Премини към съдържанието
4erpaka

Американско захранване - безопасно ли е за включване?

Препоръчан отговор

Не знам темата ми дали е за тази категория или конзоли/игри.

Та въпроса ми е, купих си от САЩ Xbox One, но адаптера е за ток 100A и ме е страх да го включа в България, защото не съм сигурен дали ще тръгне или има опасност да изгори. За това ви моля за съвет, може ли да го включа или трябва да си купя друго което да става за нашите стойности. Прикачвам снимка с характеристиките на адаптера, който беше в кутията. Благодаря предварително.

12026655_10203390899091980_880477554_n.jpg

Редактирано от 4erpaka (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не 100А а 100V.

И правилно се страхуваш да го включиш, защото в България напрежението е 220V

Щепселът на адаптера не е ли различен от контактите ти ? Това допълнително би трябвало да предпазва от подобно включване.

Търси адаптер за 220V с подходящото изходно напрежение и ток.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-скоро му трябва 220/110V  конвертор. Нещо от типа:

http://elektronikabg.com/category/13/konvertori.html 

http://pulsator.bg/220v-ac-110v-ac/2730866-P-SUP-32-HQ.html

Като гледам е с два изхода - 12 и 5 V  и сигурно е с няккъв специфичен конектор в ниската част. И затова предлагам да запази това захранване и да го прекара през конвертор.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не 100А а 100V.

И правилно се страхуваш да го включиш, защото в България напрежението е 220V

Щепселът на адаптера не е ли различен от контактите ти ? Това допълнително би трябвало да предпазва от подобно включване.

Търси адаптер за 220V с подходящото изходно напрежение и ток.

Първо - не 100, а 110 V. И щепсела ще е 

American_AC_Power_cord_NEMA_1_15P.jpg

Но това е по-малкия проблем - в САЩ мрежата и уредите са на честота 60 Hz, а в Европа - на 50 Hz. Това трудно ще се оправи само с адаптер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо - не 100, а 110 V. И щепсела ще е 

American_AC_Power_cord_NEMA_1_15P.jpg

Но това е по-малкия проблем - в САЩ мрежата и уредите са на честота 60 Hz, а в Европа - на 50 Hz. Това трудно ще се оправи само с адаптер.

Да, щепсела е от този модел. Какво трябва да направя за да го подкарам тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да го продадеш на някоя блейка и да си купиш ново, което спазва нормите на по-голямата част на останалият свят, освен на САЩ и някои други страни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да го продадеш на някоя блейка и да си купиш ново, което спазва нормите на по-голямата част на останалият свят, освен на САЩ и някои други страни :)

Но това не ми е единствения уред от там, който да не става. Въпроса ми е ако си купя захранващ кабел, плюс адаптера ще потръгне ли конзолатА?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо - купи си друго захранване.

Преди време имах касетофон Саньо, беше с такъв щепсел и преходник за "Шуко". Но на захранващия блок имаше превключвател - 110 / 220 V.

На твоя адаптер няма, така че не можеш да го ползваш извън в Европа. Ако имаш някой приятел, който да работи строител в Великобритания - дай му го. На строежите, за техниката се използва 110 V - но на него няма да му е до игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, ще тръгне.

не дрънкай глупости, то си пише че е от 110 до 127 волта, ще тръгне само след трансформатор 220/110 волта

http://www.proton-bg.com/Article_Detail.aspx?Article_ID=2999

дядо ми с подобен ползваше доста години хладилник, такива трансформатори слагат и тия дето монтират климатици дайкин...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, ще тръгне.

:no-no:  шЪ тръгни, ама дЪл шЪ сЪ върни   :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Честотата няма значение при импулсните захранвания. Вече ти дадоха линк към конвертори http://elektronikabg.com/category/13/konvertori.html Избираш си по мощност в зависимост от консуматора. Единствено може да имаш малък проблем ако си купил някоя машина с двигател. Ще върти по-бавно заради честотата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чек малко, горе нямаше ли предложени и трансформатори...Да погледна...Ами има бе...Що не четете?

