Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,

От известно време се нуждая от качествени слушалки тип тапи, които да изолират максимално околния шум като е достатъчно да не се чуват хората около мен... Не съм компетентен в тази област и ще съм ви много признателен, ако ме насочите към най-доброто за в бюджета ми - 100-150лв - като ще се ползват както на телефон, така и на компютър, предимно за гледане на клипове и музика. 

Поздрави :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте приятели,

От известно време се нуждая от качествени слушалки тип тапи, които да изолират максимално околния шум като е достатъчно да не се чуват хората около мен... Не съм компетентен в тази област и ще съм ви много признателен, ако ме насочите към най-доброто за в бюджета ми - 100-150лв - като ще се ползват както на телефон, така и на компютър, предимно за гледане на клипове и музика. 

Като чуя за "качествени слушалки" и "тапи" в едно изречение и се замислям. Не че няма, но те съветвам да си вземеш от "нормалните", големите, които обгръщат цялото ухо. Хем по-добре изолират шума, хем по-малко вредят. Доказано е, че продължителната употреба на "тапи" води до увреждане на слуха.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте приятели,

Такива слушалки, който искаш за толкоз пари няма. И все пак си пази и слуха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като чуя за "качествени слушалки" и "тапи" в едно изречение и се замислям. Не че няма, но те съветвам да си вземеш от "нормалните", големите, които обгръщат цялото ухо. Хем по-добре изолират шума, хем по-малко вредят. Доказано е, че продължителната употреба на "тапи" води до увреждане на слуха.

Първо един въпрос - големите, които обгръщат цялото ухо стават ли за телефон? Имам предвид не са ли с твърде голямо съпротивление?

И второ - според мен не е доказано, че самите "тапи" увреждат слуха, а по-скоро неправилното им използване. Преди няколко дни гледах едно интервю с ушен лекар и на този въпрос той отговори, че е важен не вида на слушалките, а силата на звука, който влиза във фунията на ухото.

Не разбирам какво имаше предвид Emokostov - че няма такива скъпи слушалки ли? Аз предлагам да се вземат едни пълноразмерни за 60-70(или повече) лева за компютъра и едни "тапи" за телефона.

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Казал съм го и ще го кажа пак. Тапите тип InEar причиняват намаляване на слуха с над 15 db. Освен това предизвикват неврологична болест свързна с ушите наречена Тинитус.

Качествени тапи за под 90$ няма. Прилично добри слушалки  - целоразмерни Audio Technica Ath-m35

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тапи ? ти майтап ли си правиш като вървиш по улиците и много ще ти падат няма да са стабилни и повреждат слуха . Ако искаш силен басс си вземи от тия големите както ти казаха хората .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тапи ? ти майтап ли си правиш като вървиш по улиците и много ще ти падат няма да са стабилни и повреждат слуха . Ако искаш силен басс си вземи от тия големите както ти казаха хората .

InEar тапите с правилния накрайник поставен на тях не падат. Но са вредни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ЕС трябва да ги забрани супер са вредни тапите и да ти кажа  няма да намери до цена 8 лв и са фашиви нямат хубави накраиници и кабела до телефона в джоба е много къс  .. Просто не си струват . Аз от февруари месец до днес карам с оригинални за нокиа супер яко се чуват никакви проблеми с гумички идеални ми пасват и дадох 7 лв ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не бях наясно, че са вредни за слуха.. Значи минаваме на вариант обикновенни слушалки, тук каква препоръка бихте ми дали? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не бях наясно, че са вредни за слуха.. Значи минаваме на вариант обикновенни слушалки, тук каква препоръка бихте ми дали? :)

В пост №5 имате посочен модел.    Audio Technica Ath-m35

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще ви се доверя и тези дни ще ги взема тези от линка.. Благодаря на всички! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.