Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Хора помогнете досега не бях виждал такъв bios и изобщо дали е това биоса. Едно приятелче ми да даде да преинсталирам лаптопа му но не смятах че ще има такъв проблем 1. Не иска да бутне от СD 2. изпбщо не зная как да вляза в тоя биос за да настроя да бутне от флашка ако изобщо и това е възможно някои ще даде ли някакъв съвет. Прикачената картинка е на не знам си какво възможно и да е биоса но ако е тои това ще е доста странене биос

post-328268-0-95649400-1435170439_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи можеш да инсталираш системи,а не знаеш как да задаваш въпроси.Лаптопа няма ли си модел?С това трябваше да започнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи можеш да инсталираш системи,а не знаеш как да задаваш въпроси.Лаптопа няма ли си модел?С това трябваше да започнеш.

Toshiba Satellite A40-201 e лаптопа.

И като въпрос искам да попитам дали мога да бутвам с флашка този лаптоп и как да вляза в настройките на биоса

Редактирано от Феарчо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пише неграмотно, не знае дали може да се сложи флашка на лаптоп, а тръгнал да преинсталира операционна система (сигурно не знаеш какво е това) по-добре не пипай биос меню на който и да е лаптоп! Кажи му да го дава на някой човек който може да влезне в биос и да напише не мога правилно.

ЕДИТ: лаптопа е прекалено слаб за windows 7, който сигурно щеше да инсталираш, между другото му кажи че лаптопа му е заминал с тия характеристики 

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хора помогнете досега не бях виждал такъв bios и изобщо дали е това биоса. Едно приятелче ми да даде да преинсталирам лаптопа му но не смятах че ще има такъв проблем 1. Не иска да бутне от СD 2. изпбщо не зная как да вляза в тоя биос за да настроя да бутне от флашка ако изобщо и това е възможно някои ще даде ли някакъв съвет. Прикачената картинка е на не знам си какво възможно и да е биоса но ако е тои това ще е доста странене биос

В момента в който си стигнал дотук трябва да избереш иконката на CD-rom. Ако той не работи знай че през флашка няма да може да направиш преинсталация. Просто не иска.Мъчих едно такова животно и накрая му направих преинсталация през ЛАН картата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue_Hulk    226

И аз имах подобен проблем на един лаптоп. Но само при windows 8 става, поне така мисля. В настройките, след това в Change PC settings от там се избира Update and recoveryRecovery и се натиска advanced startup т.е. да се рестартира, след което ще се появи едно меню, там пък се влиза в TroubleshootAdvanced options от там насетне вече избирате желаната опция.

Редактирано от Hellioob (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В момента в който си стигнал дотук трябва да избереш иконката на CD-rom. Ако той не работи знай че през флашка няма да може да направиш преинсталация. Просто не иска.Мъчих едно такова животно и накрая му направих преинсталация през ЛАН картата.

CD-то не работи и с флашка щом не става кофти иначе мерси че поне ме разбра и помогна :)

Добре хубаво тук всички са грамотни ясно браво много добре малко грешки съм направил чудо голямо то в учебниците правят грешки ама не тук нямаме право на това добре. Не съм специалист но поне на 10-15 човека съм преинсталирал лаптопи и компютри но просто до сега не бях виждал подобно меню на биос като на картинката по горе. Ако не можете да помогнете поне не плюйте хейтъри скапани

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, хейтим, а казваме мнение хейтене е това "хаха не може да си включи компа а ще ми преинсталира милия, я ходи се застреляй"  Има разлика! 

ЕДИТ: Нека спрем с "хейтенето" 

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, хейтим, а казваме мнение хейтене е това "хаха не може да си включи компа а ще ми преинсталира милия, я ходи се застреляй"  Има разлика! 

Грамотния като си толкова отворен помогни ако не можеш ходи си пиши правилно и си гледай кефа на друго място

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

CD-то не работи и с флашка щом не става кофти иначе мерси че поне ме разбра и помогна :)

Добре хубаво тук всички са грамотни ясно браво много добре малко грешки съм направил чудо голямо то в учебниците правят грешки ама не тук нямаме право на това добре. Не съм специалист но поне на 10-15 човека съм преинсталирал лаптопи и компютри но просто до сега не бях виждал подобно меню на биос като на картинката по горе. Ако не можете да помогнете поне не плюйте хейтъри скапани

Вариантите са няколко:

1. Намираш друго CD/DVD, което да става за този модел.

2. Ако може да закачиш хард диска за друг компютър може да направиш така, че от него да се стартира инсталацията на Windows.

3. Правиш преинсталация през ЛАН картата. Използва се програмата SERVA и ти трябва друг работещ компютър.

4. Има вероятност и нищо да не стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами сменяш dvd записвачката и си готов, смяната на записвачка е лесно, само кажи на приятеля ти да ти даде пари за записвачка (избери най-евтината работеща pata записвачка в olx) и намери клип как се слага, но ако не му се дават пари вариянта с лан картата е добър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вариантите са няколко:

1. Намираш друго CD/DVD, което да става за този модел.

2. Ако може да закачиш хард диска за друг компютър може да направиш така, че от него да се стартира инсталацията на Windows.

3. Правиш преинсталация през ЛАН картата. Използва се програмата SERVA и ти трябва друг работещ компютър.

4. Има вероятност и нищо да не стане.

Благодаря много ми помогна  :)   :wors:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.