П.П. Понеже не цитирах на кого отговарям, на хейт професора и на адаша.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Уау, това си е 500VA консуматор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При положение, че имате познат електротехник, последният може да ви направи трансформатор за 110 волта, щом имате и други електроуреди от Америка. Трансформаторът трябва да е с първична намотка за 220-230 волта и вторична, която ще е за 110 волта.Желателно е трансформаторът да е в някаква метална кутия и да е поне 200W и повече, за да можете да включвате едновременно и други уреди с това напрежение. Самия изправител е предназначен и за 50 и за 60 херца така, че тук няма да имате проблем с честотата на напрежението. Другият начин е - да го продадете на някой, на който ще му върши работа, а вие да си купите нов със  същото изходно напрежение и ток, който е пригоден за 220 волта. Изходното напрежение на адаптера е 12 волта 16 ампера и второ - 5 волта - 1 ампер.

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не дрънкай глупости, то си пише че е от 110 до 127 волта, ще тръгне само след трансформатор 220/110 волта

http://www.proton-bg.com/Article_Detail.aspx?Article_ID=2999

дядо ми с подобен ползваше доста години хладилник, такива трансформатори слагат и тия дето монтират климатици дайкин...

Не че те заяждам,ама на дядоти хладилника е ползвал под 2А.На него му е необходимо по-мощно за 5А поне(на 127волта).Горепосочения АТС 100вата дава 1860мА!

Редактирано от G.I.Ganev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я по-добре си купи едно европейско захранване за конзолата:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=xbox+one+power+supply&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xxbox+one+EU+power+supply.TRS0&_nkw=xbox+one+EU+power+supply&_sacat=0

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я по-добре си купи едно европейско захранване за конзолата:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=xbox+one+power+supply&_sacat=0

Това попитах по-нагоре, но чакам за отговори дали ще ми свърши работа това: 

http://www.ebay.com/itm/For-Xbox-One-AC-Adapter-Charger-Power-Supply-Cable-Cord-Console-EU-Plug-/301126309779?hash=item461c86d793

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, такова е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При положение, че имате познат електротехник, последният може да ви направи трансформатор за 110 волта, щом имате и други електроуреди от Америка. Трансформаторът трябва да е с първична намотка за 220-230 волта и вторична, която ще е за 110 волта.Желателно е трансформаторът да е в някаква метална кутия и да е поне 200W и повече, за да можете да включвате едновременно и други уреди с това напрежение. Самия изправител е предназначен и за 50 и за 60 херца така, че тук няма да имате проблем с честотата на напрежението. Другият начин е - да го продадете на някой, на който ще му върши работа, а вие да си купите нов със  същото изходно напрежение и ток, който е пригоден за 220 волта. Изходното напрежение на адаптера е 12 волта 16 ампера и второ - 5 волта - 1 ампер.

Колега - от много време вече няма 220 волта стандарт - в 'сичкото ЕС стандарта е 230 / 400 волта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"Ето аз какво съм написал бе колега! "Трансформаторът трябва да е с първична намотка за 220-230 волта и вторична, която ще е за 110 волта" Има ли нещо грешно? Ако да, казвай да го редактирам, че аз не съм като теб в ЕС, а в България!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На теория и в БГ сме на 230V 50Hz според Википедията, ама ако някой тръгне да мери... :D

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"Ето аз какво съм написал бе колега! "Трансформаторът трябва да е с първична намотка за 220-230 волта и вторична, която ще е за 110 волта" Има ли нещо грешно? Ако да, казвай да го редактирам, че аз не съм като теб в ЕС, а в България!

Просто забрави вече за тези "220 волта" и пиши само 230. Това за протокола.

Правенето на допълнителни приспособления - трафове, адаптери - обезсмисля нещата. Най-добре един стандартен адаптер за конзолата и да си продаде този.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ама ако някой тръгне да мери... :D

Ако тръгне да мери - 185-215, е и 220вола 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.