Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да инсталирам windows xp защото лаптопа е стар но не мога да го заредя на флашката с много програми пробвах но ми изписва че не мога да добавя исо файла .. свалих и няколко windowsa xp но не става и не става ако може да помогнете Благодаре предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да инсталирам windows xp защото лаптопа е стар но не мога да го заредя на флашката с много програми пробвах но ми изписва че не мога да добавя исо файла .. свалих и няколко windowsa xp но не става и не става ако може да помогнете Благодаре предварително :)

Така - разбрахме: имаш лаптоп (стар), флашка (някаква) и искаш WinXP (също някакъв). Уточни малко детайлите - колко е голяма флашката, какъв уиндоус  пробваш ...

Може да си сложиш (на флаш-памет или на диск) HBCD - има портабъл версия на WinXP.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разархивирай исо-то в папка,аз ползвам за флашката WinSetupFromUSB.стартирай програмката и там,където е за ХР,намери папката I368.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук е дадено най доброто описание как да се направи на 100% работещ USB за инсталация на XP.

Процедурата е максимално точно описана. Просто  и да иска няма какво да сбърка.

Ако искаш файловете при инсталация да се копират максимално бързо най добре е флашчето да е форматирано под NTFS

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук е дадено най доброто описание как да се направи на 100% работещ USB за инсталация на XP.

Процедурата е максимално точно описана. Просто  и да иска няма какво да сбърка.

Ако искаш файловете при инсталация да се копират максимално бързо най добре е флашчето да е форматирано под NTFS

бях пробвал вече с нея не става не отново ми изкарва че файла не е исо ... а всъщност е ..

Така - разбрахме: имаш лаптоп (стар), флашка (някаква) и искаш WinXP (също някакъв). Уточни малко детайлите - колко е голяма флашката, какъв уиндоус  пробваш ...

Може да си сложиш (на флаш-памет или на диск) HBCD - има портабъл версия на WinXP.

Флашката е 16 гб лаптопа е с 1 гб рам без значение къв ще е просто някав winXP трябва да се сложи но не мога да го кача на флашката докато всеки др win се качва без проблем ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изабел е скръндза ма ще му намеря момиче да му изпие акъла и ще хвърля долари по килима! :D

Като си почнал - карай наред. Не че имам долари за хвърляне, ама пък може за друго да послужи (момичето) - да сготви, да изглади някоя дреха ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си почнал - карай наред. Не че имам долари за хвърляне, ама пък може за друго да послужи (момичето) - да сготви, да изглади някоя дреха ...

нещо май е станало объркване във форума ?

Илиане,пробва ли това,което ти препоръчах ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо май е станало объркване във форума ?

Да - това беше за другата тема, ама се озова тук - съвсем не на място. Че не мога и да го изтрия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в 90% от случаите xp не може да се boot-ne  от флашка и да се инсталира по стандартния начин (щото xp не зарежда драйвери за usb storage в началото на инсталацията, а чак като започне графичната част, затова резултатът обикновено е син екран в началото на инсталацията и дори не стигаш до там дето посочваш дяла). обаче варианта с winntsetup работи винаги на 100%

дърпаш програмата и си разархивираш исо-то в някоя папка по флашката, флашката трябва да има буут на mini pe (mini windows xp - има го на някои версии на hiren's, има я и winntsetup) и от там си пускаш програмата, посочваш къде е папката с инсталационния windows, посочваш дяла на който трябва да се инсталира и след като качи файловете рестартираш и вадиш флашката (щото тя след рестарта не трябва), инсталацията почва директно от втория етап след копирането на файловете

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам WinToFlash и никога не съм имал проблеми

Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

Няма нужда да разархивираш ISO файла - всичко е просто и лесно.

Програмата я има и тук WinToFlash 1.1.0001 Final

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в 90% от случаите xp не може да се boot-ne  от флашка и да се инсталира по стандартния начин (щото xp не зарежда драйвери за usb storage в началото на инсталацията, а чак като започне графичната част, затова резултатът обикновено е син екран в началото на инсталацията и дори не стигаш до там дето посочваш дяла). обаче варианта с winntsetup работи винаги на 100%

дърпаш програмата и си разархивираш исо-то в някоя папка по флашката, флашката трябва да има буут на mini pe (mini windows xp - има го на някои версии на hiren's, има я и winntsetup) и от там си пускаш програмата, посочваш къде е папката с инсталационния windows, посочваш дяла на който трябва да се инсталира и след като качи файловете рестартираш и вадиш флашката (щото тя след рестарта не трябва), инсталацията почва директно от втория етап след копирането на файловете

Това е решението!

Автора да обърне внимание на този пост. Блуждах 10 минути да се сетя как се казваше тази програмка, защото миналия месец преинсталирах един лаптоп с нея и ми свърши работа! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.