Премини към съдържанието
арто

динамичен сайт без база данни

Препоръчан отговор

Здравейте.

Спешно се нуждая от код и пример за прост динамичен сайт, в който като кликна на заглавията, да ми се извеждат текстове (статии) в определено поле, без да се променя нищо друго по сайта. Знам, че това става чрез база данни и сървъри, но в моя случай трябва да тегля текстовете от обикновени html или php файлове, съдържащи самите текстове и картинки. 

Ако имате възможност, дайте ми примерни решения. Не съм програмист, въпреки че имам известни познания по html  и css. Ето тук намерих добър пример, но за съжаление не мога да го сваля като работещ код: 

http://probna.awardspace.com/demo14/index.php?page=2

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Спешно се нуждая от код и пример за прост динамичен сайт, в който като кликна на заглавията, да ми се извеждат текстове (статии) в определено поле, без да се променя нищо друго по сайта. Знам, че това става чрез база данни и сървъри, но в моя случай трябва да тегля текстовете от обикновени html или php файлове, съдържащи самите текстове и картинки. 

Ако имате възможност, дайте ми примерни решения. Не съм програмист, въпреки че имам известни познания по html  и css. Ето тук намерих добър пример, но за съжаление не мога да го сваля като работещ код: 

Благодаря предварително.

Не можах да ви разбера какво искате да постигнете. Може ли да дадете някакъв конкретен и работещ пример?

На това, което сте дали, не видях кое му е динамичното. Такъв ефект може да се постигне и с прости линкове към други статични HTML файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах да ви разбера какво искате да постигнете. Може ли да дадете някакъв конкретен и работещ пример?

На това, което сте дали, не видях кое му е динамичното. Такъв ефект може да се постигне и с прости линкове към други статични HTML файлове.

Да, прави сте. Не целя да "динамизирам" сайта, просто в някакво поле (DIV) на началната страница, което поле предварително съм оформил чрез CSS, да мога да вкарвам произволни статии (текстови файлове и снимки), предварително записани в отделни файлове (HTML, PHP), като кликвам върху техните заглавия в основното меню на началната страница. После да мога цялата папка с всички файлове да копирам на флашка, без да завися от разни сървъри и бази данни.

Проблемът е, че чрез прости линкове ще излизам от началната страница (index), за да влизам в отделните файлове, а това вече е нещо съвсем друго. Не това е целта.

Нуждая се от готов код - с някаква функция, която да върши тази работа. За съжаление не мога да отделя време за подробно изучаване на програмен език, защото трябва да обработвам хиляди страници друг текст (книги), Затова смятам, че един прост код ще ми свърши работа. 

Ще ви бъда благодарен, ако не ми пращате части от код, а кода на семпла примерна работеща HTML страничка. Няма да мога да сглобя отделни части код.

Ще ми помогнете много - загубих няколко месеца заради този елементарен проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Благодаря предварително.

Можеш да видиш изходния код и да си напишеш сам по кода.. Аз така правя.. Като гледам да няма Copyright а със мой инструменти го редактирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Благодаря предварително.

http://www.w3schools.com/jquery/tryit.asp?filename=tryjquery_ajax_load

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да си направиш динамичен сайт като ползваш файлове, чрез които да си управляваш данните.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали си си намерил решение но мисля че това ще ти свърши работа

<html>
    <head>
        <meta charset="UTF-8" />
        <title></title>
        <script src="jquery/jquery-1.10.2.js" type="text/javascript"></script>

<script type="text/javascript">
            function loadReadFile (arg){
                $.get(arg, function(data) {
                    var lines = data.split('\n');
                    $('#test').show();

$.each(lines, function(n, elem) {                        
                        $('#test').append('<div>' + elem + '</div>');
                    });
                });
            }
        </script>
    </head>
    <body>

<?php
    $dir = "files"; // file directory
    $list = ""; // list ot files
    $handle = opendir($dir);

while (false !== ($file = readdir($handle))) {
        if ($file != "." && $file != ".." && $file != 'index.php') {
            $list .= '<li><a href="#" onclick="loadReadFile(&#39;' . $dir . '/' . $file . '&#39;)">' . $file . '</a></li>';
        }
    }
    closedir($handle);

echo "<ul>" . $list . "</ul>";

?>

<div id="test" style="display: none;">

</div>
    </body>
</html>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, дали сте намерили решението. Можете да използвате прост HTML или да копирате кода от @spas666.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да използваш WordPress. Дава ти възможност сайта да е динамичен без да пипаш PHP или MySQL.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.