Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да ви попитам дали има начин  използвайки рутер да мога да използвам реалното ми IP вместо статичното което ми е дадено от рутера и ако става как? Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DMZ Задаваш си статичен адрес на машината,който е извън DHCP областта, в настройките на рутера намираш DMZ и там въвеждаш адреса, който си задал на компютъра си. Компютърът си остава с вътрешния адрес, но ще можеш да ползваш публичния за достъп до него от външната мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде точно се задава този стаичен адрес и трябва да е нещо от сорта на 192.168.1.200? Също сигурен ли си,че като задам на ДМЗ реалното ип ще се използва то а не статичното?

Редактирано от Rangemastera (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

къде и ка точно искаш да използваш реланото ИП? ако е за навън то си е само едно, ако ти е за вътрешната мрежа няма как (то и няма смисъл де). вече ако искаш някой отвън при търсене на истинското ип да намира точно и смао твоя комп трябва да си поиграеш с настройките, ако рутера ги поддържа с неговия фърмуеър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде точно се задава този стаичен адрес и трябва да е нещо от сорта на 192.168.1.200? Също сигурен ли си,че като задам на ДМЗ реалното ип ще се използва то а не статичното?

На DMZ задаваш вътрешния адрес(този, който е зададен на компютъра), а не публичния. Тоест задаваш нещо от типа 192.168.1.*, като е желателно потребителската част на адреса (там, където съм отбелязал с звезда) да е извън DHCP областта, за да не се дава този адрес на други устройства в мрежата. По този начин, ако хостваш сайт от твоя компютър, ще го достъпваш от въшната мрежа по публичния ти адрес, ако стриймваш, ще достъпваш стрийма чрез публичния адрес.

Така зададен въпроса, това е отговора.

За по-висока сигурност е по-добре да се използва Port Forwarding, вместо DMZ. За да се каже къде се задава адреса, трябва да се знае модела на рутера. За да получите най-доброто решение, трябва малко повече информация, какво искате да направите.

Редактирано от g060dimitrov (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На DMZ задаваш вътрешния адрес(този, който е зададен на компютъра), а не публичния. Тоест задаваш нещо от типа 192.168.1.*, като е желателно потребителската част на адреса (там, където съм отбелязал с звезда) да е извън DHCP областта, за да не се дава този адрес на други устройства в мрежата. По този начин, ако хостваш сайт от твоя компютър, ще го достъпваш от въшната мрежа по публичния ти адрес, ако стриймваш, ще достъпваш стрийма чрез публичния адрес.

Така зададен въпроса, това е отговора.

За по-висока сигурност е по-добре да се използва Port Forwarding, вместо DMZ. За да се каже къде се задава адреса, трябва да се знае модела на рутера. За да получите най-доброто решение, трябва малко повече информация, какво искате да направите.

Значи целта ми е да използвам реалното ми ип постоянно (не ми трябва статичното) особенно когато хоствам сървър,към който искам хората да могат да се свързват директно с него , чрез реалният ми ип адрес предоставен от доставчика ми.Преди да взема рутер бях директно с реалният ип адрес и искам сега пак да го направя така

с рутера ако става.

Редактирано от Rangemastera (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи целта ми е да използвам реалното ми ип постоянно (не ми трябва статичното) особенно когато хоствам сървър,към който искам хората да могат да се свързват директно с него , чрез реалният ми ип адрес предоставен от доставчика ми.Преди да взема рутер бях директно с реалният ип адрес и искам сега пак да го направя така

с рутера ако става.

Кое по-точно не разбра от отговора на g060dimitrov? Нали той ти обясни какво трябва да се направи. За кой статичен адрес говориш? Такова понятие "реален" ип адрес не съществува - казва се публичен ип адрес. Тези, които пък ти ги раздава рутера се наричат частни ип адреси. За да се осъществи дадена връзка "от вън" трябва да се направи пренасочване на необходимите портове в рутера към съответния частен ип адрес.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да ви попитам дали има начин  използвайки рутер да мога да използвам реалното ми IP вместо статичното което ми е дадено от рутера и ако става как? Благодаря предварително.

