Премини към съдържанието
kakato10

Проблем при инсталация на dual boot на Windows 7 с openSUSE 13.2, /boot/efi

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам инсталиран Windows 7 и искам да си направя dual boot с openSUSE13.2. Дисковете на харда са ми разделени както показва следващата снимка.

20150628_143612.jpg

За инсталацията на SUSE-то си добавям три нови partition-а.

20150628_143758.jpg

Ако приема този начин на разделяне на хард диска се появява следната грешка.

20150628_143815.jpg

За да я оправя направих нов дял, който да е за /boot/efi с формат FAT но тогава се появява нова грешка..

20150628_143911.jpg

20150628_143953.jpg

Някой, може ли да ми каже как да процедирам при това положение и за какво всъщност се ползва това /boot/efi.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление статията не е особено полезна за този проблем. В общи линии, казват да следвам това, което ми предлага Wizard-а като решение. А неговото решение включва изтриване на всички дялове с Windows, поради някаква незнайна причина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставете така положението почнете да инсталирате  openSUSE13.2. и по време на инсталацията си направете swap и си продължете инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. да изтрия дялът, който съм направил за swap и да продължа инсталацията само с дялове за /, /home и /boot/efi?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, swap си трябва. Я виж, нещо от тук, няма ли да помогне като инфо.

Или от предния линк , това така ли е -

Install boot loader by default

OLD BIOS:
Install SUSE root on a partition that begins before the 1024th sector; install boot loader on that partition (or lower)

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление статията не е особено полезна за този проблем. В общи линии, казват да следвам това, което ми предлага Wizard-а като решение. А неговото решение включва изтриване на всички дялове с Windows, поради някаква незнайна причина

Тогава, виж тази тема. Човек задава въпрос за същият проблем във форума на сусе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не мжеш ли просто от БИОС на машината да зададеш Legacy mode вместо EFI?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не мжеш ли просто от БИОС на машината да зададеш Legacy mode вместо EFI?

А как ще стартира лоудъра от GPT таблицата на дяла тогава?

За да не слагаш линукския лоудър, който да презапише този на M$, бих ти препоръчал да инсталираш rEFInd като зареждащ механизъм - той разпознава автоматично инсталираните ОС, с някои уговорки. Вж. повече за rEFInd

Направи инсталацията през Windows, след което инсталираш SUSE, като през време на инсталацията забрани да сложи GRUB/LILO или каквото там слага вече за лоудър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не слагаш линукския лоудър, който да презапише този на M$, бих ти препоръчал да инсталираш rEFInd като зареждащ механизъм - той разпознава автоматично инсталираните ОС, с някои уговорки. Вж. повече за rEFInd

Направи инсталацията през Windows, след което инсталираш SUSE, като през време на инсталацията забрани да сложи GRUB/LILO или каквото там слага вече за лоудър.

A кой е казал, че трябва да е GPT? Освен това то и win7 толкова разбира от GPT.  И прави ралзлика - не твърдя, че е невъзможно да разбира.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A кой е казал, че трябва да е GPT? Освен това то и win7 толкова разбира от GPT.  И прави ралзлика - не твърдя, че е невъзможно да разбира.

Аз не казвам, а гарантирам, че е така - видно е от снимките, че седмицата е сложена на GPT дялова таблица. Следователно и линукс трябва да бъде инсталиран в EFI/GPT режим, а това се постига с описания от мен начин в предишния ми пост.

П.П. За твое сведение имам инсталирана седмица по подобен начин - явно някой разбира повече от теб...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не казвам, а гарантирам, че е така - видно е от снимките, че седмицата е сложена на GPT дялова таблица. Следователно и линукс трябва да бъде инсталиран в EFI/GPT режим, а това се постига с описания от мен начин в предишния ми пост.

П.П. За твое сведение имам инсталирана седмица по подобен начин - явно някой разбира повече от теб...

