чрез тази сметка, то разплащателната сметка е по-доброто решение.

Сега за тарифата на банката (сравнявам само левовите сметки, ти кажи ако ще е валутна):

- Откриване: 2.00 лева и за безсрочен влог и за РС

- Такса за поддържане на сметката:

-------- За РС без дебитна карта към нея цената е 1.90 на месец

-------- Безсрочен и срочен влог е без месечна такса, но ако са ти предложили безсрочен "ДСК Стимул" имаш годишна такса 5 лева

Всъщност всяка банка е задължена да си публикува тарифата. Ето я на ДСК, всяка такса или комисионна е описана: ЛИНК

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж за тегленето изобщо не се бях замислял ... :doh: 

Служителката спомена нещо, че можело да се тегли във всеки клон на банката. Само че трябва да проверя и за това какви са таксите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Там имам виза електрон с виртуална карта с нея можеш да купуваш онлайн. Отделно съм я добавил в Пейпал ако и те имат акаунт там е възможно и там да пращаш statia.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж за тегленето изобщо не се бях замислял ... :doh: 

Служителката спомена нещо, че можело да се тегли във всеки клон на банката. Само че трябва да проверя и за това какви са таксите.

Важното е да разбереш дали спестовната сметка има падеж. Да кажем, че можеш да теглиш само на 15-ти число от месеца. Ако теглиш на друго - имаш наказателна такса. Уточни това и вече може да говорим по-ясно.

Защото то това е основното. "Спестовна сметка" е за спестяване. Демек ти държиш някакви пари. Казваш пред банката кога ти е падежа, т.е. кога смяташ да теглиш от нея. Те са спокойни, че с тези пари ще разполагат до съответния период и за това дават по-висока лихва.

Обратното, "Разплащателната" е точно за разплащания, всекидневни. За това и дебитни карти се издават към разплащателна сметка. Банката не знае кога ще си поискаш парите и съответно сваля лихвата.

Но ако ти предлагат безсрочна спестовна сметка, която е без падежи, и ти дават лихва, по-висока от РС, взимай това.

p.s.

Разплащателна сметка без банкова карта има, това не е задължително условие!

quickJO, м/би са млади родителите ти и не са посмели. Разплащателната сметка за която говоря, е на майка ми... Да, ама майка ми съм я научил да ползва компютър, и въпреки че е на годините на бабите или прабабите на повечето от тук, не само че всекидневно ползва компютър, но го ползва и по-добре от една много голяма част от младите хора. Освен това си проверява сметките и разплащателните сметки без никакъв проблем, нещо, което служителките в банката няма как да знаят...

Тук не позна :), баща ми кара 74, майка ми е на 68. С компютър не работят, даже от банкомат не могат да теглят. С картите им разполагам аз и оперирам аз с тях. Отделно чичо ми е в ОББ, аз съм в Пиреос. С 4 карти се разхождам.

достатъчно да имаш снимка на предната страна на ДЕБИТНАТА карта, за да и източиш всички пари.

Не мисля. Всички дебитни карти са идентични. На предната страна имаш номера на картата и валидността, отзад имаш 3 цифрен код за сигурност. За да направиш плащане On-Line, без да вкарваш ПИН ти трябва да въведеш данните и от предната и от задната страна на картата.

т.е. Ако някой ти знае кода за сигурност отзад и има снимка на предната страна, всяка карта е еднакво уязвима и няма какво да го спре, за да си пазарува на воля през системи за онлайн разплащания.

И последно допълнение. Да, може да се тегли от всеки клон, но, ако не се лъжа, ако е на 2 000 лева, трябва предварителна заявка. А ако говорим за по-големи суми, вече не всички клонове могат да обслужат подобна заявка и трябва да се отиде в по-голям клон.

Надявам се да ти превеждат десетки хиляди и трябва да търсиш голям клон за теглене ;):)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...

Тук не позна :), баща ми кара 74, майка ми е на 68. С компютър не работят, даже от банкомат не могат да теглят. С картите им разполагам аз и оперирам аз с тях. Отделно чичо ми е в ОББ, аз съм в Пиреос. С 4 карти се разхождам.

Не мисля. Всички дебитни карти са идентични. На предната страна имаш номера на картата и валидността, отзад имаш 3 цифрен код за сигурност. За да направиш плащане On-Line, без да вкарваш ПИН ти трябва да въведеш данните и от предната и от задната страна на картата.

т.е. Ако някой ти знае кода за сигурност отзад и има снимка на предната страна, всяка карта е еднакво уязвима и няма какво да го спре, за да си пазарува на воля през системи за онлайн разплащания.

Е точно на тази карта от която съм теглил, да, поиска код за сигурност, който фактически са последните 3 цифри от номера отпред! (пак да повторя, не този отзад). Това първо, а второ, пробвай по този начин да изтеглиш от моята дебитна - ами и с кода отзад нищо не можеш да направиш, а и най-малкото ще ти поиска ПИН, ЕГН или друго беше, сега не ми се проверява. Идеята е, че това все пак е дебитна карта, която дори не мога да регистрирам в ePay. Значи, да поясня, в ePay не може, ама да я източа или да си прехвърля на моя сметка във виртуална ВИЗА, няма проблем...

