Премини към съдържанието
Legendary

Създаване на 2d MMORPG Игра с Java

Препоръчан отговор

Здравейте приятели !!

Интересува ме една определена игра,информацията за която съм събрал е ,че е писана на Java език,не е браузърна игра,има си хост сървър и еxe което се тегли за да играеш.Правих много опити да се свържа с хората,които стояха зад този проект но просто няма никаква връзка с тях.Играта е изключително стара като модерния и период беше от периода след 2002 до към 2010,след това просто спря.Имаше много опити да се копира подобен сървър с игри писани на C++ доколкото знам,но всичките бледи копия.
    Говорим за Bulgaspora 2D Space Trading MMORPG.Като цяло играта е космически кораби,точки в орбита и планети между тях.Превозва се карго от планета на планета и се правят пари,бият се ботове за експирианс с които да си купиш по-силен кораб.Има гилдий(хора в съюз,които воюват срещу други хора[гилдий]).Като цяло мога да говоря и обяснявам много.За щастие има няколко клипа запазени във времето,които ще помогнат да се добие представа за какво говоря
    http://vbox7.com/play:c0b4ac99
    http://vbox7.com/play:f359eea5
    http://vbox7.com/play:14f38e00 Клиповете са с лошо качество,но не са снимани от мен.За което се извинявам !!
    Това са битки между две гилдий,първия клип е ПК,убиват човек докато прави експирианс от ботове.Виждате ,че всеки кораб има различна кръв/Hull и Щит за предпазване от по-големи щети.Също така има джъмп-Това е скоростта с която може да преминавате от една точка на орбитата в друга. В момента имам графиките, картинките на корабите и пушките ,но незнам как да създам сървъра.До колкото знам трябва да се пише на ръка с кодове.Тук идва питането ми ,има ли някой който от обясненото до момента и клиповете които дадох да доби някаква представа какво трябва да се направи??Също така искам да отбележа ,че не очаквам всичко да ми се даде безплатно,бих заплатил на човек ако знае какво трябва да се направи ,стига сумата която обяви да е в границите на нормалното.
    Ако някой има знания и желание,естествено,че и безплатни съвети приемам,надявам се да има хора да се отзоват.Ако има нужда от някакво друго пояснение,питайте.  Поздрави !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Писана на Java кое играта (клиента) или сървъра има голяма разлика. Иначе като гледам играта все едно гледам нинтендо, Java спокойно може да го докара тоя интерфейс също да поддържа такъв сървър.

Имаш ли някой от следните неща.

Клиент

Някакви сървърни файлове

Работещ сървър (не твой)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей! Благодаря за бързия отговор.Предполагам,че става въпрос за сървъра на играта а може би и клиента.Много съм разпитвал и отдавна имам желание да разбера.В момента няма или поне аз незнам за игри които да са онлайн.Както вече казах тази е единствената за която се говори ,че е писана на Java език,другите игри които знам са различни (ProjectDiaspora,Diaspora,Project Xiaspora,Xiaspora) За тях казват ,че са писани на c/c++ за което немога да кажа със сигурност.В момента имам клиент ,който използвах за последно като работеше играта/В него има графики,звуци и всичко нужно за да се играе - http://search.data.bg/ready/fa6e21a373f8df0af9deb2919b5d9ddfот тук може да го дръпнеш и да видиш/ .Нямам сървърни файлове или работещи сървъри. Ако искаш да видиш начина по който работи играта , може да разпитам на няколко места за един от тези ProjectDiaspora servers , те са подобни и може да се запознаеш по отблизо с нещата. Поздрави и още веднъж благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямам време сега да гледам на какво е писан тоя клиент защото е криптиран. Проблема в липсата на сървър е в това че формулите статистики и подобни седят там. Следователно и да подкараш картинките това няма да е същата игра.

Освен това щом са криптирали ехе-то най-вероятно и мрежовият трафик също е под сатъра. Което ще затрудни допълнително правенето на сървъра поради факта че няма да можеш да различаваш кой пакет какъв е. То даже на дали изобщо ще се вдигне комуникацията. Има много работа и голяма част от нея е нелегална без разрешение от създателите. А това е забранено за обсъждане в този форум така че ще трябва да спрем до тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямам време сега да гледам на какво е писан тоя клиент защото е криптиран.

А да беше само криптиран ...

post-62763-0-20357500-1435395238_thumb.p

Почти всяко нещо, което идва от въпросното място трабва да се проверява за буби.

Сега по въпроса:

Java за десктоп приложения не е най-добрия избор, който може да се направи, още повече пък за игри. Дори и да се получи добре откъм графика, паметта и задължителното наличие на JRE правят цялата постановка доста тромава и на цена от поне 64-256 MB (което за thin клиент си е направо overkill). Ако играта беше standalone, или цялата логика и комуникация не минава през dedicated game сървър, бих се съгласил, че има резон клиента (бидейки и broadcaster, event listener, peer и т.н.) да се разпише така. Но ако целта му е само да визуализира действията и интеракцията, просто няма смисъл. Може да се направи, но ще е на гореописаната цена. 

Относно сървъра, нещата седят съвсем по друг начин. Той така или иначе ще е лакомия сам по себе си, затова там си е окей да си се напише с Java технологиите.

Както обаче сподели и @Zealar, без документация какви са ползваните протоколи и какви message пакети се обменят, меко казано ще е трудно да се разпише едното или другото.

И не става въпрос просто за user guide или FAQ информация, а за самата development спецификация, която е имплементирана в продукта. Допълнително, няма как да се прави нещо, без изричното съгласие на авторите.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.