Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Реших да си взема таблет, но не мога да избера какъв точно. Спрях се на таблет "Тошиба", но не знам надеждна ли тази марка за таблети. Прочетох характеристиките на таблета и мисля че изглежда добре. До колкото разбрах двата минуса на таблета са били че камерата не правела много хубави снимки. Макар че за 2-мегапикселова камера, не очаквам нещо смайващо. За мен е достатъчно че има изобщо предна и задна камера. А не толкова мегапикселите. Друг минус на таблета, бил недостатъчния контраст на изображенията или нещо такова. Но като отрицателни черти само тези две неща намерих. Иначе като цяло, видях все положителни коментари за таблета. Таблета е : Toshiba WT7-C-100. Наистина ми изглежда много добре, но все пак реших да пиша тук. Моля ако имате опит с други марки споделете. 

Съжалявам ако не е за правилния раздел на форума темата. Самия форум, е много обширен и има всякаква информация и малко се пообърках. Разбира се това не е оправдание. Ако трябва нека да бъде преместена.

Редактирано от technology38 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

RudeBoy    9559

Toshiba е измислена марка, като говорим за таблети. Вземи си Asus, Acer или Samsung.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва ми нещо до максимум 230 лв. Да става за скайп, за браузване в интернет, за играене на тежички игри (1-2 GB), за уърд документи, ексел таблици и пауърпойнт презентации, за слушане на музика. Знам че са доста изискванията, но таблета е по-удобен и мобилен. Таблетите на Самсунг са много хубави, но не знам защо винаги са ми изглеждали скъпички. Остават като марки Асус и Ейсър. Много ще съм ви благодарен, ако ми предложите някакви хубави таблети от марките Асус и Ейсър. Дори и да не е застъпено, всяко от изискванията по-горе.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Person    279

Не си упоменал с каква ОС го искаш, но за тези пари можеш да вземеш само Андроид. Виж тук харесваните от теб колко струват: http://tablet.bg/tablets-all, а после ще дискотираме определен модел....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Както написах в първия пост най ми харесва "Тошиба". Но пък ето че не били добри от към таблети както RudeBoy се e изразил по-горе. Освен това посочената Тошиба е с Уиндоус. А там има по-малко приложения.  Мисълта ми е ако взема таблет с Уиндоус и влезна в Windows Store/Мarket или там каквото беше и потърся някое приложение което да го няма там, мога ли през браузъра на таблета да влезна в Гугъл Плей и да сваля исканото от мен (безплатно) приложение, без да ми се налага да плащам каквото и да било за всичко това.

Таблетите на които се спрях са:

1. Prestigio MultiPad Color 7.0 3G

2. Asus MemoPad 7

3. Toshiba Encore mini WT7-C-100 - този с Уиндоус

4. Lenovo Tab 2 A7-30

5. Acer Iconia One 7 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    techmaniac    11069

От Play Store можете да сваляте приложения с Android устройство, с Windows - едва ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9559

Мисълта ми е ако взема таблет с Уиндоус и влезна в Windows Store/Мarket или там каквото беше и потърся някое приложение което да го няма там, мога ли през браузъра на таблета да влезна в Гугъл Плей и да сваля исканото от мен (безплатно) приложение, без да ми се налага да плащам каквото и да било за всичко това.

Таблетите на които се спрях са:

1. Prestigio MultiPad Color 7.0 3G

2. Asus MemoPad 7

3. Toshiba Encore mini WT7-C-100 - този с Уиндоус

4. Lenovo Tab 2 A7-30

5. Acer Iconia One 7 

Това няма как да стане. Приложенията в Google Play не са съвместими с Windows. Но пък на Android няма да ползваш Word, Excel, PowerPoint, ще трябва да търсиш аналози.

Принципно нямам нищо против таблетите с Windows, но за да вървят добре, трябва да са доста мощни. Което изключва цени около 230 лв. Играл съм си с гореспоменатата Toshiba, пълна мъка е. Дисплеят е ужасен.

