Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да ви попитам дали има начин  използвайки рутер да мога да използвам реалното ми IP вместо статичното което ми е дадено от рутера и ако става как? Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

g060dimitrov    71

DMZ Задаваш си статичен адрес на машината,който е извън DHCP областта, в настройките на рутера намираш DMZ и там въвеждаш адреса, който си задал на компютъра си. Компютърът си остава с вътрешния адрес, но ще можеш да ползваш публичния за достъп до него от външната мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А къде точно се задава този стаичен адрес и трябва да е нещо от сорта на 192.168.1.200? Също сигурен ли си,че като задам на ДМЗ реалното ип ще се използва то а не статичното?

Редактирано от Rangemastera (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

къде и ка точно искаш да използваш реланото ИП? ако е за навън то си е само едно, ако ти е за вътрешната мрежа няма как (то и няма смисъл де). вече ако искаш някой отвън при търсене на истинското ип да намира точно и смао твоя комп трябва да си поиграеш с настройките, ако рутера ги поддържа с неговия фърмуеър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    g060dimitrov    71

А къде точно се задава този стаичен адрес и трябва да е нещо от сорта на 192.168.1.200? Също сигурен ли си,че като задам на ДМЗ реалното ип ще се използва то а не статичното?

На DMZ задаваш вътрешния адрес(този, който е зададен на компютъра), а не публичния. Тоест задаваш нещо от типа 192.168.1.*, като е желателно потребителската част на адреса (там, където съм отбелязал с звезда) да е извън DHCP областта, за да не се дава този адрес на други устройства в мрежата. По този начин, ако хостваш сайт от твоя компютър, ще го достъпваш от въшната мрежа по публичния ти адрес, ако стриймваш, ще достъпваш стрийма чрез публичния адрес.

Така зададен въпроса, това е отговора.

За по-висока сигурност е по-добре да се използва Port Forwarding, вместо DMZ. За да се каже къде се задава адреса, трябва да се знае модела на рутера. За да получите най-доброто решение, трябва малко повече информация, какво искате да направите.

Редактирано от g060dimitrov (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На DMZ задаваш вътрешния адрес(този, който е зададен на компютъра), а не публичния. Тоест задаваш нещо от типа 192.168.1.*, като е желателно потребителската част на адреса (там, където съм отбелязал с звезда) да е извън DHCP областта, за да не се дава този адрес на други устройства в мрежата. По този начин, ако хостваш сайт от твоя компютър, ще го достъпваш от въшната мрежа по публичния ти адрес, ако стриймваш, ще достъпваш стрийма чрез публичния адрес.

Така зададен въпроса, това е отговора.

За по-висока сигурност е по-добре да се използва Port Forwarding, вместо DMZ. За да се каже къде се задава адреса, трябва да се знае модела на рутера. За да получите най-доброто решение, трябва малко повече информация, какво искате да направите.

Значи целта ми е да използвам реалното ми ип постоянно (не ми трябва статичното) особенно когато хоствам сървър,към който искам хората да могат да се свързват директно с него , чрез реалният ми ип адрес предоставен от доставчика ми.Преди да взема рутер бях директно с реалният ип адрес и искам сега пак да го направя така

с рутера ако става.

Редактирано от Rangemastera (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

Значи целта ми е да използвам реалното ми ип постоянно (не ми трябва статичното) особенно когато хоствам сървър,към който искам хората да могат да се свързват директно с него , чрез реалният ми ип адрес предоставен от доставчика ми.Преди да взема рутер бях директно с реалният ип адрес и искам сега пак да го направя така

с рутера ако става.

Кое по-точно не разбра от отговора на g060dimitrov? Нали той ти обясни какво трябва да се направи. За кой статичен адрес говориш? Такова понятие "реален" ип адрес не съществува - казва се публичен ип адрес. Тези, които пък ти ги раздава рутера се наричат частни ип адреси. За да се осъществи дадена връзка "от вън" трябва да се направи пренасочване на необходимите портове в рутера към съответния частен ип адрес.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BonyM    19

Здравейте. Искам да ви попитам дали има начин  използвайки рутер да мога да използвам реалното ми IP вместо статичното което ми е дадено от рутера и ако става как? Благодаря предварително.

