Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Gangosa    448

Здравейте истрих си misql bd на wordpress и сега не мога да се логна в блога си. Дали от хостинга могат да го възстановят или изобщо може ли да се направи нещо ?Нямам backup. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

plamenbm86    113

Хостингът би трябвало да има някаква подръжка. Пиши на тях. Може и да имат някаква система за поддръжка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Gangosa    448

Сега ще им пиша благодаря 

Това написах , но не мога да го пратя докато не се свържат с мен

2015_06_25_212410.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Gangosa    448

Не платен е сега ме питаха за секретния ми въпрос и казаха ,че до 3 4 минути ще го видят

Помогнаха ми не знаех как се казва датабазата и накрая ги помолих да ми възвърнат предишното състояние както е било до 3 дни и сега всичко е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

А, супер при това положение съм почти сигурен, че поне седмичен бекъп правят, така че няма за какво да се тревожиш. Предполагам, че ще ти възстановят базата. И да си знаеш, ако нямаш автоматизиран начин за бек, то поне ти веднъж седмично ръчно се сещай да си правиш. Едва ли базата ти е толкова обемна, става за 2-3 мин., а може да ти спести много нерви и главоболие.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Gangosa    448

А, супер при това положение съм почти сигурен, че поне седмичен бекъп правят, така че няма за какво да се тревожиш. Предполагам, че ще ти възстановят базата. И да си знаеш, ако нямаш автоматизиран начин за бек, то поне ти веднъж седмично ръчно се сещай да си правиш. Едва ли базата ти е толкова обемна, става за 2-3 мин., а може да ти спести много нерви и главоболие.

Нямам автоматизиран начин за бекъп има платен такъв. Интересно ми е как се мигрира към друг хостинг бекъп на сайта на misql db а на новия хост като качваш misql дали ще изисква парола за misql или просто ъплоадваш и всичко тръгва свързано и работещо естествено само url адреса е друг или е доста сложно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

Нямам автоматизиран начин за бекъп има платен такъв. Интересно ми е как се мигрира към друг хостинг бекъп на сайта на misql db а на новия хост като качваш misql дали ще изисква парола за misql или просто ъплоадваш и всичко тръгва свързано и работещо естествено само url адреса е друг или е доста сложно?

По принцип миграцията е едно от най-лесните неща, за малки сайтове става за има-няма 5 мин. Точно с WP нямам опит, но едва ли е по-различно от други подобни готови системи. За целта ти е нужно да си направиш бекъпа на сайта и на базата данни. Експортни си ги. Какъв е хостинга сега, Линукс ли? Имаш ли достъп през някакъв контролен панел или само ssh? Можеш да се преместиш на нов хостинг, без дори сайта ти да прекъсва изобщо. Адреса няма да е различен, нали имаш домейн? Просто ще се наложи малка подготовка и настройка на DNS зоните след това, но това DNS е най-простата услуга, която съществува. Относно паролата, да базата ще си иска потребителя и паролата, с които е оперирала до сега, но това какво те притеснява? Нали си ги имаш, запази си ги и после на новия хост само ще ги добавиш. Ако пък ги нямаш, не е проблем чак толкова. Предполагам може да се промени config фйла на WP, за да се промени юзера и паролата.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Gangosa    448

По принцип миграцията е едно от най-лесните неща, за малки сайтове става за има-няма 5 мин. Точно с WP нямам опит, но едва ли е по-различно от други подобни готови системи. За целта ти е нужно да си направиш бекъпа на сайта и на базата данни. Експортни си ги. Какъв е хостинга сега, Линукс ли? Имаш ли достъп през някакъв контролен панел или само ssh? Можеш да се преместиш на нов хостинг, без дори сайта ти да прекъсва изобщо. Адреса няма да е различен, нали имаш домейн? Просто ще се наложи малка подготовка и настройка на DNS зоните след това, но това DNS е най-простата услуга, която съществува. Относно паролата, да базата ще си иска потребителя и паролата, с които е оперирала до сега, но това какво те притеснява? Нали си ги имаш, запази си ги и после на новия хост само ще ги добавиш. Ако пък ги нямаш, не е проблем чак толкова. Предполагам може да се промени config фйла на WP, за да се промени юзера и паролата.

