Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Извинявам се, ако съм объркал раздела.

Компютъра ми от скоро започна да ми показва странни надписи, като го включвам.

Но днес изведнъж спря да се включва, само зарежда до логото на XP и се рестартира.

От какво може да е?

И за да не правя нова тема, някой може ли да ми каже, дали е възможно да сложа Windows 7 на 512MB Ram? Много ми забива в интернет, а аз само за това го ползвам. Гледах и клипове, че става, но моля изкажете вашето мнение.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 на 512 мегабайта РАМ памет е просто "убийство". На тази машина, дори Windows XP ще е бавен и ще Ви насичат приложенията.

Като за начало е хубаво да се направи почистване и профилактика на компютъра( почистване от прах и мръсотия, проверка на вентилаторите и хардуера, както и проверка за подути кондензатори). След като се проверят тези неща може да се пристъпи към инсталация на Windows XP.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да XP върви ужасно бавно, май ще сменям машината...

Ами лаптопа не е чистен цяла година, в началото като го включвах изписваше, че проверява диск Ц: и че проверката трябва да се извърши, е извърши я, но докато не натисна някой бутон за да не "чеква" диска, той си го "чеква" и така докато не го спра. В смисъл, чеква го и се рестартва и след това пак, и пак, и пак. Сега ми излиза пък "Start Windows Normaly" и до там, изписва Windows XP зарежда и си се рестартва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами лаптопа не е чистен цяла година, в началото като го включвах изписваше, че проверява диск Ц: и че проверката трябва да се извърши, е извърши я, но докато не натисна някой бутон за да не "чеква" диска, той си го "чеква" и така докато не го спра. В смисъл, чеква го и се рестартва и след това пак, и пак, и пак. Сега ми излиза пък "Start Windows Normaly" и до там, изписва Windows XP зарежда и си се рестартва.

Кажи марка и модел на лаптопа, за да видим дали въобще има смисъл да се прави каквото и да е с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Aspire 1360, на профилната ми снимка е.

Ram 512 MB, ROM 80GB, 1,60 гигахерца процесор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартиране натискайте бутона F8. От получилите се надписи изберете Load Last Known Good Configuration.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно харда си е заминал..Щом jтолкова често е искал проверка chkdsk - при почти всяко включване. А и както разбирам, не е могъл да завърши проверката за лоши сектори до край..

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно харда си е заминал..Щом е искал проверка chkdsk

Това го показваше всеки път при включване от три-четири месеца насам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Aspire 1360, на профилната ми снимка е.

Ram 512 MB, ROM 80GB, 1,60 гигахерца процесор.

Абсолютно безмислено е да правиш каквото и да било с тази машина. Вече е морално остаряла. Windows XP ще може да се инсталира, но за бразуване, скайп или гледане на клипчета в youtube или vbox ще е просто кошмар. 

Ще трябва да мислиш за нов компютър - лаптоп или десктоп.

Ако пък се окаже, че и някой от хардуера си е заминал то ще е грехота да се дават и 30 лв за профилактика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартиране натискайте бутона F8. От получилите се надписи изберете Load Last Known Good Configuration.

В смисъл, когато ми покаже да стартирам Уиндоус Нормално?

Абсолютно безмислено е да правиш каквото и да било с тази машина. Вече е морално остаряла. Windows XP ще може да се инсталира, но за бразуване, скайп или гледане на клипчета в youtube или vbox ще е просто кошмар.

Ще трябва да мислиш за нов компютър - лаптоп или десктоп.

Ако пък се окаже, че и някой от хардуера си е заминал то ще е грехота да се дават и 30 лв за профилактика.

Така е, ужасно забиваше и се бавише.

Видеокартата е 64МБ.

Само с Internet Explorer (браузъра) вървеше що годе добре.

Значи ще търся нова машина, ех лаптоп би ми бил перфектен, но не знам към какъв да се насоча, искам да е на Българска цена все пак.

Ще го ползвам за Фейсбук, Филми, Музика, ще си го нося в училище, за проекти. Само понякога ще цъкам игри. Ако някой може да предложи лаптоп с добри параметри, но и доказана марка ще бъда много благодарен. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То лаптоп ще се предложи, зависи ти с какъв бюджет разполагаш и може да отделиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не ми трябва много мощен.

В смисъл нещо с добра видеокарта, рам паметта да е в Гигабайти, да не забива в нета, при възможност с Уин7.

Най-вероятно харда си е заминал..Щом jтолкова често е искал проверка chkdsk - при почти всяко включване. А и както разбирам, не е могъл да завърши проверката за лоши сектори до край..

Ами не знам дали си е извършвал проверката до край, но аз не го пипах.

Но вече въобще като не се включваше , а само си проверяваше избягвах проверката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В днешно време лаптоп с по-малко от 4gb рам не се продава, иначе какви са игрите? http://www.kvantservice.com/Laptopi_detaili/Artikul_8551_Latitude+E6420.htmlслагаш едно ssd на мястото на харда със caddy да имаш 320 за склад и  си цар.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги оправих си лаптопа...

Проблема е бил с една "антивирусна" .. Привличала е повече вируси, отколкото премахвала.

Вчера реших да пробвам лаптопа пак, да видя ще включи ли вече.

Е, включи.

Но антивирусната полудя!

Започна да ми изпраща някакви имейли постоянно.

Усетих, че нещо не е наред с нея . 

Следователно - деинсталирах я.

Поне 1 час. 

Искаше да рестартирам уиндоуса, но ме беше страх дали ще включи...

Вече няма никакви проверки на твърдия диск, компютъра не грее, не се тормози, не забива...

Направо се шашнах...

Как една "антивирусна" за малко щеше да ме накара да хвърля компютъра в някоя кофа...

Е, работи.

Благодаря на всички за мненията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.