Премини към съдържанието
The Good Old TIme

Има ли безплатен легален Windows?

Препоръчан отговор

AxCx    102

Има ли такова нещо, като безплатен легален Windows?

В момента Windows 10 Insiders Preview е такъв. Има няколко начина да се сдобиеш с легален и безплатен (за теб) Windows - ако работиш в компания, която е купила enterprise лицензи за работниците си, ако си студент/докторант/преподавател и университетът ти е част от DreamSpark,  или ако успееш да намериш от приятели/колеги неизползван ключ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    1Force1    4389

Практически, заради желанието(не особено успешно) да си пробута Уиндоус 8, Майкрософт позволи  едва ли не безплатно инсталирането на ОЕМ версията на ОС-ма на много лаптопи и при покупка на такава машина потребителят едва ли плаща нещо за самата ОС-ма :) Така или иначе доста лаптопи с ОЕМ Уиндоус 8 явно са останали непродадени(или непроизведени) а ключовете за бройката им, или част от ключовете компаниите асемблатори на тези машини някак си изтърваха в мрежовото пространство(вероятно и не без благословията на Майкрософт) ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    rpang3lov    9

Уиндоус 10 си е безплатен така или иначе... ЗА 1 ГОДИНА! Иначе казано... уиндоус вече е услуга (Windows as service...) - демек 1 година може да се радваш на всички услуги - Уиндоус, OneDriver, Office365 и тн. (Стария уиндоус също може да го ъпгрейднеш до Уиндоус 10). Лично аз не те съветвам да го правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Купих Асус с dos.  Май нещо имат защита и забива 7-цата след 3 мин работа. Как се решава този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    1Force1    4389

Купих Асус с dos.  Май нещо имат защита и забива 7-цата след 3 мин работа. Как се решава този проблем?

Решава се, като си закупите операционната система. Моля не пишете в чужди теми за собствените си проблеми!

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте отново!
    Благодаря на всички, които сте ми писали по-горе в темата!

Благодаря ти за съвета, rpang3lov.

Искам да ви попитам за един съвет още.

Един приятел ме попита дали ще му помогна за инсталиране на Windows-а. Обаче проблема е че от това, което видях да пишете по-горе, безплатен Windows няма. А аз не искам нелегално да му инсталирам.

Въпроса ми е има ли някакъв вариант да инсталирам на моят приятел хем легален Windows, хем да е безплатен ? Или да речем ако има някоя версия с по-дълъг пробен период?

Бях чел на едно място например, че има някаква версия на Windows, която има 3 месеца пробен период, изглежда ми като един от най-добрите вариант, да му я инсталирам нея ако намеря тази версия и ако е легална. Ако не се лъжа ставаше въпрос за някаква версия - Windows Essentials или нещо подобно.

И все пак да ви попитам - някакъв друг по-добър вариант има ли чрез който да инсталирам на приятеля ми, легален Windows без пари ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Mozo    1028

Линукс - по-добро, по-бързо, милион пъти по-сигурно, и е абсолютно безплатно. Точно за такива като вас. Иначе първия торент за ушите и инсталирате. Разлика между легален и нелегален - нулева.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    636

. Разлика между легален и нелегален - нулева.

Няма разлика дърпаш си един джам от маймундата вътре в торента си има активатор . Лично аз 4 години ползвам с автоматичен активатор и нямам никакви проблеми :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Linux не знам дали ще се навие момчето да му инсталирам. Мисля си, че няма да иска. Инак бих му го инсталирал сигурно.

Инак относно разликата между легален и нелегален относно функционалност, аз не се тревожа за това, а се тревожда защото все пак щом едно нещо е нелегално значи не е правилно да се използва, не е по закон и това се отнася и за Windows, нали, щом има легален и нелегален Windows ?

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    636

Абе човече много се филмираш по тоя джам значи ако беше неправилно до сега да сам зад решитките за пиратсво но не съм . Тука няма как да стане това има го в по развитите страни мои приятели в Германия например не смеят да дърпат от торенти защото веднага ги засичали и слагали глоба солена и накрая им режат нета . Спрете се с това легално , нелегално половин България използва пиратски джам и пиратски програми . Освен училищата и администрациите там си ползват легален спор няма .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Mozo    1028

Linux не знам дали ще се навие момчето да му инсталирам. Мисля си, че няма да иска. Инак бих му го инсталирал сигурно.

Инак относно разликата между легален и нелегален относно функционалност, аз не се тревожа за това, а се тревожда защото все пак щом едно нещо е нелегално значи не е правилно да се използва, не е по закон и това се отнася и за Windows, нали, щом има легален и нелегален Windows ?