Как се "превежда" на прост и разбираем език всичко "гарантирано" , ко да се напрай, за да стане инсталацията, пък като стане (ако стане)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно, диска не е GPT, щом има разширен дял. Биоса явно е в UEFI режим, при който може да се използва и MBR и GPT дялове за стартиране. Едното решение е това на EXWOL, а другото е да се преформатира диска в GPT формат като се запазят важните неща преди това. Във втория случай ще трябва да се инсталира отново и Windows-a. За всеки случай е добре boot дяла да е в началото на диска.

Твоето решение може също да работи. Но най-лесното е настройката в биоса.

Редактирано от supervas (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю, нямам нищо против както кажеш :D Не си първия изгарящ от желание да ми обяснява и доказва колко съм тъп. За момента обаче, усилията са ти за тоя дето духа. Много, много отдавна едно съм разбрал и нямам никаква нужда да се доказвам на когото и да било, за каквото и да било, още по-малко пък на теб. Никога не съм се имал за безгрешен и всезнаещ, но който иска се вслушва и има резултати, който не - да се оправя както намери за добре. Та в този ред на мисли, първо се научи да четеш и да разбираш какво съм писал. После поне малко придобий опит и знания и чак тогава се излитай такъв с рогата напред. Щото сега както си тръгнал не е на добре. А молбата ми е да избегваш да ми обясняваш каквото и да било. Ако имаш какво да кажеш, пиши си в темата, а не се обръщай към мен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм целял да те изкарам тъп, а визирах създателите на седмицата, че може би са по-умни, щом позволяват да се ползва и EFI/GPT инсталация, което съм и правил. Дължа извинение на всички, подведени от моя пост за GPT дяловата таблица - явно дялът за възстановяване на системата, предложен от Dell, ме е заблудил, че това е fat партиция на GPT дялова таблица, но съм пропуснал разширения такъв. Подготовката за "Джулая" си казва думата... Предложението за настройка в BIOS на legacy ми се струва най-малкото зло, а като краен вариант - чиста инсталация с формат на диска. Очакваме заинтересованите да реагират.

П.П. Правих няколко редакции на поста - влиянието на "джулая" се усилва и надявам се, ще ми простите грешките... Mea culpa!

Редактирано от vasettoo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тая фрагментация на дялове не бих я изтраял и една секунда. Маха се стомегабайтовият дял за седмѝцата е с три команди му се ребилдва буутсекторът в руут, прави се home да си е в /, пускам legacy от BIOS и всичко е прекрасно. Бих разкарал и Дел утилитито, ама това е според нуждите. Такива неща не използвам и търкам смело.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет. Мерси, много за идеите. Успях, да инсталирам SUSE-то като пренебрегнах едно от предупрежденията (това касаещо label-a). В резултат имах работещо SUSE с bootloader, кохто не засича инсталирания Windows.Поразцъках малко SUSE-то и установих, че не ми допада особено много. После си качих отново доброто старо Ubuntu. С него проблеми при инсталацията нямаше. Но и неговия bootloader не засичаше Windows-а. В този момент, открих наличието на os-prober, който успя да изнамери исталирания Windows и да го добави към Boot опциите. Благодаря отново! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай просто е трябвало да ребилднеш буутлоудъра на Windows. Опитай и Mint с KDE, MATE или Cinnamon или пък Kununtu, доста по-добре е от Unity. Ако използваш него де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че в момента bootloader-а е GRUB. Единственото ми оплакване е, че като избирам коя ОС да заредя малко бавно превключва между различните варианти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tosashi8
      Здравейте , имам проблем със стартиране на уиндоуса на лаптоп леново , изписва
      Check cable connection! 
      PXE-MOF: Exiting Intel PXE ROM.
      No bootable device — insert boot disk and press any key

• от DarkEdge
      Въведение

Една малко позната употреба на HBCD е бързата и безболезнена инсталация на Windows. Това е много полезно в трудни ситуации, когато са необходими допълнителни драйвъри (при компютри с AHCI/SATA контролери) или компютри без оптични устройства, където са налични само USB конектори. Това ръководство ще опише стъпка по стъпка инсталирането на Windows през USB порта с инструмента WinNTSetup от средата на Mini Windows XP.

