Премини към съдържанието
ExaFlop

Панел за персонализиране на Windows 10

Препоръчан отговор

Панелът за персонализиране за Windows 10 е чисто ново приложение от Winaero, създадено да върне познатия потребителски интерфейс за персонализиране на Windows 10. Възстановява опциите, които бяха отстранени от контекстното меню на работния плот и се заменят с приложението Settings.Това е портативно безплатно приложение, което поддържа всички издания на Windows 10 и работи с 64-битови (x64) и 32-битови (x86) версии. Приложението може да се интегрира директно в контекстното меню на работния плот от опциите на приложението, така че можете да използвате опциите за персонализиране, като при предишните версии на Windows.

personalization_in_windows_10.png

personalization_settings_in_windows_10.p

Наличен е и български език на интерфейса

Ограничения

Приложението не ви позволява да споделяте теми или да създадете пакети с теми от списъка с тема. За да решите този проблем, щракнете върху връзката "Галерия с теми " под списъка с теми и да създадете файл с пакет с теми/ споделите тема от отворения прозорец.

Изтегли

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно. Бутона за даряване към сметките на Майкрософт ли води и толкова ли са закъсали горките :D  Освен да са го писали в друга компания, което обаче никак не си личи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно. Бутона за даряване към сметките на Майкрософт ли води и толкова ли са закъсали горките :D  Освен да са го писали в друга компания, което обаче никак не си личи.

Ще видиш какво закъсване ще стане и колко вой до небето ще се вдигне като изтече trial периода и като започнат да се искат пари за всяко едно приложение и т.н

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото, точно след като свърших с описанията и установих, че в последното издание на Win 10 build 10547  MS са възстановили тия настройки.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че не е за темата но се чудя дали отново да ъпгрейдна до 10 сега съм с 8.1 какви са вашите впечатления ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих те посъветвал,за мен 8.1 е най-прецизната система за сега.Аз съм изключително доволен и не смятам да сменям нещо което работи добре и познавам.Бях 1-2 месеца  с пробната версия на 10 и не съм особено впечатлен:no-no:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎22‎.‎9‎.‎2015‎ г.‎, 1Force1 написа:

Ако беше зачел по-Фнимателно описанието, щеше да отчетеш

Цитат

чисто ново приложение от Winaero

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ExaFlop
      Десен клик по старт бутона и се избира Command Prompt (Run as Admin). Копира се текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.

dism /online /cleanup-image /restorehealth и натисни Enter
      sfc /scannow
      powershell
      и се натиска Enter
      Копира се  текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.
      Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like “*SystemApps*”} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
      и се натиска Enter

Натиска се WIN + L  и се проверява. Вече трябва да се вижда екрана на Windows Spotlight.

Ако това не помогне:
      1) Забранява се Windows Spotlight в Settings.
      a) Start > Settings > Personalization

b) Избера се Picture или Slideshow за фон на Lock screen.

2) Стартираа се File Explorer с Win + E.
      Под View се кликва Show/hide и се  слага отметка на Hidden items.

3) Отваря се папка
      %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_<Package ID>\LocalState\Assets
      (копира се получерния текст и се поставя в адресната лента на Windows Explorer и се натиска Enter)

Изберат се всички файлове в папка Assets , натиска се клавиш Delete.

4) Разрешава се Windows Spotlight в Settings. 
      Избира се Windows Spotlight за фон.

Натиска се WIN + L и се проверява. Би трябвало да се види екранът на Windows Spotlight.
    • от Tosashi8
      Здравейте . Преди около 8 часа излезе някакъв нов ъпдейт на лаптопа ми и беше доста голям тъй като беше заел доста място в C: и оставаха едва няколко GB свободни . Посочих рестарт и ъпдейт , всичко вървеше както трябва от начало , зареди на 100% и тръгна да се рестартира , появи се черен екран и по средата белите точици които се въртят в кръг и показват , че уж зарежда ... и така вече повече от 7 часа стои на тях . Пробвах  преди малко ctrl +alt +del и да го изключа от пауър бутона , не става .  
      Някой ако помогне ще съм много благодарен , поздрави .
    • от Roki_03
      Имам проблем с възпроизвеждането на видео в Windows 10!
      Когато пусна видео клип с добро качество, плеъра го възпроизвежда с лошо качество. На Windows 7 нямах този проблем.
      Благодаря предварително!
    • от Alexander Petrov
      Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
    • от Rewivo
      От близо две години си ползвам Windows 10 Pro 32 битовата версия. Чак сега случайно разбрах, че процесорът ми е 64 битов и може 
      да мина на 64 бита ОС. Доста се смях, защото си мислех, че разбирам от компютри, а то .......Станалото станало.....продължаваме напред, 
      както се казва. В живота се случват какви ли не изненади и вероятно затова е толкова забавен и интересен. 
       Има хора се женят и чак след 20 години разбират, че живеят не с "ангелче", а с "чудовище". 

Но на въпроса - има ли лесен начин да премина директно на 64 битова версия на Windows 10 Pro, чрез ъпгрейд или е нужна пълна 
      преинсталация? 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.