Prestigio са едни от най-големите боклуци на пазара, заедно с Diva, Privileg, и други подобни. От трите останали избирай между Asus и Acer.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    NNNNIKKKK    1274

Личното ми мнение е да не си взимаш таблет с Уиндоус. Преди година купих два доста скъпи екземпляра за мен и дъщеря ми acer iconia w510 и Lenovo и дата с Уиндоус. Мисля, че напраих огромна грешка. Андроид-а специално за таблет, според мен е доста по-добър. Има много по -голям избор от приложения и съответно възможности. Уърда и Ексела не са проблем- в Андроид плей има доста добри аналози.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/tablet-lg-g-pad-7-s-procesor-cortex-a7-quad-core-1-2-ghz-7-0-ips-1gb-ram-8gb-wi-fi-bluetooth-gps-android-4-4-kitkat-bjal-lgv400-aromwh/pd/D29WRBBBM/

Ето я и моята препоръка. Таблет, достатъчно мощен, от доказала се с годините марка. Андроид и стилен дизайн. Надхвърля цената, която се посочил с 20 лв., но си заслужава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    vddvdd    40

Като притежател на таблет Prestigio, макар и друг модел мога да кажа "Бягай далеч от тях!".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А чуеш ли марка EBoda даже не се и замисляй, отписвай го! 2 седмици работа и до там беше, започна да си решава сам какво да прави. Е, какво мислиш за LG-то в по-горния ми пост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9559

Е, какво мислиш за LG-то в по-горния ми пост?

Има само 8GB RAM, от които около половината е заета от ОС. Останалата част бързо ще му отеснее, като почне да инсталира много приложения.

За същите пари може да се намери Asus с 16 GB.

Иначе LG-тата са горе-долу читави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре тогава бихте ли ме насочили към Асус със 16 GB. От всичко споменато, най-вече ще го ползвам за тежки игри (1-2 GB), браузване в интернет и скайп. Ако знаете някакъв хубав таблет, Асус с 16 GB за до 230 лв ще съм благодарен, ако ме насочите. Дори и да надвишава с 10-20 лв. посочената сума това не е фрапиращо. Иначе намерих посочения LG изглежда много хубав. Намерих го за 220 чисто нов, но забравих сайта. Е, винаги може да се вземе една карта памет, 8 GB и пак да стане номера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9559

Ето ти пример .

Номерът с картата памет става, но само да си слагаш на нея разни данни - снимки, музика, филми. Не можеш да инсталираш на нея приложения (е, може, но това е отделна тема).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Azhen    803

Добър ден.Какво ще кажеш за този тук:

http://tablet.bg/tablets-asus-MeMO_Pad_7_ME176C-b16

Лично аз имам Asus Memopad HD 7 , този е сходен модел но доста по-добър , като цяло съм много доволен от моя , стана почти 3 години откакто го купих.Аз лично съм го "скъсвал" от игри и съм много доволен от батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Супер е, изглежда много хубав в това синьо. Погледнах и клипчето и щом Аsphalt 8 тръгва, какво повече да се желае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Azhen    803

Дал съм линк към същия модел, но с 26 лв по-евтин :) .

Да видях , написа го преди мен , та аз просто посочих модела , цената вече където е най-изгодно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прегледах навсякъде където има за този Асус. Много ми харесва и като дизайн е изчистен. И параметрите са му супер. Това ще да е таблета който търся. Само че видях, че RudeBoy е дал линк към същия таблет в Технополис. Черен и по-евтин но като цъкна на линка пише че е изчерпан онлайн. Като дам на наличност по магазини изписва, че е наличен само в Технополис София. Тоест щом като е изчерпан онлайн, ако се разкарам до Технополиса в София, възможно ли е и там да не е наличен на място като отида? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Person    279

Прегледах навсякъде където има за този Асус. Много ми харесва и като дизайн е изчистен. И параметрите са му супер. Това ще да е таблета който търся. Само че видях, че RudeBoy е дал линк към същия таблет в Технополис. Черен и по-евтин но като цъкна на линка пише че е изчерпан онлайн. Като дам на наличност по магазини изписва, че е наличен само в Технополис София. Тоест щом като е изчерпан онлайн, ако се разкарам до Технополиса в София, възможно ли е и там да не е наличен на място като отида?