Забележка: HBCD да се чете като Hiren's Boot CD. Надолу за краткост ще го изписвам като HBCD

Подготовка

Предполага се, че делът, където ще се инсталира Windows е вече форматиран и активен (bootable). Ако започвате с чист диск, използвайте инструмент като Acronis Disk Director (в HBCD), за да създадете дял(ове) на него, да го форматирате и да активирате нужния дял. Ще са ви необходими:

• HBCD C/DVD или iso образ.
      • Windows C/DVD или iso образ.

• Евентуално, ако са необходими някои драйвъри, нужни на системата, но не са включени в инсталационния CD на Windows, като AHCI/SATA драйвъри.

Правим следното:

• Прехвърляме съдържанието на HBCD на USB диск или флаш диск.(Може да се използва и Rufus за създаване на зареждаша флашка с HBCD)
      • Копираме iso образа на Windows инсталационния CD/DVD на същия USB стик. (Този iso файл може да се ползва и от локален дял на компютъра.)
      - може вместо iso файла на Windows, да се копира само папка i386 за Windows XP/2003 или файл install.wim от папка sources за Windows Vista  и по-нова.
      • Копираме нужните драйвъри в папка на същия USB стик. Ако не са нужни драйвъри, пропускаме тази стъпка.

Забележка: Ако зареждате от оптично устройство, използвайте редактор на iso образи като IsoMaster, за да добавите драйвърите в iso образа на HBCD, преди да го запишете на диск. Ако ще инсталирате Windows Vista или по-нова ОС, копирайте само файла install.wim (от папка sources) на инсталационния DVD.

Инсталиране

• Поставете HBCD USB флашката, заредете компютъра от нея и изберете Mini Windows XP (или Mini Windows 7) от менюто. Стартирайте инструмента WinNTSetup, който се намира в менютата за стартиране на програми на HBCD както е показано по-долу(може да се стартира и от локален дял на компютъра):

• Изберете необходимия според инсталацията раздел Windows 2000/XP/2003 (за Windows Vista или по-нова, изберете раздела Windows Vista/7/8/10).

• Щракнете с десен бутон бутона Search в секцията Select location of Windows installation files на този раздел и търсете Windows XP iso образа на USB стика. Ако образът е валиден Windows инсталационен диск, ще се появи етикет показващ версията, сервизния пакет (ако има) и др. от операционната система.

• Щракнете бутона Search в секцията Select location of the Bootdrive и изберете дела, от който Windows ще зарежда. В повечето случай това е делът, на който ще се инсталира и Windows. Така, че изберете същия дял и в секцията Select location of the Installationsdrive. Изберете различен дял, само ако създавате dual boot система. Ако делът не е вече форматиран, щракнете на бутона F и форматирайте според нуждите си (обикновено това е quick NTFS format).

• Ако искате да въведете някои допълнителни настройки, щракнете на бутона Tweaks:

Маркирайте необходимото и затворете прозореца с Х горе в ляво. Ако искате да запазите тези настройки за постоянно натиснете Ctrl+S и запазете някъде ini файла. Тези настройки при следваща употреба се зареждат с Ctrl+L

• Ако имате драйвъри за инсталиране (не инсталатори на драйвъри, а inf/cab файлове за инсталиране на драйвър), идете в секцията Options, отметнете Ad Drivers и укажете местоположението на драйвърите на USB флашката. Оставете останалите настройки както са си, освен ако нямате по-специални изисквания и знаете какво правите.
      Пакет мрежови драйвъри може да изтеглите от driverpacks.net

• Ако искате да запазите реда и буквите на дисковете/дяловете, маркирайте drive letter preassignement.

• Много важно е active boot флагът да е установен правилно. Това се изобразява от индикаторите в дясно - BOOT FLAG. Трябва да е зелен.

Ако е червен (както е горе), преди да продължите, прегледайте по-долу секцията за използване BootICE (който е част от този) за да коригирате този проблем.

• Щракнете Setup и изберете Use bootice.exe, за да обновите boot кода, като е показано по-долу:

Потвърдете с OK, за да започне копирането на инсталационните файлове на твърдия диск.

