Премини към съдържанието
capnemo

Подпомагане на АВ програмите с дефиниции, откриване на нови заплахи - част 18

Препоръчан отговор

преди 1 час, NIKISHARK написа:

Clip.jpg.b140a0733d65f66337926820069f470e.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте некой архив, така по-тлъст. С 500-600 бацила, да създадем малко работа на антивируса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NIKISHARK написа:

Avira засече всички гадини от първите 4 линка...Големият архив ми идва малко в повече и не съм го тествал...Мерси на NIKISHARK за времето ,което е отделил да направим проверка !!!

Screenshot_2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В големия архив след разархивиране и сканиране  Комодо карантинира и чисти 817 троянци, като оставя без да класифицира 40 файлчета.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големия архив вече го няма. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Eclipse2G написа:

Големия архив вече го няма. :(

Там си е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, NIKISHARK написа:

Там си е.

ГРЕШКА

Заявката не е изпълнена, моля опитайте пак по-късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.02.2019 г. в 20:59, Eclipse2G написа:

ГРЕШКА

Заявката не е изпълнена, моля опитайте пак по-късно.

Еклипсе,просто натисни зеленото бутонче "назад" и си при архива.Но това е един и същ вирусляк копиран 800 пъти и е безобиден.Само дуе мускули и нищо не криптира,няма смисъл да тестваш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, slim7788 написа:

Еклипсе,просто натисни зеленото бутонче "назад" и си при архива.Но това е един и същ вирусляк копиран 800 пъти и е безобиден.Само дуе мускули и нищо не криптира,няма смисъл да тестваш...

Пробвах да стартирам некласифицираните от Комодо   40  файлчета от пакета и след експериментите ми  CIS 11 Premium  Free  бе с блокирани  ъпдейти  - пакетът не можеше да си тегли дефиниции.    Ползвах повода да го деинсталирам и да инсталирам  последната финална версия на същата програма.  Сега всичко е нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, attj написа:

Пробвах да стартирам некласифицираните от Комодо   40  файлчета от пакета и след експериментите ми  CIS 11 Premium  Free  бе с блокирани  ъпдейти  - пакетът не можеше да си тегли дефиниции.    Ползвах повода да го деинсталирам и да инсталирам  последната финална версия на същата програма.  Сега всичко е нормално.

Бай Тодоре стига разтяга локуми.Стартирах всички парчета на по лабавото облачно Комодо с админ права,но с коравото правило *.* Дори един не успя да гъкне.Пробвай  с Кихчо и Сепчо и публикувай логове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.02.2019 г. в 17:01, NIKISHARK написа:

Там си е.

Паролата коя е?

Оп, намерих я. Сканирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, slim7788 написа:

Бай Тодоре стига разтяга локуми.Стартирах всички парчета на по лабавото облачно Комодо с админ права,но с коравото правило *.* Дори един не успя да гъкне.Пробвай  с Кихчо и Сепчо и публикувай логове...

Сепчо е на служебен компютър и там не следва да се правят подобни експерименти.  Кихчо от 2014 година е на един лаптоп у дома - там обаче съм складирал разни ценни неща и не ми се рискува да ги изгубя при принудителен преинстал. Този лаптоп рядко се ползва в интернет.  И не ми се занимава с логове за 857 файлчета.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Eclipse2G написа:

Паролата коя е?

Оп, намерих я. Сканирам.

556e38c121c2f870.JPG

И остави 40 бр. Мързи ме да ги преименувам и да сканирам пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, NIKISHARK написа:

Bitdefender закова и изчисти гадината след стартиране на файла...Благодаря за щама на NIKISHARK !!!

Screenshot_2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Касперски с евристика:

Clipboard01.jpg.188e2b820b5ab0c368b548ecf83cfe09.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, NIKISHARK написа:
Цитат

21.2.2019 г. 18:11:07 ч.      Обнаружено: HEUR:Trojan.Script.Generic    C:\Users\xxxxxxxxxxxxxx\Downloads\isc\isc.vbs    Экспертный анализ    
21.2.2019 г. 18:11:15 ч.    Объект удален   : HEUR:Trojan.Script.Generic    C:\Users\nnnnnnnnnnnnnnnnnn\Downloads\isc\isc.vbs        

KES 11 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, NIKISHARK написа:

Сепчо  класифицира и блокира  след разархивиране   https://www.symantec.com/security-center/writeup/2018-020209-5513-99?vid=4290641968

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, attj написа:

Сепчо  класифицира и блокира

Предател! Жа ми ползва американска програма. Пфу да му се не види и руснака му неден! :ass:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, NIKISHARK написа:

Тамън да пробвам Касапа, гледам в тотал-а вече го има. Жалко. :(

на 22.02.2019 г. в 20:36, nikssi написа:

Предател! Жа ми ползва американска програма. Пфу да му се не види и руснака му неден! :ass:

Пошол в жопу... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване