Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

th3n3x7    0

Според вас коя е най-добрата специалност от тези 6 и защо :)

1.Международни икономически отношения

2.Туризъм

3.Бизнес икономика с английски език

4.Бизнес икономика

5.Икономика и търговия

6.Индустриален бизнес и предприемачество

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

RJ45    246

Според мен зависи каква е целта ти и какво искаш да постигнеш. Гледай какви дисциплини се изучават и виж дали удовлетворяват нуждите ти. Ако влизаш само за диплома и студентски живот, може би туризъм е добре, защото е по-лесно смилаем материала и после евентуално ще можеш да си намираш работа по хотелите.

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Razumceto    23

Международни икономически отношения. Като се учи,да има за какво да се прекарват безсънни нощи и стрес.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hlevoust    13916

Няма добри и лоши специалности, важно е ти какво точно искаш. Във всички изброени има хляб, но питанката е дали искаш да научиш нещо или просто ти трябва диплома. Ако е второто - вече на всяка керемидка има висше икономическо училище, ако е първото - икономика се учи точно на 3 места в България, не е нужно да се изброяват, всеки ги знае.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    th3n3x7    0

а какво мислите за Международни икономически отношения ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hlevoust    13916

Добра специалност, стига да съумееш да извлечеш позитивите ѝ. Дава добри възможности, особено ако не си мислиш, че мигом ще те назначат поне за началник отдел в МВнР. 

Като цяло е най-обобщаваща от 6-те изброени, другите принципно са по-тясно специализирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Още един глас за Международни икономически отношения. В СУ-то, нали? А и без шестото, другите се покриват от МИО-то, само дето те "подковават" в езиково отношение и в други направления по-добре. Шестото звучи леко ала-бала... като френски език и предучилищна педагогика (lol)... МИО-то е супер трудна специалност, но с труд и малко късмет отваря много врати.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Която и специалност от тези да следваш, ще имаш само повърхностни знания. Кажи точно с какво искаш да се занимаваш, защото в момента не си ориентиран. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

чакам още мнения :D

А аз чакам да видя с какво точно искаш да се занимаваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Black Power    3696

Чакаш още отговори!!!! Ми, поразрови се в сайтовете предлагащи работа и виж, кои са най - търсените специалисти към този момент. Предложенията в твоя списък, не са сред най - актуалните! Не ставай студент на всяка цена и добре обмисили ситуацията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hlevoust    13916

чакам още мнения :D

Че за кога ги чакаш, кандидат-студентската кампания отдавна върви, та и приключва вече. Ти идната година ли ще кандидатстваш? 

Не е лесно да се ориентира човек какво да учи, имайки предвид пазарното търсене към момента - все пак говорим за ценз, който ще бъде получен след минимум 4 години. Вярно е, че в икономическите специалности промените не са с ритъма на техническите, където промените са много по-динамични, но ако наистина имаш желание да научиш нещо, а не само да вземеш диплома, не би следвало да имаш кой знае какви проблеми с намирането на работа след време, не и ако чакаш някой да дойде у вас и да ти поднесе оферта на крака.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.