На този въпрос има два съвсем различни отговора в зависимост от това което се опитвате да направите. Но за уточнение ще кажа че в повечето случаи идеята да сложите рутер е за да ползвате неговия Firewall особено когато имате услуги отворени към интернет. Това става като се отворят дупки на съответните портове на Firewall-а на рутера и трафика от тях се рутира към вътрешния компютър който играе ролята на сървър и хоства тези услуги - поща, уеб сайт, ftp и т.н. По този начин вашият реален IP адрес(рутера) приема целия трафик за домейна който имате(статичното IP), филтрира потока(чрез firewall-а си) и отказва всичко което идва на портове различни от тези които сте отворили и ако дойде заявка за поща(порт 25/110) или уеб сайт (порт 80) и т.н. тези пакети се препращат към вашата вътрешна машина която ги обработва. За външният потребител всичко това остава скрито. Той може да разглежда вашия сайт или да си проверява пощата без да знае и да се интересува дали има препращане на пакети или не, кой ги препраща и как се препращат, кой ги получава и как ги обработва. Когато сървъра обработи информацията той връща отговора по вече изградения канал към съответния потребител който я е поискал. От тази гледна точка вашият вътрешен сървър с IP от рода на 192.168.ХХХ.ХХХ не трябва да има външно реално IP и ще работи коректно.

Ако ви интересуват съответните стъпки просто трябва да се поровите в документацията на рутера и да имате впредвид няколко неща:

1. WAN порт - на повечето рутери това е мястото където се посочва вашето реално IP, с маска и DNS сървъри посочени от доставчика или домейн регистратора.

2. Вътрешна мрежа - вашият сървър е желателно да има статичен адрес за да знаете към коя точно машина ще препращате пакетите от Firewall-а.

3. Security -> Firewall - тук трябва да посочите кои точно портове и протоколи трябва да се препаращат и кой точно адрес от вътрешната мрежа ще отговаря за тях (т.2 по-горе).

4. DMZ - демилитаризирана зона - това е опционално и се препоръчва само в краен случай когато нищо друго не помага. С две думи ако нещо оплескате слагате адреса на сървъра който хоства услугите като машина в DMZ и рутера ще рутира целия трафик към него без да го филтрира. Не е желателно но ако нищо друго не помага това е решението.

За по точна и пълна информация трябва да се знае точния модел на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ivelina Voinova
      Здравейте . Въпроса ми е има ли начин да се премине през Block Script със смяна на IP адрес . Или по точно кай са ефикасните начини да си сменя IP адреса, за да не може Blocscript да ми отчита грешка . До сега съм пробвала с браузера ТОР и няколко програми. 
    • от Лина Георгиева
      Здравейте!  ^_^
      Преди няколко месеца се нанесох в София. С преносим 4G модем от Vivacom на ограничен брой GB-ти на бърза скорост съм, които обаче много бързо ми свършват (в рамките на 2 седмици). Затова търся компромисен вариант с домашен интернет, който да делим с моята съквартирантка. 
      Ще е чудесно, ако е:
      1. С приблизително еднаква скорост на Upload и Download около 100mbitps
      2. Цена около 15-20 (25лв. макс)
      3. Без договор 
      4. По възможност, с включен рутер (безплатно, под наем или с еднократно заплащане)
      Много бях харесала офертата на Булсатком, но се оказа, че нямали покритие в Студентски град. Чувам и противоречиви мнения за Оптиком. Металан вече за съжаление няма (собственост е на Мтел?). А Близу сякаш не е оферта. С мобилни оператори не ми се обвързва повече сякаш. 
      Вие от кои доставчици сте доволни? Моля, препоръчайте ми! 
    • от Bokeem
      Здравейте, значи моят проблем като цяло не ми пречи на работата , но със сигурност е налице такъв. Та става въпрос за индикатора интернет статус (земното кълбо), който е на самия рутер . Постоянно мига в оранжев цвят
      в PDFа е описано като 'amber blinking' , състоянието е - Router is attempting to connect to the internet ), а трябва да свети като останалите - синя икона без мигания. Като резултат в менюто на рутера дава (No Connection),но интернет си има и си работи безупречно.
      Четох по форуми...като цяло коментара е че няма проблем, но по този начин в log файла на за SYSTEM LOG дава само едно и също въпреки нормалното сърфиране -  а именно :
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:32 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:58 2018
      internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:22 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:48 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:11 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:37 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:02 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:28 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:54 2018
      Де факто рутера и "модема" в който е интернет кабела не се сработват нещо като хората. Ситуацията продължава близо месец, иконата така си мига в оранжево нонстоп 24/7... На известен интервал от време за кратко става синя, но е за 2-3 секунди и пак продължава оранжево мигане... Пробвал съм рестарти, ресет, вадене на кабели - няма ефект. Веднъж звънях на доставчика, но както и очаквах - като казах че нета си работи и оня ми вика "Проблема не е от нас... Няма какво да ресетна от тук, или да променям..."                   С последния фърмуер съм - 5.000
      някакви идеи ????

• от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.