Зависи за какво ще го използва. Попитай го първо какви програми иска и после прецени. Алтернативи има почти за всичко. Току-виж останал в пъти по-доволен, не се е случвало веднъж или два пъти : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе човече много се филмираш по тоя джам значи ако беше неправилно до сега да сам зад решитките за пиратсво но не съм . Тука няма как да стане това има го в по развитите страни мои приятели в Германия например не смеят да дърпат от торенти защото веднага ги засичали и слагали глоба солена и накрая им режат нета . Спрете се с това легално , нелегално половин България използва пиратски джам и пиратски програми . Освен училищата и администрациите там си ползват легален спор няма .

Знам, че го използват много хора, повечето хора, но все пак щом от фирмата на Windows са забранили значи си е забранено. Не е ли така ?

Зависи за какво ще го използва. Попитай го първо какви програми иска и после прецени. Алтернативи има почти за всичко. Току-виж останал в пъти по-доволен, не се е случвало веднъж или два пъти : )

Еми няма нещо по-специално - skype, mozilla/chrome, avg антивирусна, програми за гледане на видео.

Не знам до колко голяма е разликата между Windows и Linux за по-простите операции и не знам дали момчето ще се справи ако му се сложи Linux или то за по-простите операции е едно и също и при двете операционни системи?

От това по легално на дали от самия сайт на Микрософт http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso

Тази версия значи е достъпна за теглене? Това не е крайната версия на Windows 10, така ли ? И за колко време може да се използва - бяха ми писали по-назад за 1 година безплатно, за тази версия ли ставаше въпрос? И момчето в момента е с нелегален Windows, ще има ли проблем да му се инсталира тази версия на Windows 10?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    balki65    430

Послушай adersa,и несе вживявай толкова, не си нито пъвия , нито последния, с такъв джам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Gangosa    448

Знам, че го използват много хора, повечето хора, но все пак щом от фирмата на Windows са забранили значи си е забранено. Не е ли така ?

Еми няма нещо по-специално - skype, mozilla/chrome, avg антивирусна, програми за гледане на видео.

Не знам до колко голяма е разликата между Windows и Linux за по-простите операции и не знам дали момчето ще се справи ако му се сложи Linux или то за по-простите операции е едно и също и при двете операционни системи?

Тази версия значи е достъпна за теглене? Това не е крайната версия на Windows 10, така ли ? И за колко време може да се използва - бяха ми писали по-назад за 1 година безплатно, за тази версия ли ставаше въпрос? И момчето в момента е с нелегален Windows, ще има ли проблем да му се инсталира тази версия на Windows 10?

Не ми се навлиза в подробности просто ви отговарям и ви давам легален уиндоус.Няма проблем да оставитенелегалния 

и да мушнете новия с дуал боот .Има да се шлайфа много тази 10-та версия според мен не съм я исползвам , но като вляза да тегля софтуер и ,като видя win xp/vista/7/8 ми става ясно че програмите ,които поддържа 10 са доста малко , но не мога да ви отговоря поради простата причина ,че не съм имал инсталиран 10 успех.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    636

И да е легален пак след време ще забива и да имаш нелегален джам стига да имаш достатъчно рам памет и добър процесор нелегалния ще лети .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Mozo    1028

Линукс може много повече от това, което си изредил. Абсолютно безпроблемно може да го използва твоят приятел:

f44164219aa52ec3.png

Скайп, браузър, торент клиент, видео плейър, teamviewer, без антивирусна, защото не му трябва, в пъти по-бърз :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за информацията, Gangosa и Mozo, както и за това, че си се потрудил да направиш снимка, Mozo.

Ще му кажа на приятела как стоят нещата с Linux-а.

Благодаря отново за помощта !
    БОГ да ви благослови.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моля ти се, за нищо, работа за една минута : )

Има за какво да ти благодаря.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    MicraNT    199

Прадполагам въпроса касае windows 10 и по- точно, ще позволи ли майкрософт досегашната практика с пиратски копия за домашни потребители.

Възмущавал ме е  факта, че комерсиален продукт се изучава в училищата.

Малко ми поолекна като прочетох каква е била мисията, визията и голямата цел на компанията - компютър , работещ с Майкрософт на всяко работно място и във всеки дом. Също и когато посочиха едно IP (да не беше и в щатите даже), от което били извършени мнооого активации, та можело да искат да съдят човека зад него.

Е, постигнаха я за определен период от време. Но нещата се променят и предполагам до няколко месеца след 29 юли, когато ще излезе официално, ще се разбере ще го бъде ли Уиндоуса (2 в 1). Ще се стекат ли тълпи от разработчици, ще се конвертират ли андроид приложения( а дали и ще работят), ще се надуе ли и техния облак с лични снимки и файлове (да има материал за big data), ще се втурнат ли масите да преминават на мобилни устройства с W10? 

Аз лично не бих се навил да премина на постоянна бета, само заради това, че ще е "безплатен легален". Ако започнат да раздават и безплатни устройства към новата система, за да се тества - това е друг въпрос.

Желая им успех  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.