Линукс е хостинга но мисля ,че смяна на хостинг и добавяне на домейн се таксува пак ще погледна . Имам достъп през контролен панел доста неща има. Ето снимки

2015_06_26_174529.jpg

2015_06_26_174607.jpg

2015_06_26_174626.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

Да супер, имаш всичко необходимо, както и предполагах де. Нормално е след като хоста е платен. Сега какви са ти идеите? Да преместиш всичко на друг хостинг ли? Ако да, ще трябва да си платиш хостинга на новото място и след като ти дадат данните за достъп до акаунта, тогава ще местиш нещата. По принцип има вариант да преместиш и управлението на домейна - казва се трансфер на домейн. А в зависимост в коя област е той, се определя дали ще се плаща нещо, колко и как, но това го говори с новия хост. Ако ще се правиш трансфер на домейна, ще трябва да го отключиш за такава възможност и да се сдобиеш с оторизационен код или познат още като ЕPP ключ. Според зависи от политиката на регистратора, понякога той се изисква от тях допълнително или пък при някои директно го имаш в панела за управление на домейна, та се поогледай при теб как е.  Да ти кажа имаш и вариант да си оставиш домейна на старото място, а само хоста да смениш - това също е възможно. Абе варианти много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Gangosa    448

Да супер, имаш всичко необходимо, както и предполагах де. Нормално е след като хоста е платен. Сега какви са ти идеите? Да преместиш всичко на друг хостинг ли? Ако да, ще трябва да си платиш хостинга на новото място и след като ти дадат данните за достъп до акаунта, тогава ще местиш нещата. По принцип има вариант да преместиш и управлението на домейна - казва се трансфер на домейн. А в зависимост в коя област е той, се определя дали ще се плаща нещо, колко и как, но това го говори с новия хост. Ако ще се правиш трансфер на домейна, ще трябва да го отключиш за такава възможност и да се сдобиеш с оторизационен код или познат още като ЕPP ключ. Според зависи от политиката на регистратора, понякога той се изисква от тях допълнително или пък при някои директно го имаш в панела за управление на домейна, та се поогледай при теб как е.  Да ти кажа имаш и вариант да си оставиш домейна на старото място, а само хоста да смениш - това също е възможно. Абе варианти много.

Имам около 2 месеца още и ми истича хост , домейн и мисля варианти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

Имам около 2 месеца още и ми истича хост , домейн и мисля варианти.

Ясно, имай предвид, че срока за трансфер на домейна, ако ще го правиш, е минимум 7 дни преди да изтече. Остави си и 48 часа аванс за обновяване на DNS и другите му подготовки, така че ако ще местиш сайта, гледай да е поне 10-11 дни преди да изтече срока на сегашната регистрация.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

Добре много благодаря.

Нема за какво. Като дойде време, ако има нужда обаждай се и ще помагаме.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Gangosa    448

Нема за какво. Като дойде време, ако има нужда обаждай се и ще помагаме.

Добре супер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Gangosa    448

Да супер, имаш всичко необходимо

Е това не ми харесва искаха 12$ за година платих обаче сега ако искам да продължа за една година става страшно,защото трябва да платя тея 86.26$ От къде на къде да плащам това са много париза хостинг не знам откъде са се натрупали даже.

Ужасно е и нечестно според мен ето каква е схемата.

2015_06_27_180601.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

Тук вече не мога да помогна много. Не знам какви са условията на хостинг компанията, която ползваш в момента. Възможно ли е да си плащал някакъв промоционален план преди, пък сега да не е? За споделен хост (ако си на такъв), погледнато реално цената не е толкова висока за 1 год. Не знам какви параметри получаваш за нея, но ако кажеш, мога да те ориентирам дали си заслужава. И пак всичко е според зависи какво търсиш. Хостинг компании има много, както български, така и чуждестранни и условията варират. Имаш време, разгледай офертите и ще решиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Gangosa    448

Тук вече не мога да помогна много....................................................

