Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! преди седмица си купих лед телевизор LG 42LB730V от техномаркет и сега съм разочарован от избора си първото ,което е ми дава грешка при свързване с безжичната връзка "мрежова грешка (3) dns не може да бъде намерен'' какви ли не неща опитах ,но няма резултат ,рутера е tp - link лаптопа е свързан към него ,но телевизора не ще от какво може да е проблема ?? с кабел без проблем се свързва и когато си пуснах един филм и установих друг проблем след няколко минути прекъсва и ми показва грешка недостатъчно място на диска . Другият проблем е,че 3д - то изобщо му няма пускам 3д филм от телевизора слагам очилата настройвам всичко точно и напълно нищо 

на какво се дължи тези проблеми ако някой ми помогне ще съм му много благодарен , може би съм попаднал в дефектен телевизор ?? има ли шанс ?? 

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямаш ли право да го върнеш и да си закупиш един телевизор - например панасоник ? 

Тия боклуци с тая ОС дори и толкова мудно работят , че изобщо не е за моите нерви  :)

Все пак - провери , имаш право да го смениш .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямаш ли право да го върнеш и да си закупиш един телевизор - например панасоник ? 

Тия боклуци с тая ОС дори и толкова мудно работят , че изобщо не е за моите нерви  :)

Все пак - провери , имаш право да го смениш .

Подкрепям. Дъртите телевизори които не са смарт, но пак са плоски, могат да ти пуснат един филм нормално през usb входа.

Здравейте ! преди седмица си купих лед телевизор LG 42LB730V от техномаркет и сега съм разочарован от избора си първото ,което е ми дава грешка при свързване с безжичната връзка "мрежова грешка (3) dns не може да бъде намерен'' какви ли не неща опитах ,но няма резултат ,рутера е tp - link лаптопа е свързан към него ,но телевизора не ще от какво може да е проблема ?? с кабел без проблем се свързва и когато си пуснах един филм и установих друг проблем след няколко минути прекъсва и ми показва грешка недостатъчно място на диска . Другият проблем е,че 3д - то изобщо му няма пускам 3д филм от телевизора слагам очилата настройвам всичко точно и напълно нищо 

на какво се дължи тези проблеми ако някой ми помогне ще съм му много благодарен , може би съм попаднал в дефектен телевизор ?? има ли шанс ?? 

Поздрави !

Отиваш с гаранцията в ръка заедно с телевизора в техномаркет, а ако ти се правят на интересни, ще настояваш да говориш с оправителя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Би трябвало да не ти направят проблем при връщането. Ако го направят, обясни им, че има бъгове, които не можеш да отстраниш. А иначе каква е сумата, която си платил за телевизора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Телевизора купих на лизинг за 6 - месеца по 200 лева на месец ,много хора ми изказаха много хубави мнения за този телевизор и аз избрах него , но съм потресен от тези три проблема ,а относно 3д - то абсолютно го няма едни приятел ме посъветва ,че е трябвало един 3д плеър без този плеър не е работело ,а иначе 3д - то е с пасивни очила 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам, как си мислят другите, че ще го върнеш този телевизор и ще вземеш друг модел. Това да не ви е тестване в къщи за седмица и ако не му допадне да го замени с друг модел. :mad:  Има писан договор за лизинг. Тв-то е в гаранция и ако покаже дефект ще го пратят от магазина в сервиз. До 30 дена трябва да му го върнат поправен. Аз минах вече по неговият път и трябва да ви уведомя, че телевизора може да ходи на ремонт, неограничен брой пъти в период на гаранция за един и същ дефект. Ако се стигне до замяна на телевизора, ще му дадат същият модел като неговият. Има вариант да боравиш грешно с телевизора. Много хора не са успели да си пуснат 3D от първият път. Виждам, че твоят телевизор може да конвертира от 2 във 3D. И това ли не става? Разгледай менюто за картина. Потърси там някъде опцията Just Scan (1:1 Pixel Matching) 0% OverScan . Сложи го на нула и опитай пак.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам, как си мислят другите, че ще го върнеш този телевизор и ще вземеш друг модел. Това да не ви е тестване в къщи за седмица и ако не му допадне да го замени с друг модел. :mad:  Има писан договор за лизинг. Тв-то е в гаранция и ако покаже дефект ще го пратят от магазина в сервиз. До 30 дена трябва да му го върнат поправен. Аз минах вече по неговият път и трябва да ви уведомя, че телевизора може да ходи на ремонт, неограничен брой пъти в период на гаранция за един и същ дефект. Ако се стигне до замяна на телевизора, ще му дадат същият модел като неговият. Има вариант да боравиш грешно с телевизора. Много хора не са успели да си пуснат 3D от първият път. Виждам, че твоят телевизор може да конвертира от 2 във 3D. И това ли не става? Разгледай менюто за картина. Потърси там някъде опцията Just Scan (1:1 Pixel Matching) 0% OverScan . Сложи го на нула и опитай пак.

