Премини към съдържанието
quickJO

Мнение за комплект Спалня от Виденов

Препоръчан отговор

quickJO    13916

Здравейте,

трябва ми мнение за следната оферта: Спален комплект Надежда + матрак 164/190.

Включва:

легло

еднолицев матрак

гардероб

скрин

нощни шкафчета(2 бр.)

огледало

Цената на всичкото е 499 лева, без сглобяване, качване и разните подобни...

Матрака бил "Лео Класик" - не знам какъв е... Ама бил еднолицев (не ме притеснява това особено).

Някакви мнения, първо - естетически от дамите.

След това - ако някой е поръчвал от Виденов да каже как е качеството, силни, слаби страни?

Самата оферта е белязана, че изтича след 2 дни, промоцията била 29%. Тааа, малко съм "на зор" за коментари, че много малко време имам да решавам...

Поздрави и лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това определено е бюджетно решение. Мебелите на Виденов са елементарни и доста некачествени. Казвам ти го от първа ръка, без да уточнявам защо. За тези пари, ми е трудно да си представя какъв ще е матрака, но на дали ще е много удобен. Аз съм на мнението, че за спалня се инвестира смело, особено за матрак. Огромно значение има  :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue_Hulk    226

Родителите ми си поръчаха един диван от Виденов и хич не съм доволен от качеството, а дадоха 700лв  :mad:

Друго поръчах си секция пак от Виденов, отне ми скапаните 2 дни да го сглобя, защото съм на работа и имах малко време за я сглобя, точно стигнах на финала и се изненадах, че едната врата е с друг цвят, наложи се да я върна и да ми пратят правилната, обаче те пак ми донесоха същият цвят   :eek:  и чак на третия път ми донесоха правилната.

Ако питаш мен, не съм много доволен от Виденов.

Редактирано от Hellioob (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AlkatrazBG    4515

То е ясно ,че за тая сума няма да си купиш спалня от масив :) Хората ти дават 2 години гаранция и ако някоя вечер паднеш докато спиш ще дойдат да ти я от ремонтират или сменят. Днес ми докараха  един диван  и още  седи  опакован ама ще видим за 250 лева какво са ми продали  в последствие.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    1Force1    4389

Стъни, не е за големи хора това. Ако легнеш на това внимателно, може да и не се схлупи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15418

Споделям мнението на колегата. Качеството особено на матрака е важно за теб. А и не само то. Наистина посредствен модел. Мой познат си купи, може би съвсем същият и е много недоволен. Само за сглобката са му вземали 120 лева в къщи, когато му предложих да я сглобим двамата с него и да похарчим 10 лева за биричка. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    quickJO    13916

Благодаря за мненията. Същото го споделя личен мой приятел.

С друго впечатление бях останал от Виденов... Но само виртуално...

p.s.

Добре, предложете ми спалня, може и не цял комплект, но поне легло от където си заслужава. Матрака може да е отделно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Nemeria    1680

Аз предлагам матрака да е ТЕД  https://ted.bg/bg/products/promotions. Останалото е въпрос на вкус, размери, цена.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AlkatrazBG    4515

Оставете матраците а извадете  стабилна спалня за 500 лева .Бая зор ще видите за тая  цена да намерите нещо  качествено. Всичко е талашит и тънки летви без значение  от къде ще го вземе. Кръстника ми си взе диван за 1300 лева  и се скапа за 1 година. Захванал съм се със  тотален ремонт на къщата и обиколих де що има магазини във София за мебели и  всичко е едно и също до 900  лева с гардероба и шкафчетата.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    1Force1    4389

Общо взето, ако наистина не разполага със сериозни пари, за качествена готова продукция...Отива в провинцията при майстор дърводелец и прави сделка. Хем като си поръча, характеристиките ще са избрани от него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    WhiteHart    7428

Точно с този модел сме вкъщи, същият... Верно не е връхта на сладоледа, но за мен матракът е удобен, а спалнята и мебелите ги сглобихме за няколко часа без кой знае какъв зор. Бюджетно решение, разбира се, но като за тия пари аз лично съм доволен.