От тук влязох на промоция 12$ домейн и хостинг за година.Понеже нямам вяра на дебитни карти и на хостинги си направих виртуална дебитна карта и вкарах 40 лева и така платих.Ето ги параметрите. Това е ,като цяло https://www.ipage.com/ipage/index.html

2015_06_27_200038.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

Като за споделен хост ми се струва прилично. Имат интересна дефиниция за дисково пространство и трафик - "нормално" какво ще рече, но явно не налагат ограничения, стига да нямаш файлове за изтегляне в директорите. Дават cloud storage 1 гб, ама това едва ли е супер екстра. Цената, която си платил в началото явно е само за първата година и после си те цакат по нормални тарифи. Явно е за зарибяване в началото. Въпреки това не са много скъпи. Не знам как ти е по-удобно с поддръжката. Ако си в БГ и се налага да им звъннеш ми се струва, че ще ти е малко скъпичко, но пък имат чат и мейл. Аз лично бих предпочел нещо месно или Европа. Ако посетителите на сайта са предимно от тази зона, все пак връзката е значително по-бърза. Сега ако си супер доволен от хоста, няма нужда да ги сменяваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Gangosa    448

Като за споделен хост ми се струва прилично. Имат интересна дефиниция за дисково пространство и трафик - "нормално" ................................................

В интерес на истината съм доволен , но аз обичам точните отношения и искам да работя с една фирма от която съм доволен и свикнал .Склонен съм да се огъна ако се покачи цената но това ми се струва  много голямо превишаване на сумата. Ако беше в рамките на нормалното щях да остана при тях ,но от 14.5$ на 83$ колко скочи е много .Ще търся до 50 долара общо за домейна и хоста да ми излезе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

Е да, в такъв случай търси по-евтино решение щом не те устройва това, но знай че понякога по-високата цена си заслужава, ако ще ти осигури комфорт и безпроблемна работа. Казвам го от отпит, че ако знаеш на какви некадърници може да попаднеш, ще си оскубеш косите от нерви, ако почнат проблемите. Аз лично наскоро попадах на такива. Крайно некомпетентен съпорт - направо се чудиш това истина ли е и със системен админ ли говориш или с някакви аматьори, но това е друга тема. Просто съвета ми е винаги преди да поръчаш услуга, да се поогледаш преди това за мнения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Gangosa    448

Казвам го от отпит, че ако знаеш на какви некадърници може да попаднеш, ще си оскубеш косите от нерви, ако почнат проблемите. Аз лично наскоро попадах на такива. Крайно некомпетентен съпорт - направо се чудиш това истина ли е и със системен админ ли говориш или с някакви аматьори, но това е друга тема. Просто съвета ми е винаги преди да поръчаш услуга, да се поогледаш преди това за мнения.

Да така е наистина може ли да кажете кой е тоя сайт от който сте избягали хубаво е да се знае?Но ако искате не го казвайте 

а гозапазете в тайна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Gangosa    448

.....................

Днес си направих бекъм ама не знам дали съм го направил по правилния начин качих си форума направих мисял датабаза 

от моя платения хост дадох export и запазих sql файла на компа си след това качих форума на безплатен хост направих misql усер отворих phpmyadmin и дадох import sql от бекъпа на форума и това ми показва 

2015_06_28_131238.jpg

2015_06_28_131311.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

Щом ползваш phpMyAdmin - първо от него създай нова база със същото име като на експортната (бекъпа). Тя естество ще е празна. След това импортваш бекъпа в/у нея. После създаваш същия юзер и парола като на старото място, даваш на юзера генерални права и ги присвояваш за тази база. Ако не се ориентираш, по-късно ще съм на линия, за да бъда по-подробен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.