Поръчай го онлайн ще ти бъде доставено хем имаш и отстъпка........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Пaчo    1326

Да кажа за word/excel/powerpoint - не разчитай да можеш да работиш на таблет с такива програми. Вече 4 години опитвам, и максимумът ми е да мога да отворя файловете и д аги разгледам. Таблетът не става за продуктивна работа, той е с ориентация за пасивни потребители, тоест, за консуматори на услуги.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9559

Като дам на наличност по магазини изписва, че е наличен само в Технополис София. Тоест щом като е изчерпан онлайн, ако се разкарам до Технополиса в София, възможно ли е и там да не е наличен на място като отида? 

Ако ти е близо, отиди. "Не е наличен онлайн" означава, че са останали малко бройки. Тъкмо ще го видиш на място, може и да е бил изложен за мостра.

По принцип сайтът е вързан с програмата за наличностите, и би трябвало написаното да отговаря на истината. Но са възможни разминавания понякога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за всичко което написахте и ми разяснихте до тук. Имам само 2 последни въпроса, преди да пристъпя към окончателното закупуване на таблета. Четох в едно ревю, че при пълен заряд на батерията, тя би трябвало да издържи поне 9 часа при сърфиране, гледане на видео и играене на игри. Но под ревюто имаше няколко оплаквания, в коментари, че всъщност батерията не издържала толкова колкото било посочено. И падала бързо. Но пишеше, че това се случвало ако инсталираш прекалено много приложения и не гледаш кое приложение дърпа от батерията. В друго ревю пък бе споменато, че скоростта на Wi-Fi била ниска.

Забравих само да попитам каква е основната разлика между този модел Асус: http://tablet.bg/tablets-asus-MeMO_Pad_7_ME176C-b16и ето този модел Асус: http://www.technopolis.bg/bg/Tablets/Tablet-ASUS-MEMOPAD-ME176CX-BLACK-16GB/p/514403 .

Освен в цената и цвета не виждам друга разлика. И все пак главния въпрос, кой от двата модела, е по-добър?

Редактирано от technology38 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Person    279

'technology38' по-добре отиди до Технополис хем да го видиш визуално, а и техните служители са много добре подготвени. За батерията - след като купиш таблета (без значение от къде), след като отвориш кашона първата ти работа е да заредиш батерията до 100% , това е много важно за живота и. Късмет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Azhen    803

Благодаря ви много за всичко което написахте и ми разяснихте до тук. Имам само 2 последни въпроса, преди да пристъпя към окончателното закупуване на таблета. Четох в едно ревю, че при пълен заряд на батерията, тя би трябвало да издържи поне 9 часа при сърфиране, гледане на видео и играене на игри. Но под ревюто имаше няколко оплаквания, в коментари, че всъщност батерията не издържала толкова колкото било посочено. И падала бързо. Но пишеше, че това се случвало ако инсталираш прекалено много приложения и не гледаш кое приложение дърпа от батерията. В друго ревю пък бе споменато, че скоростта на Wi-Fi била ниска.

Забравих само да попитам каква е основната разлика между този модел Асус: http://tablet.bg/tablets-asus-MeMO_Pad_7_ME176C-b16и ето този модел Асус: http://www.technopolis.bg/bg/Tablets/Tablet-ASUS-MEMOPAD-ME176CX-BLACK-16GB/p/514403 .

Освен в цената и цвета не виждам друга разлика. И все пак главния въпрос, кой от двата модела, е по-добър?

Батерията при сърфиране ,само сърфиране е напълно нормално да издържи 9 часа , но това зависи от неща като яркост на дисплея и кое приложение ползваш за сърфиране , при гледане на филми е естесвено по-малко а при играене още по-малко.Моя ME173X издържа около 4-5 часа когато играя но пак зависи какво е защото от игра до игра има разлика.За Wi-Fi нямам идея при този модел как е.

Разлика между тези 2 модела няма , освен това че се продават от различни магазини и различна цена , може би едните го предлагат в повече цветове и заради това е по-висока цената им , а може и да е просто стара цена.

Редактирано от Azhen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.