Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Мнения за фирмата "Матев" ?

Бая четох по форумите относно избор на бойлери и да ви кажа за съвременните български прочетох предимно отрицателни отзиви ,освен за "Елпром" произведени по соц. времената. 

Ето какво намерих за "Матев": "6 години работих тая работа(ВИК)и марката ако имаш пари е една Стибел Елтрон е няма такива боилери върхът но и цената е също върхът от бг производството супер недоволен съм от Матев Хасков от 12 монтирани боилера 10 се цепнаха по шевовете просто незнам защо се получи но факт,"

"Вчера ни падна бойлера и е*а мамата на тъкмо приключилият ремонт на банята. Бойлера е на Матев, 80 литра, хоризонтален. Една от планките, на които е окачен бойлера се изкривява, отскубва се от болта и се сгромолясва на пода. По пътя надолу чупи огледалото на шкафчето над мивката, изкъртва лампата на горното шкафче, разбива шкафчето под мивката, чупи плочката зад тоалетната чиния (която е конзолна с вградено казанче) и изкривява долната релса на душ-кабината. Бойлерът вече става само за резервни части. 

Вече поръчахме ново долно шкафче и се обадихме на стъклар да възстанови огледалото. Чакам да ми се обадят за цената на долната релса на душкабината (като резервна част). 

Чудим се какво да правим. Все пак не сме виновни ние, че производителят е сложил планки, които не могат да носят тежестта на пълен бойлер."

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да ги одумвате е като игра на руска рулетка. Виждал ли си как плосък Аристон Велис почва да придобива цилиндрична форма?
След демонтаж задната му страна беше раздута а лицевата имаше издутина на педя от дисплея. :)

Ако смятате да купувате такъв и да му правите скрит монтаж в някъв шкаф примерно може след година-две да бъдете кофти изненадани. 

пс. Сменил съм ги няколко и винаги са имали многократни проблеми които почват още от първата година.

Ако някой ден купя бойлер който не му се развали нищо за 5 години ще съм видял чудо дори след това да се скапе.

Всъщност май искам прекалено много нека са три години.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да ги одумвате е като игра на руска рулетка. Виждал ли си как плосък Аристон Велис почва да придобива цилиндрична форма?

След демонтаж задната му страна беше раздута а лицевата имаше издутина на педя от дисплея. :)

Ако смятате да купувате такъв и да му правите скрит монтаж в някъв шкаф примерно може след година-две да бъдете кофти изненадани. 

пс. Сменил съм ги няколко и винаги са имали многократни проблеми които почват още от първата година.

Ако някой ден купя бойлер който не му се развали нищо за 5 години ще съм видял чудо дори след това да се скапе.

Всъщност май искам прекалено много нека са три години.

Да и аз бая подобни отзиви съм чел за деформации при неръждаеми бойлери. Икономисват от материал за по-ниска крайна цена за сметка на качеството. Четох и ,че при неръждаемите заварките не били добри и корозирали. А най-честите оплаквания са от често горящи нагреватели. При неръждаемите се получавали разни химически реакции и съсипвали нагревателите много бързо. От начало ми се стори несериозно ,но доста хора се оплакват от това и явно има истина в тази теория. 

Явно не случайно "Светлю Шишков" дават само 1г гаранция за ел-компонентите. 

Явно преди всичко е важна прецизността на изработката. Попаднах на лиши отзиви за бойлери на "Светлю Шишков" от рода на огромни луфтове по корпуса ,върху бойлер струваш към 500лв ,та до гръмнал поради замръзване заради некачествена термоизолация. Разбира се от "Светлю Шишков" сменили проблемния продукт ,на е факт че това е можело да коства здравето и живота на някого. 

Аз като доразнебитих стария ми "Елдом" останах потресен! Заради кривия монтаж на водосъдържателят ,полиуретановата пяна в предната част на бойлера липсваше към две педи пространство ,а в долната част липсваше на 100% Едно че се губи енергия и експлоатацията се оскъпява 3х ,защото сутрин го включвам ,водата вътре направо ври ,сутринта вече е студена при "елдом" ,докато при аристона загрява до 70 градуса ,изключвам го къпя се вечерта ,и пътувам 2 дни ,на третия се прибирам и все още има доста топла вода поне 35-40 градуса!

И чак като се информирах се замислям ,както съм отсъствал с дни зимата и изобщо в къщата не е ползвано отопление , тоя смотан "Елдом" ,като по чудо не е замръзнал и издумкал с такава огромна липса на изолация. 