P.s. И ако все пак решиш да я вземеш, задължително си поръчай и газов амортисьор за рамката, мисля че 40 лв беше...

Редактирано от WhiteHart (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    vivilon    1134

Не знам, но мръдни до Икеа , имат промоции  и практични решения, в момента имат добри дизайнерски попадения , ако не бързаш, виж, пък идеи могат да ти хрумнат :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    badsector    5089

На мен познат с голям мебелен магазин ми е казвал, че и едното и другото е ПДЧ и е все същия х*й каква е марката. Реално спалнята ти представлява няколко дъски, сглобени с евровинтове. Гардеробите са просто малко дъски отгоре. Вкъщи съм с такава спалня - Спалня Тити в комплект с четирикрилен гардероб с пристройка, скрин и огледало. Сглобяват се бързо и лесно, но като цяло сглобяването на мебели не е някаква философия. Допълнително взехме газови амортисьори, метална подматрачна рамка и латексов матрак на Екон. Всъщност най-важен ти е матракът, задължително латексов. Няма нужда да е с мемори пяна и други простотии, които да го оскъпяват. Отделно сме с такъв диван и супер много ме кефи.  Те такава холна масичка и нек'ви 4 броя трапезни столове за по 25 лева. Каквото съм взел от тях, не е с по-лошо качество от по-скъпите мебели, които съм купувал. Което е нормално, имайки предвид, че Виденов са многогодишна фирма, разпространена буквално в цяла България. От друга страна Икеа в цял свят имат славата на мебелната фирма на клошарите. В цивилизованите страни хората ги е срам да пазаруват от там. Официалната им политика е да произвеждат евтини, малотрайни стоки, които са с кратък живот и е необходимо да бъдат подменени. Становището на фирмата е, че така дават шанс на потребителите да променят по-често дизайна на жилището си. Всъщност, основно дизайнът е разликата в сумата между средния клас мебели и по-скъпите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    vivilon    1134

На мен познат с голям мебелен магазин ми е казвал, че и едното и другото е ПДЧ и е все същия х*й каква е марката. Реално спалнята ти представлява няколко дъски, сглобени с евровинтове. Гардеробите са просто малко дъски отгоре. Вкъщи съм с такава спалня - Спалня Тити в комплект с четирикрилен гардероб с пристройка, скрин и огледало. Сглобяват се бързо и лесно, но като цяло сглобяването на мебели не е някаква философия. Допълнително взехме газови амортисьори, метална подматрачна рамка и латексов матрак на Екон. Всъщност най-важен ти е матракът, задължително латексов. Няма нужда да е с мемори пяна и други простотии, които да го оскъпяват. Отделно сме с такъв диван и супер много ме кефи.  Те такава холна масичка и нек'ви 4 броя трапезни столове за по 25 лева. Каквото съм взел от тях, не е с по-лошо качество от по-скъпите мебели, които съм купувал. Което е нормално, имайки предвид, че Виденов са многогодишна фирма, разпространена буквално в цяла България. От друга страна Икеа в цял свят имат славата на мебелната фирма на клошарите. В цивилизованите страни хората ги е срам да пазаруват от там. Официалната им политика е да произвеждат евтини, малотрайни стоки, които са с кратък живот и е необходимо да бъдат подменени. Становището на фирмата е, че така дават шанс на потребителите да променят по-често дизайна на жилището си. Всъщност, основно дизайнът е разликата в сумата между средния клас мебели и по-скъпите.

