Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

https://i.gyazo.com/...f9e512a6d2b.gif

В момента му правя Low level format с Low level format тоол 4.4 ,но за почти 3 часа е на 2% !?!

Диска е 2.5" samsung HN-M500MBB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска да не е изтърван / удрян ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И поради каква причина правите Low lever format на този хард диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Victoria е за тестване на IDE хардове ( предимно) пробвай с по модерна програма Hard Disk Sentinel примерно.

Тя ще ти покаже подробно къде е проблема в харда или кабела.

Ако е в харда може да смениш платката само ако е в плочите и има развалени сектори тогава може да си запазиш платака а останалото е за хвърляне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И поради каква причина правите Low lever format на този хард диск?

Ами разпознава се понякога от уиндоус и искаше формат  като го свързах.Реших ,че low level би помогнал с нещо.Вече е на само 5% ,май ще му трябват няколко дни :). Да го спирам ли формата ?

Victoria е за тестване на IDE хардове ( предимно) пробвай с по модерна програма Hard Disk Sentinel примерно.

Тя ще ти покаже подробно къде е проблема в харда или кабела.

Ако е в харда може да смениш платката само ако е в плочите и има развалени сектори тогава може да си запазиш платака а останалото е за хвърляне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това форматиране на ниско ниво е безпредметно. Направи други тестове. Не каза дали диска /лаптопа/ е изтърван или удрян. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ОС или bios веднъж го виждат, а веднъж не, хард диска просто си е заминал. Търсете нов диск

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това форматиране на ниско ниво е безпредметно. Направи други тестове. Не каза дали диска /лаптопа/ е изтърван или удрян. 

Нямам информация,попадна ми скоро .Имам друг диск,но ме вълнува дали този може да се ползва.

Щом ОС или bios веднъж го виждат, а веднъж не хард диска просто си е заминал. Търсете нов диск

9bf1c0d37df3c22ea16399193d7aa976.png37d1c543eb442c3e1a80a3d12dc8113d.png

99b77b8103e78eb26c0d1021cb6ab9e9.png

https://gyazo.com/99b77b8103e78eb26c0d1021cb6ab9e9

Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто хард диска си заминава. Сменя се с нов. Не е задължително да е удрян, тръскан или нещо от този род. В момента така се правят хард дисковете. Да карат около гаранцията и да се купуват нови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е, че не е задължително. Ясно е и защо попитах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е, че не е задължително. Ясно е и защо попитах.

Коментара не е насочен към теб колега. Добре си попитал. Понякога леко тръскане на кутията или побутване, когато хард диска работи може да го повреди. Особено често се случва това при лаптопите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това питах да, един колега при пренасяне на чисто новия лаптоп и едни резки спирачки ... диска си отиде. Много кофти ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска ви е с лоши сектори. И по всичко личи че най вероятно са физически.

Ако толкова ви се занимава да си го "поправяте" с ремонти тип направи си сам можете да направите следното.

С victoria с която почнахте да го тествате в началото пускате линеен тест. Гледате къде са лошите сектори и прескачате напред с малка стъпка. Ако са концентрирани в началото или някъде на едно място повечето ще си направите дял който започва след тях.

"Поправяте" -тук въобще не става дума за поправка, а за заобикаляне на проблема.

П.п. Всичко описано по горе е на ваш страх и риск. Никой не може да бъде държан отговорен за бъдеща загуба на информация от ваша страна при евентуалното използване на това устройство.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,знам че не може вече да се разчита на този диск.Няма да се ползва за нищо важно.Само за ми поясниш какво точно е линейния тест?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той харда за нищо не може да се използва вече. Не знам защо още се мъчиш с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не са "лоши сектори" а развалени сектори ,физически а тях няма вариант да ги "изреже-изолира" за боклука е ,само да си запази платката тя поне може да се ползва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
? Какво е това? На 6 тата година и един месец от регистрацията си качил една снимка...

Да,знам че не може вече да се разчита на този диск.Няма да се ползва за нищо важно.Само за ми поясниш какво точно е линейния тест?

Линеен означава да сканираш последователно от '0' до '971 ххх ххх'. На една от предните прикачени снимки си пуснал рандом тест на четене.

Това не са "лоши сектори" а развалени сектори ,физически а тях няма вариант да ги "изреже-изолира" за боклука е ,само да си запази платката тя поне може да се ползва.

На английски термина е 'bad Block' което в директен превод е лош сектор. Използването на'развален' не е невярно, но не е точно. Относно това какви варианти има да се изрежат ще ви кажа само че при производството си всяка заготовка за плоча на твърд диск колкото и да е перфектна винаги има някакво минимално или не толкова минимално количество лоши сектори които се добавят в заводска листа или листи на базата на които се построява транслатора. Естествено всичките тези листи са скрити за потребителите, като обаче на тях им е предоставена опция посредством SMARТ да следят за статуса на дефект листата която се запълва евентуално в процеса на работа на устройството. Предвид по горното - съществува начин допълнително намерени или създадени лоши сектори да бъдат добавени в подходящите дефект листи, да бъде пресметнат наново транслатора и т.н. Всичкото това естествено се прави с подходящия софтуер и знания.

Що се отнася до платката ако се смъкне, най вероятно не би свършила никаква работа. Освен че са няколко ревизии за този диск платките имат записана уникална информация в тях. Слагайки я на друг диск няма да тръгне.

Иначе като за финал.

Диска си е дефектен и не е за ползване.

Но пък в прикачени снимки видях някои неща които ме накараха да мисля че лошите сектори може да са събрани на едно място. Което ме подтикна и да дам някаква насока за експерименти. Лично за мен ремонтиране на такива устройства е безпредметно и загуба на време.

Редактирано от Samo (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.