А ако няма същият наличен модел му връщат сумата или му дават модел със сходна цена и характеристики. (като естествено ако е по-скъп той си доплаща)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

благодаря за коментарите ,а 3д плеър нещо трябва ли за гледане на 3д аз попринцип настройвам после слагам очилата и от магазина има безплатни 3д филми опитвам да гледам ама само размазана картинка нищо повече на какво се дължи ?? очаквам още мнения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да направиш няколко експеримента

1.Щом като с кабел интернета ти работи пусни си някой 3D клип от youtube и виж дали ще ти работи.

2.Имаш проблеми с WI-Fi махни защитата на на безжичния интернет или пробвай различна криптация на защитата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

благодаря за коментарите ,а 3д плеър нещо трябва ли за гледане на 3д аз попринцип настройвам после слагам очилата и от магазина има безплатни 3д филми опитвам да гледам ама само размазана картинка нищо повече на какво се дължи ?? очаквам още мнения

Не ти трябва плеар. Можеш да пускаш филма от компютър през HDMI кабел или от флашка бодната в тв-то. Не обърнах внимание на какъв ъгъл на виждане има. Опитай да го погледнеш под него и плавно да се изправиш над него. Друг вариант е от дистанционното да обърнеш каналите на ляв-десен и десен ляв. При пасивните очила това е от значение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

всичко направих няма ефект други идеи ???

Носиш го в магазина. Там обикновено имат възможност да го свържат с wi-fi и да пуснат един 3D филм за проба. Или ще го вземат гаранционно или покрай тях ще разбереш как се свързва и пуска филма.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от achkoto
        Здравейте,
        Знам че в нета въпросът е задаван страшно много пъти но явно нещо изпускам, защото отговорите на моя въпрос са основно или не става или обнови си драйверите. Драйверите ги обнових, а да не става?!? Е как става?
        Проблемът е че искам да използвам лаптопът си, който има ХДМИ да пуска филми на телевизор, но от лаптопа излизат само 2 аудио канала. Като отворя Sound devices ми показва телевизорът Sony, който може да бъде конфигуриран само като стерео и още 2 хдми аут устройства, които показва като несвързани. Телевизорът ми има оптичен изход, който свързвам към стар ресийвър и когата пусна филм от флашка, закачена за телевизора, получавам 5.1 сигнал в ресийвъра и всичко е 6. Обаче ми се иска да гледам директно от лаптопа, а не от флашки. Като пускам от лаптопа получавам само стерео сигнал в ресийвъра.
        Гледах из нета и реших, че телевизорът не позволява да му вкараш повече от 2 канала звук по хдми. Щото нали си има само 2 говорителчета в него. И е направен да свържеш първо хдми ресийвър към лаптопа и от ресийвъра още една връзка към телевизора. Т.е. целия сигнал минава първо през ресийвъра. Понеже нямам хдми ресийвър си закупих едно устройство което разделя сигнала на хдми и оптичен. Т.е. има един hdmi in, hdmi out и optical out за ресийвъра. Проблемът с това устройство, че не ми изкара никакъв сигнал по оптиката. Червената светлина я има, но ресийвърът не получава сигнал. Може устройството да е скапано или аз въобще да не съм на прав път...