Веднага се аргументирам 

Става дума за конфекция, номерът е че тази конфекция  е качествена и функционална и  не мяза на конфекция , щото, забележи, брато, се слива със средата, демег, кат си беден , поне не ти се натрапва  естесвено,че е краткосрочно , ти ще илядиш ли

За Виденов не ми се говори, няма смисъл

Ако искаш нещо дет ще надживее, ела у нас, но такъв тип аз никога няма да поканя :no-no:

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    flare    10428

Ние сме със спалня от Виденов - но друг модел и нямаме никакви оплаквания. Виж за матрак - там не трябва да има компромис, само че не става с препоръчване, ами се ходи и се пробва - ние с жената обиколихме 4-5 магазина докато си намерим матрак, който да ни хареса и на двамата.

В цивилизованите страни хората ги е срам да пазаруват от там.

На кумата сестра ѝ е женена за германец. Като ни бяха на гости, жените решиха да ходят до Икеа. Той стоя в колата над 3 часа докато ние обикаляхме, щото каза че в Икеа не стъпвал.

Лично на мен мебелите им не ми харесват, но имат много хубави домашни потреби.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    vivilon    1134

Иди и виж, какви функцианални решения и колко готино се получава, навремето и на  мен не ми харесаха , но сега , ,баси иди до магазина и тогава ще говорим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз категорично мога да кажа,че мебели Виденов са изключително некачествени мебели,а матраци Лео още по-големи боклуци!!!Никога не правете тази грешка да си дадете парите на вятъра.Матрака беше под всякаква критика с необработени дъски с мухъл,беше еднолицев и да не продължавам с описанията,че ми става зле за всички главоболия!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    WSupply    5

Здравей, хубави легла от масив има на следните две места: 

http://www.brava.bg/ при покупката на матрак, в магазина им попаднах на много стабилни легла от бук.

http://pirinski-bor.com/ всякакви спални и други... продуктите са им на добро ниво и цена.

Виденов и други...... НЕ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На няколко пъти забелязвам , че в нито един от обектите с марката МакДонолдс на франчайз в София не ползват ръкавици за еднократна употреба - но не само когато ви подготвят храната , а дори и когато преди това са чистили тоалетните даже - имам заснет материал за това в ресторанта им срещу ЦУМ. Подобна нечистоплътност към потребителите проявяват и от мебелите „ Виденов" - моя близка е заявила мебели там /по експонати/ и зачакала да й обявят кога ще й бъдат докарани. Прецакали я днес да ги чэка от 07-часа до 17-следобяд , /а е пътувала за това до самоковско село , където е вилата й/ и дори не й се обадили , че няма да й бъдат доставени. Дали й някакво мъгляво обяснение , че имали много поръчки , но чак когато тя ги потърсила да попита , защо не са си устояли на думата , па макар и с 10-часов пириод. Ето колко пазарни са пазарните субекти в милата ни татковина - пазарни , но само ако им отърва на тях , а клиетът ...мани го клиента , той трэбе само да снася ... добри яйца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За тях нямам наблюдения. Бих ти препоръчала този спален комплект http://www.intermatrak.com/legla-i-spalni-spalni-komplecti-sk-victoria . Наскоро го купих за вилата и съм много доволна. Много ми харесва като дизайн и цената също е прилична.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Питоня    7344

Не си купувайте легла от Виденов!
    Ще ви разкажа една история!
    Купих си чисто ново легло от Виденов и си купих уж читав според тях матрак!
    Изглеждаше добре на картинка и на мостра!
    В действителност получавате пакет без читаво упътване, в който има плоскости ПДЧ с фурнир и фазер за дъно на леглото!
    Поради лошата конструкция фазерът на 3-тият месец мухляса. Махнах го, след това леглото взе да се разпада!
    Хубавият им матрак се продъни!
    Не си купувайте легла от Виденов!
    Историята има продължение, бях си купил и кухня от тях преди това. Уж всичко изглеждаше хубаво и изкара известно време без проблеми!
    Това, докато пантите на всички вратички не почнаха поголовно да се чупят!
    Освен това, поръчките закъсняват!

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.