• Когато WinNTsetup завърши, затворете го, извлечете флашката и рестартирайте компютъра.

Инсталацията ще започне автоматично.

Заключение

Ако на твърдия диск вече има създаден(и) дял(ове) (както е в повечето случаи инсталацията е свързана само с няколко кликвания на мишката и отнема не повече от 10-15 минути за инсталиране Windows XP SP3 на типичен лаптоп. Инструкцията е лесно приспособима за другите Windows ОС или за инсталиране чрез оптично устройство, или от втори твърд диск (дял) и дори за инсталиране на Windows 7 на флашка.

Разпространяваната с Hiren’s версия на WinNTSetup е доста стара. По-нова версия можете да изтеглите от OneDrive За да я използвате с Hiren’s Mini WinXP, трябва да сте я разархивирали на несистемен дял или да обновите WinNTSetup в Hiren’s.

Приложение: Да направим диска зареждащ с помощта на BootICE
      (Забележка: В новите версии на WinNTSetup този инструмент не присъства. За целта трябва да се изтегли архива, съдържащ 32-битов и 64-битов инструменти да се добавят съответните версии - X64 в папка \Tools\x64, X86 съответно в папка \Tools\x86 като отделен инсструмент)

BootICE е инструмент за манипулиране на boot (зареждащия) сектора и е интегриран в WinNTSetup. Може да се използва за инсталиране на MBR, на partition boot record и на флаг за активен дял (boot active flag). Нормално тези неща трябва да са настроени от инструмента за работа с дялове, но инструкциите, дадени по-надолу са за случаите, когато нещо липсва.

В по-старите версии на WinNTSetup BootICE беше интегриран в WinNTSetup
      (Ако искате да ползвате BootICE и с по-новите версии, просто го изтеглете от тук. Разархивирате изтегления архив и от него копирате файла BOOTICEx86.exe на флашката, където е Hiren's BootCD.
      • В по-старите версии на WinNTSetup стартирате BootICE, като кликнете иконката в горния десен ъгъл в основния прозорец WinNTSetup.

Това ще отвори прозореца на BootICE:

• Щракнете на Process MBR и от предоставените възможности, изберете Windows NT 6.x MBR, както е показано по-долу, инсталирайте и затворете.

• Щракнете на Process PBR и от предоставените възможности, изберете NTLDR boot record, както е показано по-долу, install и close. 1

• Щракнете на Parts Manage и от списъка изберете дял, тогава щракнете на Activate и затворете.

• Затворете BootICE, върнете се в WinNTSetup, презаредете зареждащия твърд диск и проверете дали и трите флага са зелени. Тогава може да продължите с инсталирането на Windows от бутона Setup.

Забележка: За да може да се използва този инструмент за инсталиране на Windows 10,  трябва версията му да е не по-ранна от 3.7.9

MSFN Форум на WinNTSetup

Забележка: Програмата може да инсталира Windows To Go за Windows 7 и по нови. Също може да създава, монитира и инсталира ОС във VHD файл.

Добавка по отношение на драйвърите: Ако ще се преинсталира съществуваща инсталация, може с помощта на Double Driver(Programs->Device Drivers->DoubleDriver (Backup)), който също присъства в HBCD, да се извлекат в структурен вид съществуващите в повредената инсталация не-Майкрософт драйвъри. И това е при положение, че няма повредени драйвъри. Така създадената папка с извлечени драйвъри се посочва в WiinNTSetup за инсталиране.
      Може да създадете autounattend файл тук, който да укажете на програмата и да автоматизирате инсталацията (системата няма да изиска от вас въвеждане на име на профила, парола, часова зона и други такива). В сайта от менюто Desktop  се избира за кой Windows ще се генерира файлът.
      Тук за Windows 7
      тук за Windows 8/8.1
      тук за Windows 10
      Конфигурирате, щраквате бутона (Highlight All) натискате Ctrl+C и поставяте в notepad. Записвате като unattend.xml
      Можете да конфигурирате предварително Power Options batch файл, с който с едно щракване на мишката да конфигурирате управлението на захранването при първо стартиране на системата след завършване на инсталацията.
      Тук за Windows 7
      Тук за Windows 8/8.1
      Тук за Windows 10
      Конфигурирате, щраквате бутона (Highlight All) натискате Ctrl+C и поставяте в notepad. Записвате като power.bat
      Можете да конфигурирате предварително и Windows Features:
      Конфигурирате, щраквате бутона (Highlight All) натискате Ctrl+C и поставяте в notepad. Записвате като features.bat
      Можете да конфигурирате предварително и Windows Services
      Тук за Windows 7
      Тук за Windows 8/8.1
      Тук за Windows 10
      Конфигурирате, щраквате бутона (Highlight All) натискате Ctrl+C и поставяте в notepad. Записвате като services.bat
      Тези файлове могат автоматично да бъдат стартирани, ако се поставят в папка със следната структура:

В същата папка създавате задължително и файла setupcomplete.bat, от който или стартирате горните файлове или копирате съдържанието им в него.
      Или добавяте в unattend.xml в секцията <FirstLogonCommands></FirstLogonCommands> сегмента, маркиран по-долу в червено. Останалите записи при желание също могат да се вмъкнат/ползват, ако решите, че са ви полезни (имат кратки описания на функционалността им.

В WinNTSetup, когато завършите с описаните по-горе и във видеото операции и щракнете бутон Setup, ще се появи прозорец, в който има линк $ОЕМ$ (на 2:18 минута във видеото). Кликвате на него и посочвате тази папка $ОЕМ$ (папка, използвана за автоматично добнавяне на папки/файлове в Windows диска - подпапка $$ копира съдържанието си в %windir% папката, а подпапка $1 - в C:\). И продължавате с инсталирането.

• от RagnerBG
      Последните дни си играя с някои мултимедийни функции на приложенията в Linux и специално при тези два браузъра (Firefox, Chromium), но предполагам, че така е и в Opera-та, забелязах, че използването на хардуерно ускорение през видеокартата (OpenGL под Linux) е забранено по-подразбиране, специално за Linux платформа. Нека не им позволим да ни цакат с топла бира, поне докато има възможности за правилните настройки.
      За Firefox нещата са лесни. Ако съдим по-това - Blocklisting/Blocked Graphics Drivers, всичко изглежда чист алтруизъм - забранили са определени видео драйвери (затворени предимно), които били потенциален риск. Въпреки, че те са същият риск и за Windows платформата, но както бяха обещали преди, от версия 57 там вече ускорението е активирано по-подразбиране. Под Linux също е активирано ускорението по-подразбиране, но само за WebGL. Точно така - това, заради което беше целият шум и забрана на ускорението в старите версии, защото имало риск за сигурността. А рендерирането на енджинът, което би донесло по-пъргава работа на браузърът, е забранено по-подразбиране без никакво обяснение и причина - "GL layers acceleration is not yet enabled by default (see bug 594876)" (бъгът, всъщност е молба за активирането му). Както и да е.
      Разрешаването става сравнително лесно - about:config, търси се - layers.acceleration.force-enabled и се разрешава (двоен клик). Рестартира се браузърът и се проверява какво е положението в about:support (Menu-Help-Troubleshooting Information):

В ляво е преди активирането (Basic), в дясно след (OpenGL). Би трябвало да забележите по-пъргава работа на браузърът, особено на лаптопи и по-стари машини.
      Забележка: Това няма да се отрази на натоварването в сайтове като youtube.com, ако видеокартата ви не е по-ново поколение, което поддържа webm/vp9 хардуерно ускорение, вече h264 не важи, благодарение на google.

