Премини към съдържанието
Теодор Иванов

Защо не мога да създам new partition от unlocated volume?

Препоръчан отговор

Здравейте имам лаптоп, на който искам да разцепя C устройство на две без да загубя информация. Проблем е че когато се опитвам да го направя през вградената опция на windows ми освобождава една част от C правия unlocated и след това не ми позволява от тази нова част да създам нов дял като ми хвърля грешката, че вече съм достигна лимита от устройства на компютъра, което само по себе си е абсурдна грешка. Пробвах с други програми, там след като ми отдели unlocated volume ми казва, че не мога да създам нов дял от него защото не бил logic partition, трябвало да го трасформирам на такъв за да може да създаде нов дял, само че аз такава опция нямам върху този дял...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

RudeBoy    9561

Всички подобни теми би трябвало да започват с пълна информация за дисковете в компютъра, как точно са разделени на дялове, и какви операционни системи има инсталирани.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всички подобни теми би трябвало да започват с пълна информация за дисковете в компютъра, как точно са разделени на дялове, и какви операционни системи има инсталирани.

ДяловеТЕ ? Операционната система ? Вижте, писал съм че има един дял дето го цепя, а раздела в който съм пуснал темата говори за операционната система. Колкото до това каква информация трябва да представя за харда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    sten90    199

Да ме поправи някой ако греша, но мисля че възможностите на вграденото приложение са ограничени(предполагам, че ОС е Win 7 и въпреки това...). А и положението се усложнява от това, че искате да си запазите информацията. Пробвайте със специализирана програма например на Aomei, Easeus, Minitool Partition Wizard. Само че ако имате някакви ценни лични файлове - добре е да си ги копирате на външен носител за всеки случай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    supervas    305

ДяловеТЕ ? Операционната система ? Вижте, писал съм че има един дял дето го цепя, а раздела в който съм пуснал темата говори за операционната система. Колкото до това каква информация трябва да представя за харда?

Дай един скрииншот от Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management -> Disk Management

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Melmak ®    1736

Информацията наистина е малко. Дяловете не могат да се добавят колкото и както ви харесва. Windows също ограничава. Пуснете екран от програмата с която се опитвате да разделите дискът.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9561

EaseUS Partition Master успешно прави подобни операции. 

За да знам какво и защо се е оплескало - трябва ми повече инфо. Врачката е в лятна отпуска :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.