А колкото до разплащателната сметка, не казвам, че това е практика на банката... Просто съобщавам фактите.Може да е служителка в клон на банката. От къде да знам какъв е случая. И още - още като влезеш от вратата в централния клон (примерно), аз лично се хващам за главата. То обслужване, то внимание... Имам чувството, че малоумни ги назначават. В огромното фоайе две гишета работят, хора няма, но не ти мърда 1/2 час чакане. По телефона ми се е случвало да контактувам с някаква, е, няма такъв катил... По принцип съм спокоен човек, но ме изкара от нерви, та добре, че ме прехвърли към някаква малко по-компетентна. Та и аз като теб, вършех в случая работа на майка. Пенсията там и се превежда, както сигурно и на стотици хиляди (милиони) други пенсионери. Общо взето, банката на пенсионерите. И обслужването им такова едно, като за пенсионери. Мога да направя сравнение с други банки - еми то от земята до небето е разликата, а в ДСК, все едно си им длъжен нещо и услуга им правиш, че там си държиш парите

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е точно на тази карта от която съм теглил, да, поиска код за сигурност, който фактически са последните 3 цифри от номера отпред! (пак да повторя, не този отзад). Това първо, а второ, пробвай по този начин да изтеглиш от моята дебитна - ами и с кода отзад нищо не можеш да направиш, а и най-малкото ще ти поиска ПИН, ЕГН или друго беше, сега не ми се проверява. Идеята е, че това все пак е дебитна карта, която дори не мога да регистрирам в ePay. Значи, да поясня, в ePay не може, ама да я източа или да си прехвърля на моя сметка във виртуална ВИЗА, няма проблем...

А колкото до разплащателната сметка, не казвам, че това е практика на банката... Просто съобщавам фактите.Може да е служителка в клон на банката. От къде да знам какъв е случая. И още - още като влезеш от вратата в централния клон (примерно), аз лично се хващам за главата. То обслужване, то внимание... Имам чувството, че малоумни ги назначават. В огромното фоайе две гишета работят, хора няма, но не ти мърда 1/2 час чакане. По телефона ми се е случвало да контактувам с някаква, е, няма такъв катил... По принцип съм спокоен човек, но ме изкара от нерви, та добре, че ме прехвърли към някаква малко по-компетентна. Та и аз като теб, вършех в случая работа на майка. Пенсията там и се превежда, както сигурно и на стотици хиляди (милиони) други пенсионери. Общо взето, банката на пенсионерите. И обслужването им такова едно, като за пенсионери. Мога да направя сравнение с други банки - еми то от земята до небето е разликата, а в ДСК, все едно си им длъжен нещо и услуга им правиш, че там си държиш парите

По закон, ако си достигнал пенсионна възраст, не могат да те уволнят, не могат и да те накарат юридически да излезнеш в пенсия (могат да ти намалят работата, да те преместят и т.н. с което да те принудят).

Това е голям проблем на ДСК, защото имат много възрастни служители, които дори не могат да боравят с компютър. Не в клоновете, в централата най-вече. И са супер закостенели в едното време.

Не знам на каква карта си попаднал! Честно! Такъв случай не съм имал. А освен споменатите горе карти, съм имал и на УниКредит и на КТБ.

Конкретно, картата на майка ми, я ползвах да плащам сметката си в Глобул (през MyGlobul портала). Винаги са ми искали номера на картата, дата на валидност и този 3 цифрен код отзад. ПИН не са ми искали. Същата карта е регистрирана и в ePay и вече през ePay плащам...

Но разводнихме много темата :) Все пак човека пита за сметка в ДСК, като изрично иска БЕЗ дебитна карта.

Редактирано от quickJO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Но разводнихме много темата :) Все пак човека пита за сметка в ДСК, като изрично иска БЕЗ дебитна карта.

Аз я зарязах темата :) . Разбрах, че тук няма да науча, което ми трябва, ще разпитам по-подробно в банката.

quickJO, ако прецениш, затвори я.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз я зарязах темата :) . Разбрах, че тук няма да науча, което ми трябва, ще разпитам по-подробно в банката.

quickJO, ако прецениш, затвори темата.

Еми просто много продукти имат и не знам какво точно са ти предложили. Питай в банката, ама настоятелно.

Темата няма да я затворя, защото може да имаш допълнителни въпроси след срещата в банковия офис ;)

Успех!

p.s.

Питай си конкретно:

- Такса за откриване

- Такса за обслужване (месечна)

- Такса за теглене

- Влога/депозита/сметката дали е срочна, безсрочна, има ли падеж

- Такса за закриване (задължително питай)

И питай за всякакви други евентуални такси.

Когато откриваш сметката задължително намери в документите къде се вписва, че не желаеш личните ти данни (телефон, мейл и подобни) да се ползват за маркетинг проучвания и задължително впиши това в договора (винаги има такава точка и възможност, но пък е доста скрито). Иначе ще почнат да ти звънят от къде ли не за какви ли не глупости.

Ииии, поискай документите да ги разгледаш на спокойствие, отдели 1-2 часа (може и вечер във вас) и изчети всичко!

(личен съвет от мен)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип това "спестовна сметка" си е точно като влог. Дават мижава лихва при определени условия, няма никакви такси за обслужване, както и няма каквито и да са допълнителни разходи. Внасяш и теглиш кеш на касата неограничено. Не те набутват с никакви карти и допълнителни харчове за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.