И като споменахме google, ако при Mozilla може и да има съмнение, че са орязали функциите под Linux за да имитират по-бърза работа под Windows и да речем има някаква случайност, или неизчистени бъгове. То нека да видим какви стъпки са ни нужни за активирането на същото това ускорение под Linux за Chromium (Chrome). Първо проверяваме какво е текущото положение като пишем в адресната лента - chrome://gpu :

Забележете накрая - "decode is unavailable on Linux", красота нали ? I don't think so. Тук пак става дума за някакво рязане на драйвери и модели видеокарти, освен за рязане на Linux като цяло, така положение е възможно да го заварите и в Windows, ако сте с определена видеокарта (по-стар модел) и описаните стъпки (повечето) важат и за там също. За да заобиколим ограничението за платформа и хардуер отиваме на chrome://flags, търсим настройките - Override software rendering list и GPU rasterization разрешаваме ги и рестартираме браузърът:

Интересен е и този раздел:

Това ще си остане така, независимо какво правим, ако видеокартата ви не поддържа webm/vp9 ускорение, както писах и за лисицата горе. След рестартиране, положението в chrome://gpu би трябвало да е такова:

Изглежда по-добре, но не е. На практика още нищо не работи. Ако скролнете надолу, ще забележите и още една интересна функция:
      Compositor Information - Tile Update Mode    One-copy
      За директен достъп до видеопаметта ни е нужно Zero-copy. Освен това в chrome://flags няма настройка, с която да активираме Native GpuMemoryBuffers, но има друг начин да ги форсираме с използване на командни параметри. Палим конзолата и стартираме браузърът така:
      chromium --enable-zero-copy --enable-native-gpu-memory-buffers Тези параметри (--enable-zero-copy --enable-native-gpu-memory-buffers) можем да ги добавими на краят на стартерите/линковете след пътят до бинарито, така че ще се стартира така и от там. Иии най вероятно ще видим следното съобщение в конзолата (ако не - добре, игнорирайте следващите няколко изречения):
      ERROR:browser_gpu_channel_host_factory.cc(107)] Failed to launch GPU process И въпреки, че в настройките всичко ще свети в зелено, това е индикация, че пак нищо не работи. Тоест, гадовете от google не се предават, каквото и да направим пак ще намерят начин да ни изключат хардуерното ускорение. Е, почти. Това, което трябва да направим е да изпълним следното в терминала:
      export BROWSER=google-chrome С "echo $BROWSER" можем да проверим каква е стойността. Преди командата трябва да е празно, след нея - google-chrome. За да запазим променливата и след рестартиране, горният ред се добавяна краят на .bashrc в домашната директория, или /etc/environment за цялата система:
      nano .bashrc sudo nano /etc/environment Вече грешката в конзолата трябва да е изчезнала, а chrome://gpu да изглежда така:

А Compositor Information ще изглежда така:
      Compositor Information - Tile Update Mode    Zero-copy
      Сега вече всичко би трябвало да работи.
    • от Alexandar1115
      Здравейте! Втори ден имам доста досаден проблем с първото ми зглобено PC. Всичко тръгна като по вода след пускането(и аз не знам как), вкарах диска за Windows 7 и изведнъж както влиза в инсталацията мишката и клавиатурата спират. След това сложих SSD-то на друг компютър да си го кача. Но сега след като се пусне компютъра спират отново
      Дъно: ASUS Prime B350M-A.                      Windows: 7 Ultimate 64
      1.В BIOS работят перфектно
      2. USB Legacy е активирано както и всички USB портове
      3. Включвах ги на различни места, както 2 и 3 USB port 
      4. Компютъра няма никакви драйвъри на него защото няма как да ги инсталирам
      5. Не разполагам с мишка и клавиатура PS/2 слот
      Как да реша проблема или поне идея как да си инсталирам драйвърите за дъното и предполагам ще тръгнат след това?
    • от Тъп Но Грозен
      Здравейте колеги, имам нужда от вашата помощ. Става въпрос за преинсталирането на windows7. Имам си boot флашка, с която всеки път си преинсталирам компютъра, обаче сега имам доста странен проблем. Когато вляза в boot менюто и дам boot да се изпълни през плашката, не ме вкарва в boot менюто да избера къде да се инсталира windowsa и съответно да изтрия дяла с старият windows, а директно ме праща от мястото директно на инслирането на windowsa, с 2 думи се пропуска 1 стъпка.

Моля за помощ, че подобно нещо до момента не ми се е случвало.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.