Видеото на лаптопа е интел ХД3000, но закачах и за настолния и работата е същата. Единствено показва повече несвързани hdmi out устройства в sound devices ама картата на настолния има 2 хдми-а.
      • от Bat_Koki
        Здравейте на всички.Имам проблем с телевизор Sony Bravia модел KD-49X8309C.Телевизора е с операционна система андроид, но не съм сигурен за кой точно.Проблема е, че постоянно ми изписва "за съжаление DirectSetting спря" и каквото и да му пусна постоянно спира.Клиповете в нета насичат,немога да си пусна филм през флашка всичко спира.Може ли някой да помогне.Благодаря Ви.
      • от peekmemf
        Здравейте, ще си купувам телевизор в близките дни и бих искал да ви помоля за съвет. Бюджетът ми е 700 лева.За сега съм си харесал тези двата и бих искал да ми кажете каква е разликата освен в големината на екрана и кой според вас е по-добър. Eто го единия https://ele.bg/tvs-samsung-5102-UE40K5102AKXBT , а ето го и другия http://www.emag.bg/televizor-led-star-light-50-127-sm-full-hd-50dm5000/pd/DW5V12BBM/ Може да предлагате и други телевизори, но до 700 лева, защото толкова ми е бюджета. Благодапя предварително!
      • от b3s7ch0
        Здравейте,
        накратко ситуацията ми е следната. Искам да си взема нов телевизор и разполагам с едно единствено място, на което да го поставя, тъй като не живея в собствен апарамент и дупченето на стените за закачване на телевизора ми е забранено. Мястото, на което трябва да го поставя е шкаф, който е с широчина точно 73,6см. , а телевизорът, който съм харесал е 73.5 см http://www.plesio.bg/televizori-c-69980053/turbo-x-led-tv-txv-3240fh-32-full-hd-p-317060.html. От тук възниква въпросът, вредно ли е за самия телевизор, ако от двете страни има някакъв допир със стените на шкафа? Става въпрос единствено за двете страни, отзад има предостатъчно място, поне 20-30 см. Аз ще се опитам да оставя поне някакво минимално разстояние, но в тоя 1 мм разлика, който се получава, не знам до колко ще мога.
      • от ajibas
        Значи купих универсално дистанционно Diva RC-112E за телевиора ми,стар Самсунг защото кучето дъвчеше дистанционното и сега не може да се изключва ТВ-то от него.Та за това си казах взимам най-евтиното универсално дистанционно за да може ако го издъвче и него поне да не съм дал 25-35 лв. за някъкво гъзарско дистанционно Philips а взех някъкъв див китаец "Diva"!Та следвам аз стъпките за настройване на дистанционното,свети лапичката на дистанционното,свети и диода на телевизора като натискам Diva-та обаче дотам ,не прави това което натискам само отчита че си натискам!Някъкви идеи как да го докарам и да прави това което искам!?Инструкциите са за 4 вида свързване,ама аз си мисля че вече е свързано щом комуникира с ТВ-то и свети диода на телевизора като цъкам това тъпо дистанционно!Батериите са му чисто нови Дюрасели струващи колкото половината дистанционно ама пак не ще!В три от четирите вида свързване пише да настроя телевизора да бъде контролиран ей това ако знам как да стане!?Цитирам от книжката дословно "Manually turn on the appliance to be controlled..."
        Само отзаде на дистанционното има едно друго упътване според което трябва да натисна устройството което искам да управлявам демек тв,двд и тн. Та натискам ТВ VOL+ И CH+ въвеждам кода от книжката за Самсунг 003 и дистанционното комуникира с телевизора защото както казах свети и телевизора като го натискам това дистанционно ама не прави каквото се натиска,само отразява че се натиска нещо!
        Някой да е настройвал такъв боклук и да има спомен как става магията ,че сега всеки път трябва да ставам да го спирам от копчето или да го настройвам да заспива!?
        Ще приложа и инструкциите дано някой ги разбере по-добре от мен и разбере къде бъркам!

П.С. :Оправих се момчета,ако някой има същото дистанционно и същия проблем да ми пише ще му спестя мъката,админа може да заключи темата!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.