Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Подпомагане на АВ програмите с дефиниции, откриване на нови заплахи - част 18

Препоръчан отговор

Той тоя fileshare.ro... може и да е безобидна муха или адуер:

Avast Win32:PUP-gen [PUP]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/2/2015, 4:00:56, ghostBG86 написа:

В момента, лаптопа ми е с две ОС. Мисля, да пробвам различните антивирусни за Линукс, със тези зарази. Да видим, дали има разлики. До колкото видях, Комодо, Касперски, НОД, ClamAV. Малко да възродим темата.

Да ползвам ли, Wine за стартиране на бацилите? Какво ще кажеш B-boy/StyLe/?

Сори, че се намесвам. Не бих ти препоръчал да го правиш, освен, ако не знаеш какво правиш... По-скоро бих ти препоръчал да разгледаш някакви инструменти за одит на системата, като Tiger, Lynis, заздравяване на системата със SELinux (не съм го правил)... Ако все пак го пробваш (т'ва за вирусите), използвай сендбокс... или си вдигни една виртуалка.

WINE е инструмент за емулация, не за виртуализация: https://www.linux.com/news/software/applications/35492-emulation-or-virtualization-which-is-right-for-you

Иначе, ако настояваш, тея дни ще се опитам да се разровя за Линукс зловреди...

Ред. След няколко часа: Отговор от Авира:

367dfa2933305d70.png

0736254ccdbcd35a.png

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, ✯ D I A B L O ✯ написа:
www37.zippyshare.com/v/yEL7Gqrd/file.html
Password:infected

ESET:

screenshot.16.jpegscreenshot.15.jpegscreenshot.14.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Методи Дамянов написа:

Съгласен съм. Но идеята ми беше друга. Дали ще представлява интерес, да се направи сравнение на Линукс версиите, на някои от антивирусните. И дали имат, същата детекция като.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами... да.Лично аз на теб ще ти повярвам повече на AV TEST и техните 100% детект. Абсурд е, когато самите антивирусни компании споделят, че просто не могат да се справят, някакви... организации да излизат с резултати на 100%. Обаче намирането на Линукс гадини може да е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за Линукс гадини, трудно. Но може да сканирам, тези дето пускате във темата. Да видим, дали Комодо за Линукс или която и да е друга антивирусна, ще направи същите детекции. До сега видях, че clamAV, има доста слаби резултати. И не особено добра детекция, на уиндоус вируси. А нея я дават, като основна за тази ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ще тестваш Уиндоус вируси на Линукс система. Трябва да е кросплатформена заплаха най-малкото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Методи Дамянов написа:

Защо ще тестваш Уиндоус вируси на Линукс система. Трябва да е кросплатформена заплаха най-малкото...

Идеята ми е, че тия антивирусни основно се ползват за сървъри или ако си в мрежа, с Уиндоус компютри. Искам да знам, дали вършат работа. С удоволствие, бих тествал и кроплатформени, но за там ми е още рано.  :D Сега ще сложа Комодо. Да го пробвам, с някои от тукашните буби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че се намесвам в дискусията,но на мен също ми е интересна тази ситуация,още повече,че съм с Комодо на Mint-a,но не ми е останало време за експерименти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, ✯ D I A B L O ✯ написа:
www37.zippyshare.com/v/yEL7Gqrd/file.html
Password:infected

Комодо за Линукс, нищо не откри.

П.П Ъпдейта на вирусната база, пак е над 200MB. Явно обичат, големите ъпдейти. :D

на 12/1/2015, 5:45:20, tigertron написа:

Информация за новия паричен превод към мен:

Вирустотал: 9 / 55

Затвори скритото съдържание

Изтегляне: http://dox.bg/files/dw?a=a2f7e54bd8

Парола: infected

Според КИС:

823890.jpg

И тук мълчи Комодо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.12.2015 г.,, Методи Дамянов написа:

Той тоя fileshare.ro... може и да е безобидна муха или адуер:

Avast Win32:PUP-gen [PUP]

А дали има буба  тук    http://safestdownloadsrus113.com/lp2/10131/37385/589/free/java

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, attj написа:

А дали има буба  тук    http://safestdownloadsrus113.com/lp2/10131/37385/589/free/java

Eset реагира така:

screenshot.19.jpeg

screenshot.17.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен Eset Nod32 Antivirus v9 bg, не блокира страницата, нито докосва файла след сваляне и ръчно сканиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, viperdick написа:

При мен Eset Nod32 Antivirus v9 bg, не блокира страницата, нито докосва файла след сваляне и ръчно сканиране.

Забелязах някои особенности при v 9,затова си останах на старата...Нямам и логично обяснение -защо едната версия блокира, а другата не..при положение ,че базите са едни и същи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, attj написа:

Страницата е блокирана от Avira.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, nikssi написа:

Не а! Няма никакви буби.  :clown:

Защо тогава там 360 TS  лови евристично заплаха?    FP  ли е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, attj написа:

Защо тогава там 360 TS  лови евристично заплаха?    FP  ли е това?

Не съм пускал файла. Но що не питаш в посочената тема. Сигурен съм Кен ще те информира. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, nikssi написа:

Не съм пускал файла. Но що не питаш в посочената тема. Сигурен съм Кен ще те информира. :wink12:

Защо някой да ме информира?  Сам мога да си проверявам по много начини.   Споделих го в тази тема - само защото си е занимавка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, attj написа:

Защо някой да ме информира?  Сам мога да си проверявам по много начини.   Споделих го в тази тема - само защото си е занимавка.

Добре де що се впрягаш. :)

2015-12-10_21h57_55.jpg

Пуснах го и се инсталира това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем не се впрягам - обаче при мен се изтегля друг плеър.   Имам си ги и двата непрекъснато и не иде реч за натрапванеhttps://www.virustotal.com/bg/file/499e77695747123f2e39b63442f1d966d1c8db33e939b697b3d332b54aef6091/analysis/1449851881/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...