Просто е плашещо в днешно време ,каква липса на контрол по качеството и безопасността има не само в производството ,а и в ремонтните дейности. И после се чудят защо гърмели бойлери . . . предпоставки ,колкото искате има! И това не само в всеобщо критикуваната България ,тази продукти отговарят на европейските стандарти и се изнасят както из ЕС така и в редица бивши съветски републики и кой знае къде още. Живеем в 21-ви век и за мен всичко това е недопустимо и престъпно! 

Колкото и странно да звучи най-хубави отзиви намерих спрямо бойлерите "Елпром" произвеждани през соц-а. За нито един друг световен бренд не намерих отзив да е издържал 30г ,както "Елпром". Най-странното е ,че и до днес има реално функциониращи и пуснати за продан в нета. Обичайно хората ги сменят защото не изглеждат добре и не им се вписват след хубав ремонт. 

Разбира се не е разумно да се вземе продукт произведен преди 1989г ,най-малкото ,защото е изчерпал ресурса си ,но е факт ,че все още има работещи от тях ,което мен ме впечатлява! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от leonsanchesss
      Добър вечер колеги, реших да си купувам лаптоп та исках да се допитам до вас. Лаптопът ще се използва основно за учебни цели и  любителска видеообработка. Бюджетът е около 1200лв. (+/- 100). Други изисквания са да има IPS - матрица и матов дисплей тъй като ще се прекарва доста време пред него. Като размери на екран се чудя между 14" и 15,6 инча. За сега съм се спрял на следните модели: 
      1.Lenovo IdeaPad S540-15IWL - 81NE00B6BM
      2.Lenovo IdeaPad S540-14API - 81NH00A7BM
      3.Lenovo IdeaPad 330s-14IKB - 81F400BCBM_8GB
      4.Лаптоп Lenovo ThinkBook 15-IIL - 20SM003SBM/2_16GB

• от nix55
      Здравейте, решил съм да осъвременя един компютър и ми трябва само кутия.
      Спрял съм се на тези - Zalman Case ATX - ZM-S3 или Deepcool Matrexx 30. Да знам има разлика в цената, но държа да има добър кабелен мениджмънт.
      Кажете мнението си за двете, ако някой ги има ще се радвам да прочета и вашето.
      Благодаря!
    • от Светлин Танев
      Здравейте приятели,
      Някой може ли да препоръча подходяща техника за запис на цигулка в домашни условия. Виждах сетове с два микрофона (за стерео предполагам) после пулт, видеото отделно с читав фотоапарат.
      Въобще идеи за подходящ сет? Идеята е запис на клипове с добър звук на цигуларка, които да се качват в youtube, задължително е доброто качество на зука, по възможност най-близко до истината,
      много благодаря предварително на всички споделили.

P.S. Попаднах на това: Zoom Q8
      Твърдеше се, че е добро решение, ако някой е запознат ...
      https://photocafe.bg/zoom-q8/
    • от bellerephon
      Здравейте,
      Възнамерявам да купувам нов телевизор и ми е нужна помощ от по-запознати в тази област от мен.
      Бюджетът ми е 1600-1700 лв, трябва да е 55 инчов, няма нужда да е curve и 3D. Ще гледам основно филми (през Plex) със свързано домашно кино към него (Sony 5.1), затова и звука му не е акцент за избора. Ще вържа и ps4 към телевизора, но не го взимам основно заради него.
      За момента съм се спрял на:
      Sony Bravia KD-55XG8596
      Samsung QE55Q60T
      SAMSUNG QE-55Q67R
      Гледах на живо първия и третия - цветове на Самсунга естествено са доста по-наситени, но черния цвят на Сонито (разбрах че има софтуерно затъмняване) е доста по-добро. Също плюс за Сонито е че поддържа Dolby Vision, докато Самсунга е с HDR10. Вторият телевизор е нов модел от тази година, би трябвало да е с по-изпипан QLED, може би.
      Моля дайте съвет кой от изброените си заслужава парите, има ли по-добро за този бюджет (примерно на LG) и софтуерите как са един спрямо друг - Tizen vs Android!
      Благодаря !
    • от Стоян Янакиев
      Предложете някакъф лаптоп до 1600 лева, ще се използва предимно за игри. 
  • Дарение

• Добави ново...