Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

happpy    0

Бюджета ми е около 450лв, проблема е, че захранването ми е corsair vs450w и не знам дали ще може да издържи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Can Oa    537

450W не е малко , кажи какви са другите части да могат да ти предложат карта която да издържи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    #NesSa!    174

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    headoff___    34

Ако не са ти проблем 30 лв. отгоре - Asus STRIX R9 380 http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-STRIX-R9380-DC2OC-2GD5-GA

или Palit GTX 960 за препоръчване 4гб версия http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX960-4G-GD5-BULK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    enigmatic    79

280x е по-добра и от 2-те. R9 380 е R9 285, а пък 960 е равна съответно на 285.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8035

280x е по-добра и от 2-те. R9 380 е R9 285, а пък 960 е равна съответно на 285.

Глупости на търкалета. Ако бе по-добра, нямаше да я спират от производство. Не се научихте, че една карта не е само фпс в няколко стари игри. да не говорим, че има вече доста нови игри, които вървят добре само с видеокарти с ядро Maxwell. Освен това всички гореизброени имат половин дузина опции в повече от боклука 280X. На всичко отгоре и пари искат за него. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    lindroos1    254

Глупости на търкалета. Ако бе по-добра, нямаше да я спират от производство. Не се научихте, че една карта не е само фпс в няколко стари игри. да не говорим, че има вече доста нови игри, които вървят добре само с видеокарти с ядро Maxwell. Освен това всички гореизброени имат половин дузина опции в повече от боклука 280X. На всичко отгоре и пари искат за него. 

Не разбирам защо си така краен.Значи ако нямаш карта с Maxwell направо си хвърляй компютъра.280х е далавера,всичко върви добре на нея

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5865

R9 380 също не е лош вариант но аз бих изчакал да заредят G1 на GB а и цените да се нормализират.

пс. Офертата в Емаг е добра.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8035

Не разбирам защо си така краен.Значи ако нямаш карта с Maxwell направо си хвърляй компютъра.280х е далавера,всичко върви добре на нея

Каква далавера за 438 лева бе? Това си е жива набутвация! И не сравнявай твоята втора ръка с предложената чисто нова, щото сметките ти няма да излязат! Казвам истината на хората, пък нека те си преценяват дали NVIDIA  в мопмента са много по-добри за новите игри или да се насочват към АМД.  И не съм казал, че R9 285/380  са лоши карти. Твърдя, че са по-добри от старата 280X,  най-малкото, защото поддържат VSR. И тук вече какво ще се вземе - 960  или 380 е въпрос на цена и това, дали ще се играят някои игри, вървящи много по-добре на NVIDIA  карти или не. При положение, че човек играе Project cars примерно, изобщо няма никакъв смисъл да скача на коя да е AMD  карта, включително Fury! Да не говорим, че има още поне 5-6 нови игри, на които АМД се задъхват и то доста.  Оправданията "камъчета не ми трябат" запазете за АМД сънищата си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    headoff___    34

И като прибавим оптимизацията и поддръжката от страна на АМД, на сходна цена и производителност, не виждам какъв е смисъла да се купува тяхна карта. Ако става въпрос за втора ръка - да, но за нова карта единствено Невидия - Plug and Play и не си блъскаш главата в стената, а си играеш като пич.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    happpy    0

Процесора e i5 4570. Значи захранването може да издържи и амд карти, за нвидиата знам, че може. Относно 280 и аз днеска гледах един клип в който gtx не се представя добре, даже и картината беше по-гадна 

Няма проблем да вдигна бюджета до 500лв, даже първо се бях насочил към 970, но просто не ми трябва толкова силна карта. Иначе най-често играя csgo, а като имам повече време играя нещо от сорта на far cry. Ако може някой просто да ми обясни с 2,3 изречения защо gtx-a е по-добър от 280, също тая 380 е 500лв, докато 280 е 330, толкова ли е голяма разликата? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    headoff___    34