На този въпрос има два съвсем различни отговора в зависимост от това което се опитвате да направите. Но за уточнение ще кажа че в повечето случаи идеята да сложите рутер е за да ползвате неговия Firewall особено когато имате услуги отворени към интернет. Това става като се отворят дупки на съответните портове на Firewall-а на рутера и трафика от тях се рутира към вътрешния компютър който играе ролята на сървър и хоства тези услуги - поща, уеб сайт, ftp и т.н. По този начин вашият реален IP адрес(рутера) приема целия трафик за домейна който имате(статичното IP), филтрира потока(чрез firewall-а си) и отказва всичко което идва на портове различни от тези които сте отворили и ако дойде заявка за поща(порт 25/110) или уеб сайт (порт 80) и т.н. тези пакети се препращат към вашата вътрешна машина която ги обработва. За външният потребител всичко това остава скрито. Той може да разглежда вашия сайт или да си проверява пощата без да знае и да се интересува дали има препращане на пакети или не, кой ги препраща и как се препращат, кой ги получава и как ги обработва. Когато сървъра обработи информацията той връща отговора по вече изградения канал към съответния потребител който я е поискал. От тази гледна точка вашият вътрешен сървър с IP от рода на 192.168.ХХХ.ХХХ не трябва да има външно реално IP и ще работи коректно.

Ако ви интересуват съответните стъпки просто трябва да се поровите в документацията на рутера и да имате впредвид няколко неща:

1. WAN порт - на повечето рутери това е мястото където се посочва вашето реално IP, с маска и DNS сървъри посочени от доставчика или домейн регистратора.

2. Вътрешна мрежа - вашият сървър е желателно да има статичен адрес за да знаете към коя точно машина ще препращате пакетите от Firewall-а.

3. Security -> Firewall - тук трябва да посочите кои точно портове и протоколи трябва да се препаращат и кой точно адрес от вътрешната мрежа ще отговаря за тях (т.2 по-горе).

4. DMZ - демилитаризирана зона - това е опционално и се препоръчва само в краен случай когато нищо друго не помага. С две думи ако нещо оплескате слагате адреса на сървъра който хоства услугите като машина в DMZ и рутера ще рутира целия трафик към него без да го филтрира. Не е желателно но ако нищо друго не помага това е решението.

За по точна и пълна информация трябва да се знае точния модел на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от septemberrain
        Здравейте, нова съм във форума и реших да се обърна към вас, тъй като съм чела  и съм наясно, че тук има изключително много компютърни специалисти. Започна да ме притеснява сериозно фактът, че от време на време интернет местонахождението ми, което е изписано най-долу в отворената страница на Google, се променя. Не го следя постоянно, но от време на време съм хващала, че пише различни квартали, като днес например се изписва квартал, близък до моя. Имам преинсталиран нов Windows 10 и искам да ви попитам възможно ли е това да е хакер, който е проникнал някак в компютъра ми и как мога да проверя това? 
        П.С: Попринцип имам опция на телефона да ми изписва непознати IP адреси, но досега да чукна на дърво не го е правило. Днес реших обаче да си проверя устройствата, които са влизали във фейсбука ми, като последната активност е преди 2 месеца и всичките устройства, от които е влизано са от Android, обаче от различен от моя IP адрес.  Това вече е доказателство, че чужд човек ми е прониквал в профила, нали? 
        И последно нещо да ви попитам - видях, че предпоследния IP адрес, от който е влизано във фейсбук  пак преди 2 месеца, има последни числа, които само те  различават моя собствен от него, въпреки това отново ли се смята за чужд IP?

Много ще се надявам да ми помогнете, защото наистина съм притеснена доста.

• от KnoX
        Кажете някой бърз и хубаво браузър. Ако може без Хром, Опера, ИЕ и т.н.
      • от El Shaarawy92
        Имам проблем с рутер - TOTOLINK N200RE. ИПроблемът се състои в това, че не мога да свържа телефона си към wi-fi. Всъщност връзка има, но нямам достъп до интернет. Отначало си мислех, че е от телефона (Lenovo A328), но връзката с друг wi-fi става без проблем. Пробвах и с други телефони, понякога става, понякога - не.
      • от CaptainJord
        Здравейте, искам да попитам как мога да си сменя ip-to или поне да си  го направя така, че да не може никой да ми го види по някакъв начин. Ако може да се смени искам навсякъде да ми се смени като цяло и в нет и на всякъде. Благодаря предварително !   Използвам "Eset Nod32 Antivirus" и до колкото знам тя има нещо свързано с ip-то.
      • от ImagineMe
        Здравейте! Днес ми изтече договора с интернета на настолния компютър, а на телефона имам, та се чудех ако пусна тетъринга, таксува ли се допълнително? (Имам пакет с мобилни данни)
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.