Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От 1 месец на сам когато пусна pc при зареждане много се бави и по нягога прави някакъв чек на диск "С".Мисля, че е от хард диска понеже се чува едно бипкане през 10-20 sec.и все едно се рестартира самият диск (съдейки по шумът му)и лампичката му на кутията свети постоянно.Ако успее да зареди мисли мнооого дълго време и продължава с бипканията и шуменето.Някой път като мине половин час се оправя. На две години е цялата конфигурация. Преинсталирах ОС няколко пъти, като слагам 7-ца.По някога работи добре за няколко часа и пак започва с шмекериите. Разглобих го, проверих кабелите, RAM паметта, и всичко останало но няма видим проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери ли температурата на процесора изчисти рам паметта със гумичка виж процесора за термо паста ако е мръсен изчисти го старателно провери хард дискът за лоши сектори може би си заминава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери ли температурата на процесора изчисти рам паметта със гумичка виж процесора за термо паста ако е мръсен изчисти го старателно провери хард дискът за лоши сектори може би си заминава :)

рам паметта я чистих, температурата се върти около 40 градуса +-2. За паста не съм гледал, за лоши сектори пусках програмата, но не свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност погледни за термо паста може да е изсъхнала прейнсталирай го и направо форматирай целия хард дискът всички дялово може това да е от вирус

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали си HDD Tune Pro. Пусни Benchmark за да измери скоростта също така дай снимки от Health и Error Scan. Разбира се махни тикчето за Quick Scan. (Ще отнеме малко време) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

035924059-special.jpg?r=0035924061-special.jpg?r=0035924066-special.jpg?r=0035924107-special.jpg?r=0.29477763132639  Извинявам се за последната снимка , че е на обратно . От теста на error ,,scan" не успях да видя дали е изписало нещо на края , но нямах някакви съобщения от него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако може намали размера на снимките , щото трябва да скролвам за да ги видя  :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако може намали размера на снимките , щото трябва да скролвам за да ги видя  :)

Не , че не искам да ги намаля , но трябва да ми обясните как , че съм скаран на 80% с компютрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не , че не искам да ги намаля , но трябва да ми обясните как , че съм скаран на 80% с компютрите.

Понеже мен ме много мързи да пиша - ще ти дам линк 

http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows-xp/help/setup/take-a-screen-shot

след това качваш снимката тук  и даваш линк във форума .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих ли нещо ?    035924732-special.jpg?r=0035924733-special.jpg?r=0035924734-special.jpg?r=0035924735-special.jpg?r=0

Между другото машината ми работи цял ден и само първите 2-3 часа правеше проблема за който говоря. Ако го рестартирам обаче мъките започват от начало.

Редактирано от Тоньо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да пробвам друг хард диск да видя дали пак така ще прави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих ли нещо ?    035924732-special.jpg?r=0035924733-special.jpg?r=0035924734-special.jpg?r=0035924735-special.jpg?r=0

Между другото машината ми работи цял ден и само първите 2-3 часа правеше проблема за който говоря. Ако го рестартирам обаче мъките започват от начало.

На тия сега и с лупа не може да се види почти нищо.

На третата имаш два реда маркирани в жълто и може да е проблем но не се вижда какво има там. По-притеснително е резкия спад от диаграмата на втория шот. На тая диаграма е нормално скоростта бавно да намалява с отиването кум по външните участъци на диска но такава яма като при тебе не е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тия сега и с лупа не може да се види почти нищо.

На третата имаш два реда маркирани в жълто и може да е проблем но не се вижда какво има там. По-притеснително е резкия спад от диаграмата на втория шот. На тая диаграма е нормално скоростта бавно да намалява с отиването кум по външните участъци на диска но такава яма като при тебе не е ок.

В жълтите полета пише: (0А) Spin Retry Count     -   Current 100 / Worst 100 / Threshold 97 / Data 0 / Status Ok

(B8) (unknown attribute)      //-//-//-//100 /           100/                 99/         0/             Ok

Сега обаче се появиха и две червени полета:  

(BD) (unknown attribute)            1                      1/                   0/           651           Ok

(C2) Temperature                       32/                   42/                  0              32/         Ok

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега обаче се появиха и две червени полета: 

В тоя тест наличието на жълто е за да ти привлече вниманието а червеното е за проблем, така че вероятно ще трябва да се сбогуваш с тоя диск.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тоя тест наличието на жълто е за да ти привлече вниманието а червеното е за проблем, така че вероятно ще трябва да се сбогуваш с тоя диск.

Ако се стигне до там , да ми предложите някой за стотина лева 1 TB ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема изчезна. Откачих всичко от дънната платка, поизчистих чарковете, размених местата на рам паметите, сложих нова термо паста, преинсталирах ОС, и сега проблем никакъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.