В нета ревюта на карти има бол. Гледай и си решавай. С гледането на един клип няма как да стане а и няма как някой да ти обясни, че едната карта е по-добра от другата. В старите игри 280х дава по-добри реултати, в новите - гтх 960. Например в The Witcher 3, 960 дава до 10 кадъра над 280х. А 280 е 3 годишна карта, за това е и по-евтина, а като цяло са и доста проблемни карти. Щом имаш парите, не виждам защо изобщо се колебаеш между Невидия и АМД. Ама то мазохисти има много. И аз съм с амд карта, имал съм и Невидия и ако се наложи да избирам отново, бих избрал зелените на сходна цена, дори и с малко по-ниска производителност. Готов съм да жертвам няколко кадъра в повече за по-добра софтуерна поддръжка, по-ниска температура, по-малко шум и по-ниска консумация. А и при амд драйверната оптимизация яко куца и като излезе нова игра се чака с месеци за пачове и фиксове, така, че тези няколко кадъра в повече, накрая може и да станат по-малко.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    happpy    0

Ясно, nvidia ще е. Може ли линк към някой по-добър модел, няма значение от сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    onogondur    3107

магазин не знам но това е модела ;)http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N960G1-GAMING-4GD/description.html

Защо точно този модел?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    headoff___    34

Няма смисъл да се набутваш излишно за модела на гигабайт с 3 перки. Нвидия картите, не са горещи като АМД. И 4ГБ Палит, който ти предложих ще ти върши чудесна работа, ако не те притеснява, че е без кутия. Ако не взимай предложението на колегата nesa00, докато още е на промоция. Най-студени са Asus STRIX и Inno3D iChill, други разлики в няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    enigmatic    79
    С гледането на един клип няма как да стане а и няма как някой да ти обясни, че едната карта е по-добра от другата. В старите игри 280х дава по-добри реултати, в новите - гтх 960.

Да, за това има повече от един клип и има и ревюта -Линк. И в новите игри 280х пак е по-напред.

Например в The Witcher 3, 960 дава до 10 кадъра над 280х.

Къде ги видя тия 10 кадъра не знам.. С по-високи детайли разликата намалява все пак.

Готов съм да жертвам няколко кадъра в повече за по-добра софтуерна поддръжка, по-ниска температура, по-малко шум и по-ниска консумация.

Понеже си държиш главата до кутията докато цъкаш игри с термометър в ръка. Айде моля ти се. И тая една по-висока консумация от 100 вата дето са някакви стотинки повече на месец .. смешна работа.

А и при амд драйверната оптимизация яко куца и като излезе нова игра се чака с месеци за пачове и фиксове

Направо години се чака. GTA 5 излезе - на същия ден драйвъри. Същото е за Project Cars и омазания Batman.

С тия фенски изказвания веднага променихте мнението на автора, честито.

ПС: Nvidia - Енвидия, не Невидия.

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

Защо точно този модел?

Защото само този охладител съм виждал в действие и е перфектен като шум и темп.

едит: но едва ли ще има кутия за нея както и е доста по-скъпа но всеки си преценява - аз не бих взел най-евтиното от дадена категория каквато и да е тя. До сега най-евтино хубаво не съм видял както и обратното.

едит: оп поправям се  :) памети а-дата са едни от най-евтините и са перфектни :)

едит: асуските карти не греели http://i.snag.gy/wWEtH.jpg

това е моята карта току що за 2 мин 50 сек плясна 80 градуса със фурмарка и продължаваше да качва но от страх го спрях.

Ако това е нормално искам да ми кажете защото за мене не е нормално.

Редактирано от Explo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5865

Най-студени са Asus STRIX и Inno3D iChill, други разлики в няма.

В голяма грешка си. Асуса е по-скоро на ниво Палитка и няма нищо общо с iChill, която е №1 от към охлаждане. 

iChill на Inno3D, G1 на GB, Omega/Extreme на Zotac, 100ME/Golden Edition на MSI, FTW+ на EVGA са с висок клас охлаждане.

Някой се представят по-добре от други но като цяло е мислено или премислено като случая с Евгата.

пс. От Асус трябва да върнат старите инженери понеже новите явно са от дизайнерския отдел.

