Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте проблема ми е следния :когато включвам компютъра почва да пибибка ето така https://m.youtube.com/watch?v=HRzgPoyxpWAи се появява този прозорец моля помогнете благодаря предварително :)

Редактирано от Piko1234 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкачете флопито и пробвайте отново.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с махане и връщане на батерийката на биоса (за 30 сек. някъде).

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте проблема ми е следния :когато включвам компютъра почва да пибибка ето така https://m.youtube.com/watch?v=HRzgPoyxpWAи се появява този прозорец моля помогнете благодаря предварително :)

Най-добре да се разкачи всичко, т.е. HDD, CD, FDD, и да се опита да стигне до БИОС. Ако продължава да пищи, вариантите са или видеото, или паметта са проблемни, възможен вариант и дъното да е с надути кондензатори, което според годината на БИОС-а е доста старо...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкачете флопито и пробвайте отново.

Махнах записвачката (флопито) не става. :(

Пробвайте с махане и връщане на батерийката на биоса (за 30 сек. някъде).

пробвах но не става Редактирано от Piko1234 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора , монитора обърнете  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-вият ерор е че не си сложил клавиатура а втория е  флопито влез в биоса и го спри и пробвай изкарай всички плочи рам и сложи 1 и го пусни ако пак така я вадиш и слагаш другата една по една ги тествай после разгледай дъното за надути кондензатори също така и видео картата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-вият ерор е че не си сложил клавиатура а втория е флопито влез в биоса и го спри и пробвай изкарай всички плочи рам и сложи 1 и го пусни ако пак така я вадиш и слагаш другата една по една ги тествай после разгледай дъното за надути кондензатори също така и видео картата

намога да вляза в BIOS-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

още един път обърни монитора  :)

Е при проблем с клавиатурата как ще влезнеш  :) виж тая клавиатура , ако можеш я пробвай някъде или вземи за проба някоя .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква ти е клавиатурата ако е USB няма как да стане намери си някоя със джак 5 мисля че беше и така ще влезеш защото новите със USB искат драйвери 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква ти е клавиатурата ако е USB няма как да стане намери си някоя със джак 5 мисля че беше и така ще влезеш защото новите със USB искат драйвери

тя е с джак

1-вият ерор е че не си сложил клавиатура а втория е флопито влез в биоса и го спри и пробвай изкарай всички плочи рам и сложи 1 и го пусни ако пак така я вадиш и слагаш другата една по една ги тествай после разгледай дъното за надути кондензатори също така и видео картата

значи пробвах с една плоча рам не бибибка но не се вкючва монитора смених видео картата пак сащтото.после като сложих и другата Рам плоча монитора тръгна ама пак пибибка Редактирано от Piko1234 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно значи намери от някъде  друга плоча, съвместима със дъното и пробвай 90% съм сигурен че е от рамта искам да те попитам последно какво направи на компютъра смисъл тествал ли си нещо върху него ? 

Редактирано от destruk7or2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно значи намери от някъде друга плоча, съвместима със дъното и пробвай 90% съм сигурен че е от рамта искам да те попитам последно какво направи на компютъра смисъл тествал ли си нещо върху него ?

не не съм тествал нищо върху него . Значи плочите са по 512MG и двата .ако сложа плочи например па 1GB пречи ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изключи клавиатурата, задържа клавиш, дали е от заливане само ти си знаеш...

обаче съм чувал и твърд диск да се чува така (ако пипкането не спре като се махне клавиатурата, откачаш диска за проба) и проблемът се решава с чаша студена вода (за изгубената информация) и нов диск , ма като гледам твоя е PATA, ако нямаш SATA на дъното, трябва да търсиш втора употреба. на флопито вади грешка, но ни трябвало да тръгне и със грешката...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изключи клавиатурата, задържа клавиш, дали е от заливане само ти си знаеш...

обаче съм чувал и твърд диск да се чува така (ако пипкането не спре като се махне клавиатурата, откачаш диска за проба) и проблемът се решава с чаша студена вода (за изгубената информация) и нов диск , ма като гледам твоя е PATA, ако нямаш SATA на дъното, трябва да търсиш втора употреба. на флопито вади грешка, но ни трябвало да тръгне и със грешката...

пробвах с друг HARD но нестава

пробвах с друг HARD но нестава смених и флопито пак нестава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

влез в биос и забрани флопито, или му свържи кабела правилно (или кабелът е звъртян и включен наобратно(най вероятно към флопито и тогава лампичката му свети постоянно) от едната страна или има среден край и флопито в ключено в него, трябва да е в края след пресуканата част)... и изключи клавиатурата, пипкането е от нея, може да е безжична с юсб приемник и пак така ще пипка ако е задържал клавиш

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложи друга плоча рам работеща и пробвай не преди да сложиш 1 гб

не разбрах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

destruk7or2,

не се нарича плоча щото не е грамофонна, а се нарича платка... и по добре давай съвети, по теми, по които си компетентен. хардуерът не е в твоята компетентност (то си личи и от подписа ти)...

не разбрах

няма нужда от разбиране, всички постове нагоре, в които има препоръки за RAM са глупости... проблемът ти не е в RAM-та. Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених HARD-а , рамта сега не пибипка но на монитора излиза буквата "A" (в горния ляв ъгъл).после смених и флопито тогава не се включва монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офф, за какво ползваш това флопи , извади всички кабели от него и га захвърли в най близката кофа . Ти какво очакваш че като си сменил харда и компютъра ще тръгне - нали трябва да се инсталира ОС .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата тема "мирише" на умряло дъно... Може би не е съвсем умряло, но достатъчно, за да не върши работа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.