А най-забавното е че ползват охладителите си и на старите АМД карти. После що не изтрайват гаранцията си.  :D

Редактирано от naruto (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    headoff___    34

Да, за това има повече от един клип и има и ревюта -Линк. И в новите игри 280х пак е по-напред.

Къде ги видя тия 10 кадъра не знам.. С по-високи детайли разликата намалява все пак.

Понеже си държиш главата до кутията докато цъкаш игри с термометър в ръка. Айде моля ти се. И тая една по-висока консумация от 100 вата дето са някакви стотинки повече на месец .. смешна работа.

Направо години се чака. GTA 5 излезе - на същия ден драйвъри. Същото е за Project Cars и омазания Batman.

Да, да много е напред. 

И да с термометъра съм на кутията, защото като завият перките и температурата при игра стигне 90 градуса, направо звука и усещането са уникални. За консумацията не ме вълнува дали ще гълта 100 или 300W, но при по-голямата консумация има и по-голямо топлоотделяне. Не е като да не съм я ползвал картата и да не знам какви са възможностите и. Наскоро сглобихме за познат конфигурация с въпросната 280х. Пусни си ГТА 5 със последния драйвер 15.6, пусни филтрациите на максимум и се радвай на размазаното петно в долния десен ъгъл. После говори, че "читави" драйвери са излезли същия ден, а играта е излязла преди 2 месеца. Оправя се от антиалиазинга в контролния панел, но не е там въпроса. Project Cars - същата работа и тук нататък с още много предстоящи игри ще е така. Не съм фен на НЕвидия и знам много добре как се пише. Ако не си запознат и аз съм с амд карта и знам как стоят нещата. Не знам само защо гледате да набутате човека. И накрая не казвам, че 280х е лоша карта, но не виждам какъв е плюса и пред 960 на еднаква цена. И ако ми кажеш накрая, че ако 960-ките бяха по 200 лв като 280х и би избрал втората, значи ти си амд фен. Това е все едно да вземеш FuryX пред 980ti на еднаква цена.

Редактирано от headoff___ (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    headoff___    34

В голяма грешка си. Асуса е по-скоро на ниво Палитка и няма нищо общо с iChill, която е №1 от към охлаждане. 

iChill на Inno3D, G1 на GB, Omega/Extreme на Zotac, 100ME/Golden Edition на MSI, FTW+ на EVGA са с висок клас охлаждане.

Някой се представят по-добре от други но като цяло е мислено или премислено като случая с Евгата.

пс. От Асус трябва да върнат старите инженери понеже новите явно са от дизайнерския отдел.

А най-забавното е че ползват охладителите си и на старите АМД карти. После що не изтрайват гаранцията си.  :D

Сега видях тук http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-960,4038-10.htmlи Асуса даже е по-топъл от Палита. Иначе преди му бях гледал спецификациите и му даваха 56-60 градуса под товар. A тука на iChill-a му дават 90 градуса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    happpy    0

Реших да е тази http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX960-JETSTREAM-4G-GD5 че 2гб ми се виждат малко. Тъй като имам само 1 вентилатор, ще ми трябва и един за отпред, та ако може някой да ми предложи нещо. Относно 280, мой приятел ще си я взима, та ще можем да ги сравним и ще видим дали съм се набутал :D

Редактирано от happpy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8035

Не се изказвай неподготвен за Project Cars. Просто забрави за това име. Драйвериизлязоха да, но дават два пъти по-малко кадри от аналогична карта на NVIDIA. Да не говорим, че NVIDIA  държат кокала и от време на време "спомагат" за пускането на някоя "опърничава" игра и то за новите им карти Maxwell II. "Историята" помни случаи, когато дори GTX780Ti  е на нивото на GTX960. Хаха, Невидиа си подливат сами вода :P

Реших да е тази http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX960-JETSTREAM-4G-GD5 че 2гб ми се виждат малко. Тъй като имам само 1 вентилатор, ще ми трябва и един за отпред, та ако може някой да ми предложи нещо. Относно 280, мой приятел ще си я взима, та ще можем да ги сравним и ще видим дали съм се набутал :D

А честито.  Това е най-добрата възможна карта.  

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.